Noc Muzeów 2022

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 15 maja 2022, 20:43

Dokładnie, chociaż od początku można było założyć zamknięcie mostu i przygotować odpowiednio trasę i rozkład, a nie łudzić się, że może most nie zostanie zamknięty.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 667
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:46
Lokalizacja: Nowe Górce

Post autor: Piotrek_2274 » 16 maja 2022, 10:41

Właśnie o to mi chodzi. Pomimo ogłoszeń o "prawdopodobnym" zamknięciu mostu, M zbierała na objeździe raczej przypadkowych pasażerów. Około 18 na pl. Starynkiewicza też była rzeźba, bo oczekiwały tam dodatkowe brygady linii 7, które miały tam wrócić, tymczasem z pl. Narutowicza zesłano tam 3 brygady linii M (planowo) na czas przyjazdu parady, o czym... nie wiedział ani stojący tam nadzór ani centrala ruchu. Także ewidentnie szczegóły całej organizacji lekko kulały.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 maja 2022, 23:56

ashir pisze:
15 maja 2022, 20:43
Dokładnie, chociaż od początku można było założyć zamknięcie mostu i przygotować odpowiednio trasę i rozkład, a nie łudzić się, że może most nie zostanie zamknięty.
Szczególnie, że nie było wiadomo kiedy policja most zamknie i kiedy później otworzy. Decyzja została podjęta na gorąco.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 17 maja 2022, 6:33

Ale to by coś się stało, jakby od początku dla wieczornej M założono inną trasę? Albo w ogóle nie organizować wieczornej wersji i ewentualnie wzmocnić 36. Skoro zawody żużlowe muszą się odbywać akurat w Warszawie i w tym samym terminie (a nie w Częstochowie, Lesznie, Toruniu czy Zielonej Górze, gdzie tradycje żużlowe są kultywowane) i pojawiła się kolizja imprez to ktoś powinien ustąpić. I rozumiem, że to Grand Prix na żużlu było imprezą o zdecydowanie wyższej randze.

aaa
Posty: 278
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 17 maja 2022, 13:32

Jeśli most byłby otwarty, to tym bardziej pchanie M w miejsce gdzie jest potrzebna wysoka podaż nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 17 maja 2022, 23:05

ashir pisze:
17 maja 2022, 6:33
Ale to by coś się stało, jakby od początku dla wieczornej M założono inną trasę? Albo w ogóle nie organizować wieczornej wersji i ewentualnie wzmocnić 36.
Gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem. Uzgodnienia dot. NM zapadają wcześniej niż impreza stadionowa. Pierwsze ustalenia i koncepcje pojawiają się w styczniu. Wszystko uzgodnione i pojawia się kotlet w postaci żużla na stadionie. Generalnie można nic nie organizować - 2 lata żyliśmy bez linii M.
ashir pisze:
17 maja 2022, 6:33
Skoro zawody żużlowe muszą się odbywać akurat w Warszawie i w tym samym terminie (a nie w Częstochowie, Lesznie, Toruniu czy Zielonej Górze, gdzie tradycje żużlowe są kultywowane) i pojawiła się kolizja imprez to ktoś powinien ustąpić.
To jest pytanie do odpowiedzialnych osób w UM czemu rozp... swoją flagową doroczną imprezę uzgadniając imprezę żużlową na stadionie w tym samym terminie zamiast np tydzień później. A skoro tak, to organizacja NM idzie na objazdy.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 maja 2022, 8:25

MisiekK pisze:
17 maja 2022, 23:05
To jest pytanie do odpowiedzialnych osób w UM czemu rozp... swoją flagową doroczną imprezę uzgadniając imprezę żużlową na stadionie w tym samym terminie zamiast np tydzień później.
Myślałem, że stadion miejski to jest ten na Łazienkowskiej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 maja 2022, 9:25

Poza tym miasto nie za bardzo ma prawo odmówić organizacji imprezy masowej jeśli jest ona zgłoszona zgodnie z ustawą.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Łukasz
Posty: 10488
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 18 maja 2022, 22:27

pawcio pisze:Poza tym miasto nie za bardzo ma prawo odmówić organizacji imprezy masowej jeśli jest ona zgłoszona zgodnie z ustawą.
Czyli miasto musi zorganizować żużel mimo tego, że nie ma stadionu żużlowego? A może zorganizować z zastrzeżeniem, że dojazd będzie tylko od strony Mostu Świętokrzyskiego?
ŁK

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 maja 2022, 22:59

Łukasz pisze:
18 maja 2022, 22:27
Czyli miasto musi zorganizować żużel (...)?
A organizowało żużel? Na cudzym stadionie? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 19 maja 2022, 23:53

Bastian pisze:
18 maja 2022, 8:25
Myślałem, że stadion miejski to jest ten na Łazienkowskiej.
Coś pisałem, że Narodowy to miejski? Imprezy tego typu na Narodowym są opiniowane i uzgadniane przez miasto.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 maja 2022, 0:43

Ale raczej miasto nie ma możliwości odmowy ich organizacji, bo samo robi swoją promocję (bo nawet nie imprezę w rozumieniu ustawy o BIM) na pół miasta.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 20 maja 2022, 1:32

https://www.youtube.com/watch?v=vDt0yeiZu0E
Muzea można dać pod Pałac Kultury i Nauki a stadion Narodowy, niech sobie w stoi zieleni... :)

ODPOWIEDZ