Leszek Ruta szefem ZTM-u

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5242
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 11 gru 2006, 23:27

[img]http://bi.gazeta.pl/im/3/3765/m3765203.gif[/img] pisze:Leszek Ruta będzie zarządzał stołeczną komunikacją

Leszek Ruta, były prezes spółki PKP Przewozy Regionalne, został nowym szefem Zarządu Transportu Miejskiego. Na początek chce, żeby Szybka Kolej Miejska zaczęła zabierać pasażerów z Sulejówka


Leszek Ruta nominacją pochwalił się na naszym forum Gazeta.pl w dziale komunikacja. Nowy szef Zarządu Transportu Miejskiego od 1982 r. był związany z koleją. Od maja 2005 do stycznia 2006 r. zarządzał spółką PKP Przewozy Regionalne. Wcześniej pracował m.in. w PKP Intercity. Jego najbliższe plany dotyczą właśnie problemów kolejowych. Chce, żeby dojeżdżające do Sulejówka składy Szybkiej Kolei Miejskiej w końcu zaczęły zabierać stamtąd pasażerów. Na razie podróżni stojący na tamtejszej stacji mogą tylko oglądać zawracające do Warszawy pociągi. Władze Sulejówka nie potrafiły dotąd porozumieć się z władzami Warszawy w sprawie dopłat do przewozów.

- Jak najszybciej trzeba zlikwidować ten absurd. We wtorek spotkam się z burmistrzem tego miasta, żeby porozumieć się w sprawie kolejki - zapowiada Leszek Ruta. W środę umówił się zaś na spotkanie z szefową Kolei Mazowieckich Haliną Sekitą, żeby podyskutować o wspólnym bilecie na kolej i komunikację miejską. Chce, żeby od początku roku bez żadnych dopłat na podstawie biletu ZTM można było jeździć pociągami po całej Warszawie. Potem wspólny bilet ma objąć całą aglomerację.

Zapowiada też, że będzie rozmawiał z okolicznymi gminami w sprawie utworzenia komunikacyjnego związku aglomeracyjnego. - Chodzi o to, żeby komunikacja była wygodna nie tylko w samej stolicy, ale też w całej metropolii. Wtedy wielu mieszkańców okolicznych miejscowości przesiądzie się do niej i Warszawa stanie się bardziej przejezdna - tłumaczy.

Na razie Leszek Ruta będzie p.o. dyrektora ZTM, bo do końca grudnia formalnie komunikacją będzie zarządzał Robert Czapla, który od kilku dni jest na urlopie. Ten ostatni pieniądze z kasy miasta będzie jednak pobierał do końca marca, bo dopiero wtedy minie trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Robert Czapla powiedział "Gazecie", że chce się teraz skupić na dokończeniu doktoratu w Polskiej Akademii Nauk. Jednak od końca listopada zasiada w radzie nadzorczej PKN Orlen.


[ Dodano: 2006-12-11, 23:29 ]
I jeszcze z forum:
l.ruta pisze:Tak to prawda,od poniedzialku przejmuje obowiazki dyrektora ZTM,na pierwszy
ogien ida negocjacje z burmistrzem Sulejowka oraz z Kolejami Mazowieckimi w
sprawie wspolnego biletu /niestety na razie tylko w granicach Warszawy/.No i
ostro zabieram sie do roboty.Mam nadzieje ze szybciutko rowniez zorganizuje
spotkanie swiateczno-noworoczne z SYMPATYKAMI,bardzo licze na nawiazanie
blizszych kontaktow,pewne doswiadczenie w tym zakresie mam-wspomne Fundacje
Wieku Pary i rozne takie dobre kontakty z PSMK i innymi MK.
Pozdrawiam Leszek Ruta
Jak na razie robi dobre wrażenie... Mam nadzieję, że będzie się częściej na forum wypowiadał.

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 11 gru 2006, 23:32

Już gratulowałem wyboru:
viewtopic.php?t=3056&start=30
Leszek będzie gwarantem rozwiązań systemowych dla całej aglomeracji. Ale wszystko wyjdzie w praniu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 gru 2006, 10:38

l.ruta pisze:Tak to prawda,od poniedzialku przejmuje obowiazki dyrektora ZTM,na pierwszy ogien ida negocjacje z burmistrzem Sulejowka oraz z Kolejami Mazowieckimi w
sprawie wspolnego biletu /niestety na razie tylko w granicach Warszawy/.No i
ostro zabieram sie do roboty.Mam nadzieje ze szybciutko rowniez zorganizuje
spotkanie swiateczno-noworoczne z SYMPATYKAMI,bardzo licze na nawiazanie
blizszych kontaktow,pewne doswiadczenie w tym zakresie mam-wspomne Fundacje
Wieku Pary i rozne takie dobre kontakty z PSMK i innymi MK.
Pozdrawiam Leszek Ruta
:arrow: Spacje, spacje! Dyrektorowi trochę nie wypada mieć braków w interpunkcji ;).
TGM pisze:Jak na razie robi dobre wrażenie... Mam nadzieję, że będzie się częściej na forum wypowiadał.
Wrażenie, owszem, robi dobre. Miejmy nadzieję, że te zapowiedzi przekształcą się w fakty.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5242
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 12 gru 2006, 10:46

Ja mam nadzieję, że będzie od miasta "sępić" pieniądze na nowe połączenia do nowych osiedli, a nie brać brygady ze starych 8-[ .

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 12 gru 2006, 20:41

L.Ruta pisze:,bardzo licze na nawiazanie
blizszych kontaktow,pewne doswiadczenie w tym zakresie mam-wspomne Fundacje
Wieku Pary i rozne takie dobre kontakty z PSMK i innymi MK.
Bardzo się chwali :grin: Oby nie były to tylko puste słowa, trzymamy kciuki :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

fraktal
Posty: 5475
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 12 gru 2006, 20:58

Może to głupia obiekcja, ale ciekawe, czy człowiek, który od tylu lat był związany tylko z jedną formą transportu (transportem kolejowym) będzie potrafił dobrze zarządzać warszawską KM, która nie tylko koleją stoi. Zobaczymy, na razie wypada życzyć powodzenia.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 12 gru 2006, 21:19

fraktal pisze:która nie tylko koleją stoi.
Akurat kolej najbardziej moim zdaniem kuleje, więc niech się faktycznie skupi na transporcie szynowym...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 12 gru 2006, 22:05

No,czyli okej.Dobrze,że to jakiś ,,stołkowicz'' nie został wybrany...
Koomunikacja Szynowa-duży priorytet.A taborem naszym pięknym niech się zajmie MZA...
No,to teraz tylko żeb ktoś rozsądny podsiadł Podsiadłego... [-o< :P :D
No i żeby nowy dyrektor robił więcej,niż mówił...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 12 gru 2006, 22:17

1,5 roku zostało mu do emerytury więc chyba go nie wywalą.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 12 gru 2006, 22:28

1,5 roku zostało mu do emerytury więc chyba go nie wywalą.
Na pewno nie, gdyż jeśli do emerytury ma się 2 lata, to nie można wywalić z pracy gościa. Tak mi się wydaje... :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 12 gru 2006, 22:39

Wracając do tematu: myślę, że Leszek Ruta położy osobiście bardzo duży nacisk na to czym się zajmował czyli kolej. Mam nadzieję, że będzie miał kompetentnych doradców d/s pozostałych środków transportu zbiorowego w Warszawie i nie zaniedba ich..

[ Komentarz dodany przez: hafilip84: 2006-12-13, 08:34 ]
Usunięto część postu nawiązującą do nie istniejącego już spamu... haf.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 13 gru 2006, 10:24

fraktal pisze:Może to głupia obiekcja, ale ciekawe, czy człowiek, który od tylu lat był związany tylko z jedną formą transportu (transportem kolejowym) będzie potrafił dobrze zarządzać warszawską KM, która nie tylko koleją stoi. Zobaczymy, na razie wypada życzyć powodzenia.
:arrow: Nowy dyrektor może przecież mieć zastępcę, który będzie znał się także na reszcie zagadnień związanych z komunikacją miejską. Osamotniony nie będzie ;).

Awatar użytkownika
Paki
Posty: 22
Rejestracja: 07 sty 2006, 14:34
Lokalizacja: Służewiec

Post autor: Paki » 13 gru 2006, 12:47

Oby tak sie stalo , może wkońcu bitwa o linie czerwone i mniej przystanków przyniesie zwycięstwo !
Trzymam Kciuki :)
Najlepszą linią nocną jest :

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5242
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 16 gru 2006, 18:29

W TKW podali, że dyrektor planuje likwidację dubli tramwajowych przez autobusy na rzecz dowózek do tramwaju.

reserved
Posty: 14581
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 16 gru 2006, 18:41

TGM pisze:W TKW podali, że dyrektor planuje likwidację dubli tramwajowych przez autobusy na rzecz dowózek do tramwaju.
](*,) ](*,) ](*,) Jeśli chce koniecznie likwidowac 521 to niech się wypcha ](*,) ](*,) ](*,)
Nie da się przecież wszystkich powsadzac do tramwajów, trzeba by wtedy tramwaj puszczac co pół minuty a i tak byłby pełny... no bez przesady.

ODPOWIEDZ