Zawieszenie kursowania Expressu Piaseczno

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Janeczek
Posty: 443
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Janeczek » 28 lut 2008, 17:53

Obrazek
Biznes pana Dyrektora, hahah ](*,)

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 28 lut 2008, 22:19

Janeczek pisze:Biznes pana Dyrektora, hahah ](*,)
Nie chcę gadać, ale właśnie stracili pasażerów.

[ Dodano: 2008-02-28, 22:51 ]
Zresztą ten komunikat opiewa o absurd. Wymianę taboru można przecież bez problemu prowadzić do 25.05, chyba że autobusy które obecnie kursują, nie nadaja się juz do ekspoatalacji, bo w kazdej chwili mogą się rozsypać. Stawiam, że linia nie wróci.

Jacenty
Posty: 77
Rejestracja: 03 lis 2006, 0:45
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Jacenty » 01 mar 2008, 12:49

solaris8315 pisze:
Janeczek pisze:Biznes pana Dyrektora, hahah ](*,)
Nie chcę gadać, ale właśnie stracili pasażerów.

[ Dodano: 2008-02-28, 22:51 ]
Zresztą ten komunikat opiewa o absurd. Wymianę taboru można przecież bez problemu prowadzić do 25.05, chyba że autobusy które obecnie kursują, nie nadaja się juz do ekspoatalacji, bo w kazdej chwili mogą się rozsypać. Stawiam, że linia nie wróci.
wokół sprawy robi się coraz większy "smród" i jest szansa że linia będzie kursować dalej

http://www.powiat-piaseczynski.info/inf ... o,874.html

http://www.powiat-piaseczynski.info/inf ... o,881.html

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 mar 2008, 14:50

A ja sobie poczytałem dyskusje, od roku toczące się na forum piaseczyńskim... i nie rozumiem masochizmu Piaseczynian. Od czasu gdy linię przejął PPKS Piaseczno same narzekania - autobusy się rozpadają i nie przyjeżdżają, kierowcy chamscy i chowający kasę do kieszeni zamiast drukować bilety, rozkład fikcyjny i nie aktualizowany w internecie i gdziekolwiek indziej, co i rusz ktoś czekał godzinę i w końcu pojechał czym innym (PKS-em lub jeszcze częściej 709), do firmy nie sposób się dodzwonić z interwencją, a jak już się uda, to odpowiadają, że zaktualizują rozkład na stronie, gdy "szefostwo uzna to za stosowne" itp. itd.

Przecież to trzeci świat! Czemu, do diaska, Piaseczno nie może mieć normalnego nocnego i normalnej komunikacji ze wspólnym biletem? :shock:
Nocne już jeżdżą do Legionowa i Pruszkowa, zaraz pojadą do Wołomina i Lesznowoli... I tylko bogate Piaseczno musi się uczyć na swoich błędach w nieskończoność. Może i taniej nie płacić za zbiorkom, tylko że kosztem mieszkańców!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 01 mar 2008, 15:50

Tak źle to nie jest, z rzadka korzystam z ExP, ale nigdy nie miałem większych kłopotów. Zresztą sporo ludzi woli jechać szybciej nawet za cenę dodatkowego biletu(patrząc się na wszystkie Transludy i Arki to nic niezwykłego. Inna sprawa i największy kłopot jest z nocnym, został on uruchomiony jeszcze przed reformą ZTMu(pamiętam jak razem jechaliśmy go zobaczyć i się spóźniliśmy :D ) i dotąd jakoś to trwało siłą rozpędu, ale teraz rzeczywiście jest czas na zmiany.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 mar 2008, 16:39

Ja sam widziałem wczoraj koło 23 na <M> Politechnika dwóch ludzi klnących, bo bezskutecznie czekali na przedostatni kurs i mieli nadzieję, że przynajmniej ostatni przyjedzie...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Janeczek
Posty: 443
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Janeczek » 01 mar 2008, 17:19

Ja też kiedyś czekałem w nocy na ExP powyżej godziny i się nie doczekałem, bo kierowca pojechał na kebab. Powód zawieszenia też jest widomo skąd wyjęty. Porządne Setry z ExP są teraz pomalowane na biało-niebisko i jeżdzą do GK. Wstyd i hańba ](*,)

Awatar użytkownika
5291
Posty: 121
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 5291 » 06 mar 2008, 23:55

O sprawie informuje linkowany artykuł ze "Stołecznej": http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34864,4998027.html

TJ
Posty: 181
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:09
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: TJ » 07 mar 2008, 10:39

Bastian pisze:Ja sam widziałem wczoraj koło 23 na <M> Politechnika dwóch ludzi klnących, bo bezskutecznie czekali na przedostatni kurs i mieli nadzieję, że przynajmniej ostatni przyjedzie...
Od zeszłego tygodnia pierwszy dzienny ExP na PKP Piaseczno nie pojawia się wcale.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 07 mar 2008, 10:52

Bo PKS zrobił to po swojemu. Nie opłaca się, to kasujemy. A te Mercedesy co jest o nich mowa w artykule, co są z zachodu to rozumiem chodzi o te http://www.phototrans.eu/2-200491.html z Izraela ? :twisted:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 mar 2008, 11:13

TJ pisze:Od zeszłego tygodnia pierwszy dzienny ExP na PKP Piaseczno nie pojawia się wcale.
Ani tam, ani nigdzie - jak ma się pojawiać, skoro linia została zawieszona? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 07 mar 2008, 11:15

Bastian pisze: Czemu, do diaska, Piaseczno nie może mieć normalnego nocnego i normalnej komunikacji ze wspólnym biletem? :shock:
Współpraca z ZTM kosztuje.
Ponadto przy współpracy z ZTM żadna gmina nie ma nawet minimalnego wpływu na to, w jakich warunkach będą wożeni jej mieszkańcy.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36642
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 mar 2008, 11:25

Frencher pisze:Współpraca z ZTM kosztuje.
Gminę/miasto. Brak współpracy z ZTM też kosztuje. Mieszkańców. To teraz się zastanówmy komu służy gmina i kogo reprezentują jej władze.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

TJ
Posty: 181
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:09
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: TJ » 07 mar 2008, 11:35

Bastian pisze:
TJ pisze:Od zeszłego tygodnia pierwszy dzienny ExP na PKP Piaseczno nie pojawia się wcale.
Ani tam, ani nigdzie - jak ma się pojawiać, skoro linia została zawieszona? :>
27, 28 i 29.02 podobno miała jeździć, a pierwszego rano nie było już, więc zapewne nie mieli czym wyjechać. Dzisiaj ludzie jeszcze czekali na ExP na przystankach :smile:

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 07 mar 2008, 12:05

Bastian pisze:
Frencher pisze:Współpraca z ZTM kosztuje.
Gminę/miasto. Brak współpracy z ZTM też kosztuje. Mieszkańców. To teraz się zastanówmy komu służy gmina i kogo reprezentują jej władze.
Budżet gminy to nic innego, jak podatki mieszkańców gminy. Każda gmina wybiera, co jest tańsze.
Przykład:
ZTM sobie liczy za linię N61 do Marek 6,53 z kilometra. Mobilis za identyczną usługę złożył do Marek ofertę w wysokości 2,50zł za kilometr.

Piaseczno wybrało drogę komunikacji prywatnej, i wcale źle na tym nie wychodzą.
Wiedzą czego się spodziewać, i nikt im nie funduje niespodzianek (no może poza teraz działaniami PPKS Piaseczno).
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

ODPOWIEDZ