Znaleziono 28307 wyników

autor: Bastian
18 cze 2026, 23:43
Forum: Informacja Pasażerska
Temat: Mapa komunikacji miejskiej
Odpowiedzi: 3503
Odsłony: 604341

Mapa komunikacji miejskiej

Informacja, czym pasażer w dane miejsce NIE dojedzie, też jest coś warta. Zatem skoro już na schematach objazdowych zaznacza się skreślone numery (zamiast ich usunięcia), to przydałoby się jeszcze móc zobaczyć, CO zostało skreślone. Inaczej to wnosi tylko chaos.
autor: Bastian
18 cze 2026, 23:38
Forum: Infrastruktura Komunikacyjna
Temat: Nowe trasy tramwajowe
Odpowiedzi: 3667
Odsłony: 412419

Nowe trasy tramwajowe

I w których dwóch miejscach chciałbyś ją przeciąć?
autor: Bastian
18 cze 2026, 11:39
Forum: Infrastruktura Komunikacyjna
Temat: Nowe trasy tramwajowe
Odpowiedzi: 3667
Odsłony: 412419

Nowe trasy tramwajowe

Ale co drugą stroną?

Przecież o tych kolizjach wiadomo od zawsze, nic nowego.
autor: Bastian
17 cze 2026, 22:04
Forum: Tabor i Przewoźnicy
Temat: Pożary pojazdów warszawskiej komunikacji
Odpowiedzi: 878
Odsłony: 219990

Pożary pojazdów warszawskiej komunikacji

Robert 514 pisze:
17 cze 2026, 20:00
Miały sie te autobusy nie palić...
Jak nikt nie będzie zwracał uwagi na dziwne odgłosy i tarcie, to i pralka się zapali (-( :evil:
autor: Bastian
11 cze 2026, 8:48
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?
Odpowiedzi: 1923
Odsłony: 375683

A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?

No ale czy dużo mamy takich przykładów?
autor: Bastian
10 cze 2026, 14:27
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu
Odpowiedzi: 8788
Odsłony: 1310244

Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Jeżeli jest prawdą, że kierownik był w tym momencie w środku pociągu (widziałem taką wersję jakiegoś świadka), to chłopak nie miał do kogo machać.

PS Do pilnowania bezpieczeństwa przejazdu powołany jest (i to za pieniądze) kierownik pociągu, a nie czyjakolwiek matka siedząca w przedziale.
autor: Bastian
10 cze 2026, 13:30
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu
Odpowiedzi: 8788
Odsłony: 1310244

Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Kierownik, mechanik, poszkodowany i jego matka - każdy dołożył swoje 5 groszy do tej tragedii. Matki (nie poszkodowanego!) pięć groszy polegało na czym? Na tym, że zapragnęła wysiąść na swojej stacji z pociągu? Czy na tym, że w ogóle zachciało się gdzieś jechać z dzieciakiem, zamiast siedzieć w dom...
autor: Bastian
10 cze 2026, 12:40
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu
Odpowiedzi: 8788
Odsłony: 1310244

Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

IC na ekranach wagonowych wyświetla różne kampanie, w tym kampanię o bezpieczeństwie. Jest w niej sformułowanie (poparte obrazkiem) "po sygnale (tj. gwizdku) niezwłocznie zakończyć wsiadanie/wysiadanie" (cytat niedosłowny). Jest to znacząco co innego, niż "po sygnale nie wsiadać/wysia...
autor: Bastian
10 cze 2026, 10:17
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 8114

Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

OK, jeżeli wracał stamtąd do Radzymina, to ma to sens. Zdziwił mnie tylko ten drogowskaz na Jadów, droga nr 636 zaczyna się dalej.
autor: Bastian
10 cze 2026, 8:53
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 8114

Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

MZ pisze:
07 cze 2026, 20:46
na mapce było dokładnie narysowane jak zjechać na węźle Radzymin-Północ (był nawet zrzut z Google Street View z zaznaczonym drogowskazem na Jadów).
A nie był to następny węzeł, czyli Wola Rasztowska?
autor: Bastian
10 cze 2026, 8:47
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?
Odpowiedzi: 1923
Odsłony: 375683

A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?

Georg pisze:
09 cze 2026, 20:28
Już na szczęście ludzie się przyzwyczaili do 103 na Woli. Niebezpieczeństwo powrotu na Pragę znikło.
Nigdy go nie było.
autor: Bastian
05 cze 2026, 21:54
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: [KM] Górny Mokotów
Odpowiedzi: 1531
Odsłony: 202848

[KM] Górny Mokotów

Dopiero co z Szucha wyleciało 222/118 i chyba nikt specjalnie za tym nie płacze. Nie mieszkam już na Mokotowie, ale gdybym mieszkał, to bym płakał. Mam pierwsze podejrzenie, że ci, którzy w swoim czasie płakali wobec prób uwalenia 222, już wymarli. A drugie podejrzenie - że ich potomkowie nie płacz...
autor: Bastian
05 cze 2026, 9:18
Forum: Na Poważnie
Temat: Zmagania z językiem polskim
Odpowiedzi: 6792
Odsłony: 663279

Zmagania z językiem polskim

Polsat potrafi :evil:

PS Dobrze, że gaśnice nie zaliczają się do broni. Choć może i szkoda...
autor: Bastian
02 cze 2026, 8:34
Forum: Informacja Pasażerska
Temat: O stronach ZTM MZA i TW
Odpowiedzi: 4774
Odsłony: 749054

O stronach ZTM MZA i TW

Słuchaj, nawet "Wyborcza" pozbyła się już korekty :kekeke:
autor: Bastian
02 cze 2026, 8:32
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?
Odpowiedzi: 1923
Odsłony: 375683

A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?

Przecież gdyby dało się zlikwidować E-2, to by było dawno zlikwidowane. Próba była.