DTP 2014

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

ashir
Posty: 27710
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 19 wrz 2014, 8:53

Jaki pojazd/pojazdy wystawi w tym roku PolskiBus na DTP? 2 lata temu było Altano do jazdy, Astromega do obejrzenia, a w zeszłym roku tylko Altano do jazdy. To może w tym roku będzie można się przejechać najnowszym nabytkiem, czyli Plaxtonem? Bo już się dowiedziałem, że na linii B będzie jeździł. A tak w ogóle to czy A i B będą miały jakieś przystanki pośrednie czy też nie? :) A tak w ogóle to ktoś w TW zapomniał, że była zmiana nazwy przystanku z DH Smyk na Krucza. :razz:

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 19 wrz 2014, 13:02

ashir pisze:A tak w ogóle to ktoś w TW zapomniał, że była zmiana nazwy przystanku z DH Smyk na Krucza. :razz:
Ja zapomniałem :P Ale na dechach i przystankach będzie Krucza.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Autobus Czerwon
Posty: 4091
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 19 wrz 2014, 15:42

Teokryt, ZTM spełnił jedno z marzeń :D
Profil Dni Transportu Miejskiego na Facebooku pisze: Stoisku ZTM – (...) prezentacja urządzeń do kontroli biletów

Tranzystor

Post autor: Tranzystor » 19 wrz 2014, 15:57

A ktoś wie czy będzie elektrodecha? :)

ashir
Posty: 27710
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 19 wrz 2014, 17:40

KMKM na Facebooku pisze:Linia A będzie kursować co ok. 15 min.
Pierwszy wyjazd z zajezdni Ostrobramska nastąpi o godz. 10.10, natomiast ostatni o 15.15.
Pierwszy wyjaz z zajezdni Praga nastąpi o godz. 10:40, natomiast ostatni o 15:15.

Linia B będzie kursować co ok. 15 min.
Pierwszy wyjazd z zajezdni Ostrobramska nastąpi o godz. 10.00, natomiast ostatni o 16.00.
Pierwszy wyjaz z pętli Metro politechnika nastąpi o godz. 10:11, natomiast ostatni o 15:26.
Schemat linii specjalnych. :)

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 20 wrz 2014, 17:17

Dlaczego tak drogo?! :term:

Autobus Czerwon
Posty: 4091
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 20 wrz 2014, 17:36

Ostrobramska
Nie wiem z czego to wynikało ale bramy otworzyli dopiero pięć po dziesiątej. Duży plus za ściankę wspinaczkową, pierwszą pomoc, i inne tego typu bzdety, widziałem były jakieś sadzonki, a MZA się wycwaniło i dało krówki w słoiku a nie w koszyku :D Pozdrawiam pana Pszczołę w Chaussona który darł ryja na każdego kto chciał usiąść za fajerą Szosona, oraz pracownika MZA który pofatygował się do któregoś wozu i powiedział że nie wolno zwiedzać kabiny, a to że jest otwarta to przeoczenie kierowcy :P Na plus przystanek dla linii przy Ostrobramskiej a nie w zajezdni, dzięki czemu nie było takich dzikich kolejek, na duży plus wydrukowanie przez TW rozkładów minutowych linii D. No, i jeszcze była linia wycieczkowa dookoła zajezdni, nie ujęta nigdzie. No i fajna była przyczepa Żandarmerii Wojskowej z symulatorem dachowania.

Praga
Słabo. Kilka tramwajów, nawet stopiątki nie postawili, Jazza nie wystawili. Coś tam pokazywali w halach, ale kolejka była to specjalnie nie widziałem :P

Ogólnie w tym roku MZA wypadło lepiej niż w zeszłym roku, i gorzej niż TW.

Pozdrawiam gościa co dopuścił do tego aby jedenastolatek obsługiwał tylne drzwi w #403.

ashir
Posty: 27710
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 20 wrz 2014, 17:55

A na Pradze równo o 10 otworzyli bramę. :) W hali mogłeś obejrzeć podwozie tramwaju typu 105Na (po 4 osoby w kaskach z pracownikiem Spółki) i podnoszenie tramwaju typu 120Na co 30 minut. Ale tak poza tym mogłeś też osobnym wejściem wejść na halę i ją zwiedzić wytyczoną trasą i tam właśnie mogłeś zobaczyć głównie tramwaje wysokopodłogowe, tak samo na placu tuż obok wystawy. :wink: Co do linii wycieczkowych to nie tylko była taka dookoła zajezdni "Ostrobramskiej", ale też dookoła zajezdni "Praga", również nigdzie nieujęta, którą oczywiście obsługiwał Swing Duo (wcześniej będący na wystawie) i robił kilka kółek, chyba po każdym wolnym torze na zajezdni i poza nią. :razz:

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1512
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 20 wrz 2014, 18:00

Autobus Czerwon pisze:
Pozdrawiam gościa co dopuścił do tego aby jedenastolatek obsługiwał tylne drzwi w #403.
Patrzyłeś mu w dokumenty?

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7374
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 20 wrz 2014, 18:02

Autobus Czerwon pisze:Pozdrawiam gościa co dopuścił do tego aby jedenastolatek obsługiwał tylne drzwi w #403.
Mówisz nieprawdę - człowiek ten akurat dawał sobie radę bardzo dobrze...

Autobus Czerwon
Posty: 4091
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 20 wrz 2014, 18:15

Czy ja mówię że nie dawał sobie rady? Tylko jak dla mnie to trochę niebezpieczne.
Patrzyłeś mu w dokumenty?
Miałem go wylegitymować? :P Może jeszcze zrobić rewizję osobistą?

W Kielcach czy tam Radomiu osoby poniżej 13 roku życia nie mogą same jeździć komunikacją miejską, to ile trzeba mieć w takim razie lat żeby być konduktorem?

ashir
Posty: 27710
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 20 wrz 2014, 18:23

A mnie miło zaskoczył PolskiBus, że poza tym, że Plaxtonem woził ludzi na linii B (swoją drogą chyba jakiś z nowszej dostawy, bo nie był oklejony w numery taborowe, pamięta może ktoś który to?) to na Ostrobramskiej stały ich 2 wozy, również Plaxton oraz Astromega. Widać, że im zależy na promocji swojej firmy i chcą uczestniczyć w takich imprezach, jak DTP i już od 3 lat biorą w nich udział. :)

Awatar użytkownika
kukuryk12
Posty: 599
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:11
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: kukuryk12 » 20 wrz 2014, 18:46

A ja powiem tak... było dużo lepiej niż rok temu pod względem autobusów i całej imprezy ale niesamowicie wkurwia** mnie jacyś młodzi "mylośniczki" poprzebierani za kierowców, którzy panoszyli się przy wozach jakby byli ich właścicielami. Rozumiem wszystko, rozumiem to że nie wolno było wchodzic do kabiny, no ale jak słyszę jak pewien otyły osobnik mówi do max 9- 10 letniego dziecka "spierdalaj z kabiny nie słyszałeś, że tu nie wolno?" to aż mnie krew zalewa...
Autobus Czerwon pisze:Ostrobramska
Nie wiem z czego to wynikało ale bramy otworzyli dopiero pięć po dziesiątej.
Nie popłacz się... jeżeli to ty byłeś tym jebanym burakiem co pod bramą zaczął gwizdac na ochroniarzy i osoby z obsługi za minutę słownie minutę spóźnienia to straszliwie ci współczuję...
eNki

ashir
Posty: 27710
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 20 wrz 2014, 18:50

Za to na zajezdni tramwajowej można było usiąść za sterami każdego pojazdu będącego na wystawie. :) Zresztą na zajezdni autobusowej też można było usiąść np. za sterami SM18, później Mana czy też Neoplana również. :wink:

Autobus Czerwon
Posty: 4091
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 20 wrz 2014, 19:01

Nie popłacz się... jeżeli to ty byłeś tym jebanym burakiem co pod bramą zaczął gwizdac na ochroniarzy i osoby z obsługi za minutę słownie minutę spóźnienia to straszliwie ci współczuję...
Nie, przybyłem autobusem na równi z otwarciem bramy, a jak nawet bym czekał to na pewno bym nie gwizdał.
Rozumiem wszystko, rozumiem to że nie wolno było wchodzic do kabiny, no ale jak słyszę jak pewien otyły osobnik mówi do max 9- 10 letniego dziecka "spierdalaj z kabiny nie słyszałeś, że tu nie wolno?" to aż mnie krew zalewa...
Dla mnie nic nie pobije pana Pszczoły który opieprzał mamę trzyletniego dziecka które po prostu siedziało za kierownicą i jak to dziecko sprawdzało co się robi jak się coś naciśnie. Zamiast kulturalnie zwrócić uwagę to zaczął drzeć mordę i rzucać tekstami typu "w domu też tak łapami wszystko szarpie". Brzmi to raczej niewinnie, ale mówił to w takim tonie jakby chciał zaraz zabić tą kobietę. Typowy kierowca MZK.

ODPOWIEDZ