Linia tramwajowa T

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 27 cze 2008, 17:10

ZTM pisze: 2008-06-27 | Uruchomienie sezonowej linii tramwajowej "T" | Od dnia 5 lipca do dnia 31 sierpnia br. uruchomiona zostaje linia tramwajowa T o charakterze linii zwykłej, kursująca wyłącznie w soboty, niedziele oraz dodatkowo w dniu 15 sierpnia br. (piątek).
Przebieg trasy linii T:
PL.NARUTOWICZA - Grójecka - Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Zieleniecka - Targowa - al. Solidarności - most Śląsko- Dąbrowski - al. Solidarności - pl.Bankowy - Marszałkowska - pl. Zbawiciela - Nowowiejska - Filtrowa - PL.NARUTOWICZA.
Linia będzie obsługiwana taborem zabytkowym.
Opłata za przejazd według obowiązującej taryfy ZTM.
W tramwajach linii T będą honorowane wszystkie rodzaje biletów ZTM.
Bilety jednorazowe będą kasowane w kasownikach tradycyjnych (tzw. "dziurkaczach"), obsługiwanych przez konduktorów - członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej działających na rzecz Tramwajów Warszawskich. Na biletach czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko lub długookresowego) możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.
Jeśli modowie wiedzą gdzie to powinno się znaleźć to niech to tam wsadzą, bo ja pomysłu gdzie to wsadzić nie mam...

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 27 cze 2008, 19:30

Nic szczególnego...

W każdym razie na mapkach komunikacyjnych od 1 lipca już występuje.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Walas
Posty: 17080
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 27 cze 2008, 19:36

A są juz mapki w autobusach i tramwajach od 1.07?
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 27 cze 2008, 19:45

małpa pisze:A są juz mapki w autobusach i tramwajach od 1.07?
Są.

____________

dodano:

Szkoda, że Tetka nie podjeżdża pod ZOO.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 30 cze 2008, 16:35

Wstępna faza łomotu i dyskusji OT trafiła do Zsypu. Następna próba i będe rozdawał premie. W przypadku jednego z użytkowników będzie to oznaczało kolejne długie rozstanie z forum.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 30 cze 2008, 16:48

Wstępnie szkoda ZOO, fajnie że Marszałkowska...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 30 cze 2008, 16:50

ziomal pisze:Wstępnie szkoda ZOO, fajnie że Marszałkowska...

Możliwe, że ZOO będzie wyłączone przez prawie 1,5 miesiąca - nie ma co płakać.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 30 cze 2008, 17:00

ziomal pisze:Wstępnie szkoda ZOO, fajnie że Marszałkowska...
ponadto na ZOO i tak jest ruch liniowy.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 lip 2008, 2:33

Konkurencja dla Tetki? :D Ulotki o tym widziałem w tramwaju.

Obrazek
Zabytkowym tramwajem na zwiedzanie Pragi
Katarzyna Wójtowicz2008-07-04, ostatnia aktualizacja 2008-07-04 22:57

Wypatrywanie architektonicznych detali, zwiedzanie cerkwi i katedry na Pradze, a wszystko to podczas wycieczki tramwajem

Odkrywanie Pragi takim środkiem lokomocji to pomysł fundacji Centrum Europy. Dziś rusza jej nowy projekt "Rzuć bracie blagie i JEDŹ na Pragie". O godz. 10 z pl. Narutowicza wyruszy w kierunku Pragi zabytkowy tramwaj. Będzie jeździł do końca sierpnia, co sobotę, wyruszając z pl. Narutowicza o godz. 10, 12 i 14. Wszystkie wycieczki są bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona. Jednorazowo w tramwaju zmieści się ok. 30 osób. - Pomysł kierujemy i do warszawiaków, którzy chcą poznać lepiej miasto, i do turystów, którym nie wystarcza standardowy pakiet zwiedzania, w którym są tylko Łazienki i Wilanów - mówi Marta Rosołowska z fundacji Centrum Europy. Liczy na to, że turyści, którzy wsiądą do tramwaju, nie będą należeć do zorganizowanych wycieczek, ale zechcą sami odkrywać stolicę. - I docenią praski klimat. Nasze miasto ma wiele zabytków, ale w skali europejskiej nie są one niczym szczególnym, natomiast Praga jest wyjątkowa - mówi Marta.

Tramwaj pojedzie z pl. Narutowicza Alejami Jerozolimskimi przez most Poniatowskiego. Dojedzie do al. Zielenieckiej, ul. Targową i dalej Kijowską przez Michałów i Szmulowiznę do pętli na Kawęczyńskiej. Następnie wróci do Targowej i przejedzie przez centrum Starej Pragi do pl. Wileńskiego. Zakończy trasę przy Parku Praskim wspólnym zwiedzaniem cerkwi św. Marii Magdaleny oraz katedry św. Floriana. O zabytkach i obyczajach opowie varsavianista Michał Pilich, autor przewodnika "Warszawska Praga". Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. - Dla nich organizujemy trzy przejazdy tematyczne: "Pstryk w tramwaju" będzie wymagał zapamiętania podanych przez nas detali, a potem dopasowania zdjęć praskich miejsc, "Coolturalna Praga" - kiedy podczas przejazdu zapoznamy wycieczkowiczów z tym, co można obejrzeć w praskich galeriach, oraz gdzie się dobrze pobawić, i "ZOObacz ZOOtramwaj" - przejazd z dziećmi, podczas którego już w tramwaju będziemy przymierzać maski zwierząt, a potem pójdziemy do zoo - mówi Anna Owsiany z InfoPragi, praskiego Punktu Informacji Turystycznej i Kulturalnej, współorganizator akcji. Szczegóły na: www.centrum-europy.org.pl

Zabytkowym tramwajem możemy się też przejechać w inne dni. Na przejażdżkę zaprasza Zarząd Transportu Miejskiego, Tramwaje Warszawskie i Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej. Linia turystyczna T kursuje od 5 lipca do 31 sierpnia w każdą sobotę i niedzielę oraz w piątek 15 sierpnia, w godzinach 11-19, na trasie: pl. Narutowicza, most Poniatowskiego, al. Zieleniecka, most Śląsko-Dąbrowski, pl. Zbawiciela, pl. Narutowicza. Wtedy obowiązują takie same bilety co na zwykłe tramwaje.


Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 05 lip 2008, 8:11

Ta "konkurencja" to śmiech na sali. Z resztą jak nie będzie sprawnego trzeciego wagonu to i tak T ma priorytet.
Dzisiaj startujemy - zapraszam na T/M2 :D
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 05 lip 2008, 11:02

Oho, warto wpaść (na Tetkę dziś :P ) ... :smile:
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

TOMEK
Posty: 2493
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 05 lip 2008, 15:14

TLG pisze:Ta "konkurencja" to śmiech na sali. Z resztą jak nie będzie sprawnego trzeciego wagonu to i tak T ma priorytet.
A kto będzie obsługiwał te wycieczkowe tramwaje, bo na ulotkach nie widziałem nic o udziale KMKM?

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 05 lip 2008, 16:14

TOMEK pisze:TLG napisał/a:
Ta "konkurencja" to śmiech na sali. Z resztą jak nie będzie sprawnego trzeciego wagonu to i tak T ma priorytet.


A kto będzie obsługiwał te wycieczkowe tramwaje, bo na ulotkach nie widziałem nic o udziale KMKM?
Sami sobie rzepkę skrobią.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Grzesiek
Posty: 844
Rejestracja: 26 kwie 2006, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 05 lip 2008, 20:50

No i niestety skończyło się tak, że pasażerowie mylili "T" z "W". Około 12, przed rozpoczęciem kółka, mieliśmy na Naruciaku już z 20 pasażerów. Ale jak się dowiedzieli, że na Pragie to tym drugim - 90% wysiadło.

A tak przy okazji - ludzie nie mieli bladego pojęcia o tetce.
Obrazek

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 05 lip 2008, 22:58

no jak nie bylo ulotek i desek bocznych, a nie wspominajac o tablicach SIP :D

[ Dodano: Sob 05 Lip, 2008 22:58 ]
to nie dziwne :D
MOBILIS Ursus

ODPOWIEDZ