Komunikacja podmiejska

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 maja 2020, 8:44

Akurat nieużywanie ciepłego guzika ma sens.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 maja 2020, 16:08

Imo mały. Ktoś udowodnił, że przez dotyk można się zakazić, czy tylko jak ktoś kichnie/kaszlnie w dłoń i dalej dotknie?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 10 maja 2020, 18:00

Z tego co kojarzę to nie przez dotyk bezpośrednio tylko przez wprowadzenie wirusa do dróg oddechowych. Czy to drogą kropelkową, czy dotykając czegoś z wirusem i potem dotykając nosa, ust, oczu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 10 maja 2020, 20:55

Glonojad pisze:
10 maja 2020, 8:44
Akurat nieużywanie ciepłego guzika ma sens.
Jaki :?: Ja nie widzę w tym sensu. Jeżeli twierdzisz za ZTM-em, że dzięki temu, iż ludzie nie dotykają go i jest lepsza cyrkulacja powietrza, dzięki czemu jest mniej zarażeń.To jest to argument równie celny, co katiusza. Ludzie trzymają się poręczy pionowych i tych przy siedzeniach, w ten sposób można się tak samo zarazić, jak przy dotykaniu CG. Co do cyrkulacji powietrza, to otwieram im szyberdachy, a to że pasażerowie są sierotami i nie potrafią otworzyć sobie okien, to już nie moja sprawa. Najwyższy czas, by zaczęli myśleć, a nie wpatrywać się z tępą miną w smartfonik i czekać, aż ktoś się domyśli lub pomyśli co on/a ma na myśli.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 maja 2020, 22:05

Nie chodzi o cyrkulację powietrza, tylko chyba o samo macanie. Parę razy musiałem gdzieś jechać, poręczy nie dotykałem wcale. Nawet gdyby, różne osoby dotykają ją w różnych miejscach. Ciepły guzik jest jak miseczka z wodą święconą w wejściu do kościoła. A nie zawsze dotkniesz go łokciem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 maja 2020, 6:26

No tak, ale najpierw musiałbyś kichnąć w dłoń.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 11 maja 2020, 9:48

Solaris pisze:
10 maja 2020, 20:55
Glonojad pisze:
10 maja 2020, 8:44
Akurat nieużywanie ciepłego guzika ma sens.
Jaki :?: Ja nie widzę w tym sensu.
Dlaczego? W czym przeszkadza brak włączonych przycisków CG?

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 11 maja 2020, 9:59

Bastian pisze:
10 maja 2020, 22:05
Ciepły guzik jest jak miseczka z wodą święconą w wejściu do kościoła. A nie zawsze dotkniesz go łokciem.
Albo jak miseczka orzeszkami w piwiarni.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 maja 2020, 10:53

Dokładnie tak. Da się jechać komunikacją bez dotykania niczego dłonią, o ile nie trzeba nacisnąć przycisku przy wejściu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 11 maja 2020, 16:08

person pisze:
11 maja 2020, 9:48
Solaris pisze:
10 maja 2020, 20:55


Jaki :?: Ja nie widzę w tym sensu.
Dlaczego? W czym przeszkadza brak włączonych przycisków CG?
Przyczyna jest może prozaiczna, ale nie mniej ważna. Nauczenie pasażerów prawidłowego :!: używanie CG, zabrało ładnych kilka lat. Te lata zostały w tej chwili zaprzepaszczone. Teraz czeka nas długi (mam nadzieję, że nie aż tak długi, jak poprzednio) ponownego uczenia i przyzwyczajania pasażerów do prawidłowego stosowania CG.
Podobnie będzie z przystankami na żądanie. Do tej pory, spora część pasażerów miała problem z prawidłową lub brakiem jakiejkolwiek sygnalizacji na przystanku warunkowym. Po prostu wychodzili z założenia, że kierujący autobusem jest jasnowidzem i już trzy przystanki wcześniej wiedział, że na tym musi się zatrzymać i zabrać leniwców.

Glonojad pisze:
11 maja 2020, 10:53
Dokładnie tak. Da się jechać komunikacją bez dotykania niczego dłonią, o ile nie trzeba nacisnąć przycisku przy wejściu.
Tak z ciekawości, Do kogo będziesz miał pretensje i od kogo będziesz chciał odszkodowanie, gdy w wyniku jakiejś awaryjnej sytuacji, rozbijesz głowę, złamiesz rękę, nogę, żebro, itp w wyniku nie trzymania się w czasie jazdy :?: Raczej wątpię, żebyś miał tą pretensję do siebie.

fraktal
Posty: 5468
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 11 maja 2020, 21:01

Bastian pisze:
10 maja 2020, 22:05
Nie chodzi o cyrkulację powietrza, tylko chyba o samo macanie. Parę razy musiałem gdzieś jechać, poręczy nie dotykałem wcale. Nawet gdyby, różne osoby dotykają ją w różnych miejscach. Ciepły guzik jest jak miseczka z wodą święconą w wejściu do kościoła. A nie zawsze dotkniesz go łokciem.
Kluczowe jest chyba jednak utrzymanie odpowiedniego dystansu i to żeby nie kichać/kaszleć na innych pasażerów. Możesz też na wszelki wypadek użyć rękawiczek, które potem zdejmiesz.


ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 12 maja 2020, 21:20

Honorowanie biletów ZTM na obcej linii to nie nowość. ;)

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 12 maja 2020, 21:32

Solaris pisze:
11 maja 2020, 16:08
Tak z ciekawości, Do kogo będziesz miał pretensje i od kogo będziesz chciał odszkodowanie, gdy w wyniku jakiejś awaryjnej sytuacji, rozbijesz głowę, złamiesz rękę, nogę, żebro, itp w wyniku nie trzymania się w czasie jazdy :?: Raczej wątpię, żebyś miał tą pretensję do siebie.
Przy obecnych limitach problem pasażerów stojących teoretycznie nie istnieje. Glonojadowi pewnie chodziło żeby wejść i zanim pojazd ruszy posadzić 4 litery na siedzeniu.

px33
Posty: 1581
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 12 maja 2020, 22:11

ashir pisze:
12 maja 2020, 21:20
Honorowanie biletów ZTM na obcej linii to nie nowość. ;)
A to jest honorowanie na gębę czy są kasowniki?

ODPOWIEDZ