DTP 2014

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 21 wrz 2014, 7:38

W kwestii konduktorów, gdyż odpowiadałem w czasie organizacji DTP za ich pracę: nie wystawiono nikogo, kto nie spełnia wymogów Regulaminu oraz nie posiada odpowiedniego doświadczenia (tak, kochani subtelni esteci: omawiany młody konduktor jeździ zabytkami już od dawna). W tej sytuacji odniosę się WYŁĄCZNIE do uzasadnionych zastrzeżeń do ich pracy oraz stosunku do pasażera. I nie na forum publicznym. Wszelkim innym "recenzentom" za frajer, którzy biorą się za ocenę chłopaków dziękuję, żaden z Was dupy nie ruszy, by konstruktywnie pomagać.
15/12/2005-12/7/2019

Michalk001
Posty: 1219
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 21 wrz 2014, 8:33

Mnie się podobało, jedyny minus to taki że w nowych wozach były pozamykane kabiny. Za to bardzo podobał mi się PB. Pomimo że wystawili sprzęt wart grubo ponad milion to nie mieli obiekcji co do siadania za sterami. Jedynie na kierownicy była karteczka z prośbą o nie używanie mechanizmów pojazdu i nie zamykanie drzwi. Prosto i kulturalnie, nawet jak ktoś zdjął ją z kierownicy w czasie robienia zdjęcia, to potem zaraz wracała na swoje miejsce. W kilku kabinach udało nam się zrobić zdjęcia, nawet w Chaussonie nie było problemu co mnie teraz zdziwiło widząc poprzednie posty. W tym roku wyciągnąłem koleżankę z córką które nigdy nie były na tej imprezie - były bardzo zadowolone. Koleżanka siadając za kierownicą PB czy 6306 była pod dużym wrażeniem jak to się bardzo różni od osobówki którą na co dzień jeździ. Szkoda tylko że była tylko półtorej godziny, bo miała basen o 13, ale na pewno w przyszłym roku też przyjedzie. Jedyne co mnie zniesmaczyło to zachowanie co poniektórych osób. Przy wsiadaniu do niebieskiego ogórka na linii A dwóch typowych "byczków" z dziećmi zwyzywało się i mało nie doszło do rękoczynów. W końcu jakaś kobieta wkurzyła się i kazała się im wynosić żeby się wyzywali gdzieś na uboczu a nie w autobusie pełnym dzieci - to poskutkowało. Ale jak widać niektóre typy nie nadają się do życia w społeczeństwie.

alojz
Posty: 2652
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 21 wrz 2014, 9:53

Autobus Czerwon pisze:Zapewne, moje wątpliwości pojawiły się po tym jak na stoisku KM na Ostrobramskiej była specyfikacja techniczna 222M.
222M jest w Berlinie - http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... jecia.html

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 21 wrz 2014, 15:05

I jak się spodziewałem jeździ VT628 (009+019), dzisiejsze przejazdy można uznać za bardzo udane ze względu na świetną organizację (pomijając drobne opóźnienia i początkowo intensywne dogrzewanie jednego z członów szynobusu), w dodatku tak naprawdę wszelkie zapisy okazały się zbędne, bo i tak nikt tego ostatecznie nie sprawdzał, pewnie dlatego, że chętnych na przejazd było mniej niż miejsc siedzących. Fotografowie też raczej powinni być zadowoleni, bo specjalnie dla nich było parę fotostopów. Jak kogoś to interesuje to jest już relacja z dzisiejszego przejazdu na stronie Kolei Mazowieckich. :)

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 21 wrz 2014, 15:07

Był fotostopy przy moście na rzece Bielawa i przy EC Siekierki. A zapisy były sprawdzane przy wejściu, przynajmniej na pierwszym kursie.

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 21 wrz 2014, 15:10

No i też długie postoje na stacji w Jeziornie, też żeby porobić zdjęcia czy też pójść np. do sklepu. :wink: A zapisy były tak sprawdzane, że do drugiego (a w zasadzie to pierwszego w tym przypadku członu) można było swobodnie wsiadać, zresztą później to już tym bardziej nikt potwierdzeń nie sprawdzał, jak były cały czas wolne miejsca siedzące. :)

Tranzystor

Post autor: Tranzystor » 21 wrz 2014, 15:14

ashir pisze:I jak się spodziewałem jeździ VT628 (009+019), dzisiejsze przejazdy można uznać za bardzo udane ze względu na świetną organizację (pomijając drobne opóźnienia i początkowo intensywne dogrzewanie jednego z członów szynobusu), w dodatku tak naprawdę wszelkie zapisy okazały się zbędne, bo i tak nikt tego ostatecznie nie sprawdzał, pewnie dlatego, że chętnych na przejazd było mniej niż miejsc siedzących. Fotografowie też raczej powinni być zadowoleni, bo specjalnie dla nich było parę fotostopów. Jak kogoś to interesuje to jest już relacja z dzisiejszego przejazdu na stronie Kolei Mazowieckich. :)
I trzeba przyznać, że na odcinku Jeziorna - EC Siekierki jest świeższe powietrze, bo niektórzy pasażerowie przestali chyrlać gruźlicznie na tym odcinku. :D

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 21 wrz 2014, 15:19

No i też długie postoje na stacji w Jeziornie, też żeby porobić zdjęcia czy też pójść np. do sklepu.
Tak, ja nawet poszedłem do Lidla po drugiej stronie ulicy :P Na odcinku Warszawa Okęcie - EC Siekierki jest ograniczenie do 30km/h ale czasem maszynista jechał trochę szybciej :P

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 21 wrz 2014, 15:23

Nie tylko ty odwiedziłeś ten Lidl, sklep też skorzystał z promocji regionu podczas przejazdu pociągiem specjalnym przez Jeziornę. :razz: A dla organizatorów plus też za to, że rozdawali materiały promocyjne o Mazowszu. :)

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 21 wrz 2014, 16:46

kuracyja pisze:
Pawel_ pisze:Dlaczego tak drogo?! :term:
Jeśli chodzi o dechy/naklejki, to moim zdaniem ceny dobre. Ale ulokowanie stoiska pozostawiało wiele do życzenia... =;
Chyba takie same jak na fejsie. Generalnie chodziło mi o jadło. Kawa, niby z profesjonalnego ekspresu, przechujowa. Był jakiś przetarg na catering czy jak? :>
Domas pisze:
Walas pisze:A że wóz jest oklejony to tylko chęć właścicieli tego wozu, jakoś innym się podoba oklejenie tylko Ty masz jakieś ale. Każdy ma prawo do własnego zdania.
W dwóch zdaniach sobie zaprzeczasz, ale dobra. Poza tym - nie mam nic do oklejenia taboru, ale mówię o sytuacji pokazywania ich ludziom.
Lepsze okleiny, może nie jakieś super profesjonalne, ale okleiny, niż te szmaty w ostrobramskich wozach... :roll:

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 21 wrz 2014, 21:58

Ktoś mi powie o co chodzi z rozdawaniem gadżetów ZTM (m.in. odblaskowych opasek) ze starym logiem ZTM?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 21 wrz 2014, 22:20

Autobus Czerwon pisze:Ktoś mi powie o co chodzi z rozdawaniem gadżetów ZTM (m.in. odblaskowych opasek) ze starym logiem ZTM?
Czyszczenie magazynów, albo wielka wyprz :P
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 22 wrz 2014, 6:14

-Marian, zobacz ile tych gadżetów zostało sprzed 3 lat, co my z tym zrobimy?
-Spokojnie, główka pracuje. Damy ludziom na DTP, nawet się nie zorientują. Może będzie dobrze.

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 891
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 22 wrz 2014, 23:01

dziękuję serdecznie drużynie konduktorskiej VT628, która w drugim kursie nie zaczekała w Konstancinie na powrót grupy z przewodnikiem i odjechała sobie (przyjazd był ok. 15 min opóźniony - w pierwszym kursie szynobus czekał bo byli oficjele, a odjazd drugiego kursu przyspieszono - zamiast o 16:57 odjechał o 16:15) wielkie =D> dla Kolei Mazowieckich i SSKS ...

A i jeszcze w dniu otwarcia zapisów na szynobus podano informację o braku wolnych miejsc w pierwszym kursie (do Siekierek), podczas gdy w rzeczywistości były wolne miejsca ... Dyrektor ZTM nie lubi tłoku, czy jakoś tak :-?
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

paszym
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:11
Lokalizacja: Opypy

Post autor: paszym » 22 wrz 2014, 23:57

kulikowski pisze:a odjazd drugiego kursu przyspieszono - zamiast o 16:57 odjechał o 16:15)
Mylisz godzinę odjazdu z godziną przyjazdu. http://ssks.org/ssks4/?p=496
Będę oryginalny i zostawię bez podpisu.

ODPOWIEDZ