Organizacja transportu publicznego w trakcie epidemii COVID-19

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 02 kwie 2020, 15:15

Wg ZDMu kolejne godziny kosztują: 3 zł, 3,60 zł, 4,20 zł i po 3 zł następne.
Za 8 h mamy 25,80 zł.

Pracodawca ma prawo nakazywać coś pracownikom poza godzinami pracy, np. jak pracownicy mają dojeżdżać do pracy? Chyba nie.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 kwie 2020, 15:18

Oczywiście, że nie.
Ciekawe, co mają zrobić pracownicy bez prawa jazdy.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 02 kwie 2020, 15:23

A pracodawca nie zapewnia parkingu dla swoich pracowników, skoro ma takie wymagania? A jak nie będzie wolnego miejsca postojowego to masz jeździć po okolicy, aż jakieś miejsce się zwolni?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 02 kwie 2020, 15:56

fik pisze:
02 kwie 2020, 15:18
Oczywiście, że nie.
Ciekawe, co mają zrobić pracownicy bez prawa jazdy.
Może odpadają na etapie składania CV :term: A co jeśli nie mają samochodu? Ja np. mam prawo jazdy kat. B i nie mam samochodu.

A rower?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 02 kwie 2020, 18:16

fik pisze:
02 kwie 2020, 15:18
Ciekawe, co mają zrobić pracownicy bez prawa jazdy.
Zostać na home office.

@KwZ no ci co samochodu nie mają, mają opcję skorzystania z samochodu poolowego. Normalna praktyka w firmach, że takie samochody są i ich liczba czasem przekracza zapotrzebowanie bieżące.

@KwZ A tak, na moj stanowisko akurat prawo jazdy chyba było wymagane. Bez tego trochę ciężko się wydostać, przykładowo o 2 w nocy, przykładowo ze środku lasu gdzie postawiono elektrownię Kozienice. A czasem takie miejsca i godziny pracy mają miejsce. Oczywiście samochód wtedy też dają.

Po prostu podaję przykład na to jak pracodawca może rozwiązać problem zmniejszenia ekspozycji pracownika na potencjalne zagrożenie, jakim jest dostanie koronawirusem w twarz - jak musisz dojeżdżać, damy ci samochód.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4761
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 02 kwie 2020, 18:21

Moje biuro w obecnej sytuacji zwraca koszty parkowania w strefie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 kwie 2020, 8:11

Daniel_FCB pisze:
02 kwie 2020, 14:04

Wg mnie powinna być pewna obniżka. U mnie w firmie oprócz tego, że kto może pracuje zdalnie, ZAKAZANO korzystania ze zbiorkomu w dojeździe do pracy. Między tych, którzy nie mogą mieć home office i nie mają samochodu - rozdzielono samochody poolowe. Po prostu w tym momencie "bycie ubranym w samochód" jest bezpieczniejsze.
A parkowanie przez 8 godzin w SPP, codziennie, to nie jest mało (~30 zł? Nie pamiętam już warszawskiego taryfikatora :( ). Wg mnie mogliby zredukować czasowo stawkę, np. 1 zł/h.
Nie rozumiem, dlaczego wszyscy podatnicy mają dopłacać do dyspozycji prywatnej firmy "jeździj samochodem". NIech dopłaca do parkowania to sie ogarnie, czy teleworking naprawdę nie wchodzi w grę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36588
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 kwie 2020, 8:28

Nie tylko prywatnej, gwoli ścisłości.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mkm101
Posty: 993
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 03 kwie 2020, 20:27

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 64295.html
Po Krakowie również Warszawa zdecydowała się na wyłączenie układu wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej.
(...), w związku z rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, tamtejszy MPK od jutra wyłącza klimatyzację w tramwajach i autobusach.
Podobne rozwiązania stosuje Warszawa. – Zgodnie z zaleceniem ZTM-u – jeśli warunki techniczne będą na to pozwalały – w pojazdach komunikacji miejskiej ma być wyłączany układ wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji – czyli tam, gdzie jest wymuszona cyrkulacja powietrza. Jednocześnie mają zostać odblokowane okna – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza. Regulacja obowiązuje do odwołania.
Nie ma potwierdzonych badań, które wskazywałyby, że układ wymuszonej cyrkulacji powietrza wpływa na koronowirusa. Jednocześnie mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń i telefonów od mieszkańców – stąd taka decyzja ZTM-u – dodaje Gałecka.
Czyli dowodów nie ma ale tym nielicznym pasażerom jeszcze bardziej utrudnimy życie...

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 03 kwie 2020, 20:37

Czyli lepiej dotykać uchwytów od okien? Przecież samo okno się nie otworzy/zamknie...

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 03 kwie 2020, 21:21

ashir pisze:
03 kwie 2020, 20:37
Czyli lepiej dotykać uchwytów od okien? Przecież samo okno się nie otworzy/zamknie...
Jak nie jak tak. Zgodnie z wiedzą znakomitej większości pasażerów, okna otwiera i zamyka kierowca z kabiny.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 kwie 2020, 11:30

Praga też wyłączyła układy HVAC, a okienka ma uchylne, nie odsuwane.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 04 kwie 2020, 12:12

Pojazdy poolowe powinny mieć zapewniony parking przez pracodawcę, inaczej to absurd.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Autobus Czerwon
Posty: 4070
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 04 kwie 2020, 12:34

Glonojad pisze:
04 kwie 2020, 11:30
Praga też wyłączyła układy HVAC, a okienka ma uchylne, nie odsuwane.
Inna sprawa, że tam w ogóle mało które pojazdy mają HVAC.

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 06 kwie 2020, 8:48

mkm101 pisze:
03 kwie 2020, 20:27
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 64295.html
Po Krakowie również Warszawa zdecydowała się na wyłączenie układu wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej.
(...), w związku z rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, tamtejszy MPK od jutra wyłącza klimatyzację w tramwajach i autobusach.
Podobne rozwiązania stosuje Warszawa. – Zgodnie z zaleceniem ZTM-u – jeśli warunki techniczne będą na to pozwalały – w pojazdach komunikacji miejskiej ma być wyłączany układ wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji – czyli tam, gdzie jest wymuszona cyrkulacja powietrza. Jednocześnie mają zostać odblokowane okna – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza. Regulacja obowiązuje do odwołania.
Nie ma potwierdzonych badań, które wskazywałyby, że układ wymuszonej cyrkulacji powietrza wpływa na koronowirusa. Jednocześnie mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń i telefonów od mieszkańców – stąd taka decyzja ZTM-u – dodaje Gałecka.
Czyli dowodów nie ma ale tym nielicznym pasażerom jeszcze bardziej utrudnimy życie...
Potwierdzonych badań w związku z koronawirusem jest raczej niewiele, działania ekspertów - nawet tych z WHO - przypominają raczej błądzenie po ciemku, a nie porady w oparciu o rzetelną wiedzę.

Ciekawe, czy takie rozwiązanie będą stosować również w czerwcu, gdy temperatury na zewnątrz będą znacznie wyższe niż teraz.

ODPOWIEDZ