Perony bez komunikacji miejskiej (i gminnej)

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 25 sty 2018, 9:53

Dantte pisze:
24 sty 2018, 23:34
No właśnie na pewno było jakieś PRowe coś (Interregio?) gdzieś koło 2009 na Olsztyn, które zatrzymywało się na Toruńskiej. Stacja była wtedy jeszcze przed remontem.
Jedyny przypadek po 2000 roku znalazłem tu:
https://www.bazakolejowa.pl/timetables/ ... f29c29.pdf
Wcześniejsze przypadki:
1998-99:
Do Olsztyna: https://www.bazakolejowa.pl/timetables/ ... ee43ad.jpg
Tu nawet kilka, z Kołobrzegu, Ełku i Olsztyna: https://www.bazakolejowa.pl/timetables/ ... eec196.jpg
Dalej już mi się nie chce szukać...

daniel.k
Posty: 33
Rejestracja: 09 sty 2011, 11:12

Post autor: daniel.k » 02 lut 2018, 22:39

a czy pozwolilibyście swojej partnerce wracać z pracy np o godz 22 i przesiadać się samotnie na autobus np na PKP Toruńska czy PKP Żerań albo PKP Praga?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 lut 2018, 22:53

Generalnie mam w zwyczaju traktować moje partnerki jak osoby dorosłe i zdolne do podejmowania samodzielnych decyzji.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 03 lut 2018, 9:50

daniel.k pisze:a czy pozwolilibyście swojej partnerce wracać z pracy np o godz 22 i przesiadać się samotnie na autobus np na PKP Toruńska czy PKP Żerań albo PKP Praga?
Na Toruńskiej jak najbardziej. Wielokrotnie przesiadałem się z SKM na autobus po 22 i nie czułem się bardziej zagrożony niż w centrum Warszawy. Nigdy się też nie zdarzyło, żebym był jedynym wysiadającym. Z Żerania i Pragi nie korzystam, więc się nie wypowiadam (może poza tym, że zejście pod tory jednak budzi gorsze skojarzenia).

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 03 lut 2018, 11:07

80% ludzi wyjeżdża z centralnego, choćby miała straci ć 1.5h na dojeździe z Brodna i z powrotem zatrzymać się na Toruńskiej. Jakieś 15% z Zachodniego, co i tak jest dużo, bo przez lata ekspresy na Zachodnim nie stawały i kolej robiła naprawdę dużo, żeby nikt stamtąd nie jeździł. 5% ze Wschodniego, albo mniej, to jest akurat dziwne, bo na Wschodnim jest 1000 razy wygodniej, pociąg często stoi długo przed czasem, poza tym nie wszyscy muszą jechać z trzeciego peronu -a i jest gdzie zaparkować, a w 6 minut do Centralnego się samochodem też nie dojedzie. W zasadzie cała Bialoleka i Brodno powinny jeździć stąd. Tylko czym dojeżdżać?

Teraz powstają te Slużewce i dobrze, ale głównie dla wysiadania. Bo jaki manewr można zrobić, jak pociąg nie przyjedzie na czas? Z centrala to wsiąść często w inny, nawet w pendolino (kto o tym wie, że tak można?), a tu się załamać. Miało kto siedzi z nosem w infopasazerze.
ŁK

Awatar użytkownika
aqqaqq
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2009, 12:01

Post autor: aqqaqq » 05 lut 2018, 13:25

Łukasz pisze:
03 lut 2018, 11:07
5% ze Wschodniego, albo mniej, to jest akurat dziwne, bo na Wschodnim jest 1000 razy wygodniej, pociąg często stoi długo przed czasem, poza tym nie wszyscy muszą jechać z trzeciego peronu -a i jest gdzie zaparkować, a w 6 minut do Centralnego się samochodem też nie dojedzie.
Z Trasy Toruńskiej i jej okolic czas dojazdu samochodem na dworzec Wschodni jest taki sam lub dłuższy niż na Centralny. Nawigacja najczęściej prowadzi przez most Grota, Wisłostradę i most Poniatowskiego. Wieczorem najszybciej dojeżdża się na Zachodni ;)
Czasy dojazdu z Głębockiej na dworce wg. google dojazd w poniedziałek o 23:00
- Zachodnia od 14 min do 20 min
- Centralna od 14 min do 24 min
- Wschodnia od 14 min do 24 min

ODPOWIEDZ