Ciepły guzik

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

reserved
Posty: 14588
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 11 lis 2008, 13:37

No bo zanim się nauczą otwierać drzwi przyjdzie wiosna, a zanim się oduczą przychodzi jesień. ;-)

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 11 lis 2008, 16:53

CG najbardziej przeszkadza gdy chce się wysiąść z zawalonego do reszty autobusu na mniej uczęszczanych przystankach. Ostatnio musiałem krzyknąć by ktoś wcisnął przycisk bo inaczej nie dopchałbym się do niego a potem do wyjścia

alojzy
Posty: 1316
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:08

Post autor: alojzy » 15 kwie 2010, 11:40

Odkurzam, by zapytać:
czy CG to już norma w warszawskiej KM?
Mrozy minęły już dawno, upałów też specjalnych nie ma, a kiermani nadal używają CG.
To już zostanie tak na stałe?

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 15 kwie 2010, 12:06

alojzy pisze:Odkurzam, by zapytać:
czy CG to już norma w warszawskiej KM?
Mrozy minęły już dawno, upałów też specjalnych nie ma, a kiermani nadal używają CG.
To już zostanie tak na stałe?
Oj, sporadycznie, sporadycznie. I to jest w tym wszystkim najgorsze, bo cżłowiek stoi przed drzwiami i nie wie - wyciągać łapę do guzika? Nie wyciągać? A jak w 8 na 10 przypadków okazuje się, że nie trzeba było, to potem jak jednak okazuje się, że w danym wozie trzeba, to już to idzie z oporami, trwa to wszystko dłużej niż powinno.

Dlatego uważam, że zamiast zwyczajowego rozmemłania - czyli akcja w okolicach wiosny "wygasa śmiercią naturalną", po cxzym na jesieni jest hucznie zarządzana (nie wznawiana, tylko zarządzana, bo zapomina się, ze poprzedniej nikt nie odwołał) trzeba wybrać jeden z wariantów: albo cg obowiazuje w okresie zimowym i wtedy ma być przez przeoźników ściśle przestrzegane, natomiast w okresie niezimowym nie obowiązuje, albo też powinno obowiązywać zawsze i wszędzie we wszystkich wozach wyposażonych w cg.

Minusem wariantu pierwszego jest lato i klimatyzacja, bo liczba wozów wyposażonych w cg i klimatyzowanych nie jest równa, więc ludzie musieliby się przyzwyczajać kilka razy do roku do zmian, bo przecież guzik musiałby obowiązywać i w wozach klimatyzowanych.
Popatrz, jaka franca!

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 15 kwie 2010, 12:58

W karcie drogowej MZA wyraźnie napisano, że akcja "Ciepły Guzik" w autobusach bez klimatyzacji obowiązuje do dn. 30. kwietnia.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 15 kwie 2010, 13:06

To niech jeszcze ogłoszą pasażerom, żeby niepotrzebnie tych guzików po tym dniu nie "naduszali" (nie tylko od otwierania drzwi, ale i od "na żądanie", od sygnalizacji dla niepełnosprawnych na wózkach, od awaryjnego otwierania - różne rzeczy ludzie wciskają chcąc wsiąść czy wysiąść z autobusu, bo prawe w kazdym typie autobusu wygląda to inaczej).

A jak jeszcze obowiązują przez te dwa tygodnie, to niech obowiązują.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 15 kwie 2010, 14:27

desert_eag pisze:W karcie drogowej MZA wyraźnie napisano, że akcja "Ciepły Guzik" w autobusach bez klimatyzacji obowiązuje do dn. 30. kwietnia.
No tak... W Warszawie mieszkają debile i trzeba koniecznie stosować politykę nakazowo-rozdzielczą. W Warszawie w przeciwieństwie do Krakowa niedasię cały rok stosować CG.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 15 kwie 2010, 16:02

alojzy pisze:Mrozy minęły już dawno, upałów też specjalnych nie ma, a kiermani nadal używają CG.
I bardzo dobrze, CG powinien obowiązywać przez cały rok bez względu na typ pojazdu.
noidea

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 15 kwie 2010, 18:56

A mnie się wydaje, że ludzie przyzwyczaili się, używają guzików i ostatnio mniej słyszę narzekań na nie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że każdy wie co zrobić, kiedy autobus staje i drzwi się same nie otwierają.
Zastanawiając się nad sensownością całorocznego guzikowania, ciekaw jestem czy wtedy kierowcy częściej włączaliby klimatyzację? Bo na razie mamy kilkaset autobusów z klimą, która niestety rzadko jest w użyciu.
No i największy problem: podróżowanie w upalne dni wozami bez klimy z małymi lufcikami. Tu wachlowanie drzwiami bywa zbawienne.

Walas
Posty: 17080
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 15 kwie 2010, 22:31

Mój znajomy już nie używa CG w Lionsach ITSu ale jego zmiennik już tak, więc z tym różnie bywa.
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 15 kwie 2010, 22:46

Też nie używam. Niemniej to fajne, że ludzie naciskają przyciski na zewnątrz zanim ja zdążę się zatrzymać :D
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 16 kwie 2010, 9:43

MisiekK pisze:No tak... W Warszawie mieszkają debile i trzeba koniecznie stosować politykę nakazowo-rozdzielczą. W Warszawie w przeciwieństwie do Krakowa niedasię cały rok stosować CG.
Tak, w Warszawie mieszkają debile, można ich spotkać zarówno wśród pasażerów, jak i kierowców.
IMHO dopóki standardem nie staną się autobusy klimatyzowane, nie ma również sensu wprowadzania ciepłego guzika przez cały rok we wszystkich pojazdach. Z resztą na przystankach z większymi wymianami nie mający na oczach klapek kierowca i tak otworzy wszystkie drzwi - zezwala mu na to dyrektywa ZTM, którą notabene można tak nagiąć i zinterpretować, że praktycznie wszędzie da się otwarcie wszystkich drzwi usprawiedliwić.
Nie wspominam już o szczegółach tj. nieprawidłowo działający ciepły guzik np. przedwczesne i nieodwracalne zamykanie się niektórych drzwi w serii 81XX przy użyciu opcji CG; brak możliwości otwarcia, bądź nieprawidłowe otwarcie pierwszych drzwi przy jednoczesnym załączeniu opcji CG także w Solarisach...

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 kwie 2010, 10:42

desert_eag pisze:IMHO dopóki standardem nie staną się autobusy klimatyzowane, nie ma również sensu wprowadzania ciepłego guzika przez cały rok we wszystkich pojazdach.
W innych miastach tego standardu nie ma i nie ma problemu w zabawy nakazowe. Jak komuś jest źle zawsze może guzik klepnąć - to nie boli.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26817
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 kwie 2010, 10:51

W piekarnikach z uchylnym okienkiem otwarcie drzwi na każdym przystanku jest bardzo wskazane.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 16 kwie 2010, 14:19

Glonojad pisze:W piekarnikach z uchylnym okienkiem otwarcie drzwi na każdym przystanku jest bardzo wskazane.
Hmm, moim zdaniem wcale tak dużo to nie daje. Jeśli piekarnik z małymi okienkami jedzie, to jest w nim względnie przewiewnie. Gorzej, jeśli stoi w korku, ale czy na pewno otwarcie drzwi na przystanku aż tak bardzo pomoże?
noidea

ODPOWIEDZ