Noc Muzeów 2015

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7374
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 17 maja 2015, 17:28

pawcio pisze:Trzeba tylko pilnować by nie zostać bez wozów na placu.
Bingo!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25322
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 17 maja 2015, 17:30

Sądząc po tym ile miejsca mialem do manewrowania pozostałymi liniami to raczej problemu poważnego nie było.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7374
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 17 maja 2015, 17:33

No był, skoro w pewnym momencie albo nie było żadnego wozu, albo wszyscy akurat poszli na przerwę.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25322
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 17 maja 2015, 17:40

No przerw nie rozpoznawałem, to fakt. A one znakomicie zapychają plac.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 2220
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 18 maja 2015, 7:25

A kłótnie po dobre wykonanej robocie będą zawsze... :-)

Jakież to, k***a, polskie...

Ja, z punktu widzenia obserwatora, wypowiem się w takim guście, że jak co roku wszyscy wykonali kawał dobrej roboty by to wszystko ogarnąć. Wyszło, jak zwykle co roku, fajnie i sprawnie. Poziom nie spada, a moim zdaniem, rośnie... w porównaniu do np. mojej pierwszej Nocy Muzeów w roku 2006...

Dobra robota mości Panie i Panowie :)
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 18 maja 2015, 8:50

W tym roku przyjechałem na chwilę na Pl. Defilad (po raz pierwszy od lat wychylając nos z domu w NM), bo dziewczyny (moja i kumpla) zapragnęły przejechać się Ogórkiem. Po drodze wysiedliśmy przy Muzeum HŻP, aby przejechać się jeszcze bodaj Berlietem i mam dwie obserwacje:
- organizacja na Pl. Defilad super, choć błąkający się ludzie po placu nie pomagają;
- co mają w głowie ludzie, którzy stoją w kilkugodzinnych kolejkach do muzeów, aby - w podobnym tłoku jak podczas oczekiwania - zwiedzić muzeum? Kurwa, bilet do muzeum kosztuje ile? 10 PLN? No ok, do MHŻP widzę, że całe 30. Chyba, że to jest jakiś "klimat", którego nie umiem pojąć - stanie kilka godzin w kolejce...

Pozdrawiam organizatorów. Dobra robota. Ale raczej nie do zobaczenia za rok, bo nie znoszę tłumów :P

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 maja 2015, 9:31

Raz w tygodniu wstęp do muzeów jest darmowy.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 18 maja 2015, 10:07

Koledzy z forum nie nawalili i bardzo za to dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy pomagali.
15/12/2005-12/7/2019

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 18 maja 2015, 10:45

Mam pomysł z przerwami mamy 3 kolejki autobusów na placu zabytkowym, lewa skrajna kolejka to przerwa dla 4-5 wozów zaś 2 prawe kolejki podjeżdżają w równych odstępach do odjazdu, Zdradzę jak do problemów z wozami doszło, usterki pojazdów to jedno. Drugie wydłużony czas przejazdu pomiędzy przystankami. Trzeci na początku z dużym zapasem energii obserwuje kolejka chętnych do przejazdu rośnie więc 4 pierwsze koła pokonuje na zasadzie przyjazd na Defilad i natychmiastowy odjazd aby innych nie blokować, po czwartym kole 20 minut przerwy zgłaszam lecz stoję na środku placu blokując autobusy za mną. Później pokonuje 3 koła na zasadzie przyjazd odjazd i zjazd do zajezdni. Pomysł jest taki by kierowcy i obsługa danego pojazdu ustalali kiedy i w którym miejscu placu chcą stać czy na przerwie czy w kolejce gdzie trzeba podciągać i wyruszać w trasę. 2 razy miałem zaskoczenie chciałem odjeżdżać za 4 minuty lecz obsługa placu stwierdza , że mam poczekać lub iść na przerwę stojąc na środku placu to blokuję ruch jeżeli w każdej z 3 kolejek stanie 1 wóz na przerwę to 3 autobusami blokujemy cały plac wtedy z regularności odjazdu i kontroli czasu zegarkiem nici, autobusy na mieście też zbijają w stada sygnalizacja i ograniczone możliwości skrętu warunkowego. Na ostatnim kółku jedziemy wolno i spokojnie i za plecami mam 3-4 autobusy żaden twardo nie chce wyprzedzić choć mają do tego możliwości i więcej mocy. Wszystko zależy czy przyjmujemy zasadę , że kolejność ma być zachowana czy mogą wyprzedzać wtedy szybciej niektórym udaje się powrócić na plac. Dobrze spełnialiśmy obowiązki potrzebne są pewne delikatne zmiany i innowacje które mogą usprawnić jeszcze ruch.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1711
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 18 maja 2015, 10:48

Cieszę się, że kolejna impreza autobusowa w ramach nocy muzeów była udana! Niestety, nie mogłem nawet na chwilę urwać się na miasto. Wszystko przez najazd "awstryjców". Za to miałem małą satysfakcję widząc ich zaskoczenie na Dw. Centralnym / odprowadzając ich na poranną Polonię w niedzielę / kiedy jednocześnie zameldowały się na peronach 2 "pędziolina" i lotniskowy Elf. Wunderbar.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 18 maja 2015, 13:41

TLG pisze:Koledzy z forum nie nawalili i bardzo za to dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy pomagali.
Polecam się na przyszłość.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

henio_wpz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:28
Lokalizacja: WWA Sielce

Post autor: henio_wpz » 21 maja 2015, 10:58

A ja mam sugestię, aby nie wysyłać ,,zabytków premium" (ogórka cabrio, 021, RTO, Chaussona itp.) bezpośrednio za poprzedzającym go ogórkiem, bo nie dało się ludzi doprosić z kolejki, aby weszli do ,,takiego zwykłego" ogórka, bo czekali na tego ,,lux" ;)

ODPOWIEDZ