Dodatkowe przystanki podczas mrozĂłw

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 11 lut 2012, 1:13

Bon Jovi pisze:na przyszły rok powinien ZTM teraz wypracować lepsze rozwiązanie
Najlepiej nie uruchamiać przystanków mrozowych - przynajmniej nie stworzy się kolejnego problemu do rozwiązania.

Chyba że znasz jakieś dobre rozwiązanie? Tylko realne poproszę, a nie zmianę rozkładów wszystkiego i wszędzie.
Bon Jovi pisze:aby zdecydowana większość pasażerów (najlepiej wszyscy) zyskała
Tak, żeby wszyscy zyskali, to się nie da.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 11 lut 2012, 8:50

Przed zima mogą przygotować specjalne rozkłady jazdy na mrozy, co jest w tym trudnego? Skoro mogą na inne sytuacje. Nie muszą ich tworzyć na dzień przed mrozami, tylko wczesniej, wtedy będzie wiadomo o której autobus podjedzie. Maja możliwości a mimo wszystko po głupiemu rzeczywiście w tym roku wprowadzono. Na szczęście ekspresów nie dotyczą mrozowe przystanki.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 11 lut 2012, 9:25

Specjalne rozkłady na przystanki mrozowe? A co, jeśli silny mróz będzie się pojawiał i znikał? Przecież to jest bez sensu. Abstrahując od tego również jestem przeciwny dodatkowym przystankom. Da się bez tego przeżyć, a tak jedni pasażerowie mają lepiej kosztem innych.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 11 lut 2012, 11:06

Tylko w przypadku utrzymujących się mrozów, na 2 lub 3 dni mrozów nie powinno się uruchamiać, a jesli miały by się utrzymywać przez dłuższy czas to tak. IMiGW podaje prognozy, nawet można na stronie internetowej sprawdzić. Jesli się chce, to można.

Ja kończę na ten temat dyskusje, mam swoje zdanie i nie zmienie. A te osoby które są do tego nie przekonane, to wasza sprawa czy się przekonacie czy nie. Ja nie zamierzam już nikogo przekonywać, od tego jest ZTM. Pozdrawiam.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 11 lut 2012, 12:21

Bon Jovi pisze:Przed zima mogą przygotować specjalne rozkłady jazdy na mrozy, co jest w tym trudnego?
Dla każdej linii przyspieszonej będą wisiały po dwa (a może po piętnaście, wg mojej propozycji?) rozkłady? Pasażerowie będą mieli się zastanawiać, czy już wystarczająco zimno na mrozowe? Czy może dzień przed mrozami ZTM będzie jeździł po całym mieście i rozklejał informacje na przystankach?
Bon Jovi pisze: na 2 lub 3 dni mrozów nie powinno się uruchamiać,
Ale nawet jeśli przez jeden dzień jest -20, to już można się zaziębić i rozchorować!
Bon Jovi pisze: IMiGW podaje prognozy, nawet można na stronie internetowej sprawdzić.
Masz na myśli serwis pogodynka.pl? To chyba jeden z najgorszych serwisów meteo w Polsce.

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 11 lut 2012, 12:23

A, tam.
Zlikwidować wszystkie 4xx i 5xx i po problemie :P
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 11 lut 2012, 13:57

bepe pisze:
Bon Jovi pisze: IMiGW podaje prognozy, nawet można na stronie internetowej sprawdzić.
Masz na myśli serwis pogodynka.pl? To chyba jeden z najgorszych serwisów meteo w Polsce.
Dokładnie, jak patrzyłem na prognozę 16 dniową w okolicach 10 lutego to miało być +2 stopnie w Warszawie. :-$

SG
Posty: 1974
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 11 lut 2012, 17:23

Bon Jovi pisze:Przed zima mogą przygotować specjalne rozkłady jazdy na mrozy, co jest w tym trudnego? Skoro mogą na inne sytuacje. Nie muszą ich tworzyć na dzień przed mrozami, tylko wczesniej, wtedy będzie wiadomo o której autobus podjedzie. Maja możliwości a mimo wszystko po głupiemu rzeczywiście w tym roku wprowadzono. Na szczęście ekspresów nie dotyczą mrozowe przystanki.
To że nigdy nie wiesz na którym przystanku akurat ktoś ci będzie żądał. Więc również nie wiesz ile dać na przelot czasu. Dołożysz 5 6 min a akurat nikt nie będzie wsiadał i co wtedy ? 30km/h i luz blues w niebie same dziury :P

[ Dodano: |11 Lut 2012|, 2012 18:43 ]
ashir pisze:Dokładnie, jak patrzyłem na prognozę 16 dniową
Bardzo wiarygodna prognoza :P

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 12 lut 2012, 9:01

Czy ja pisałem żę mają wisieć rozkłady mrozowe?
Przygotować, to nie znaczy odrazu wieszać. Ja nie sprawdzam pogody na 16 dni na przód, ponieważ wiem że wystaczy że się zmieni jeden czynnik i tak dalece idąca prognoza jest do wyrzucenia, ale na kilka dni do prozdu jest możliwe w miare dokładne sprawdzenie. ZTM jak by zapytał w ciągu 2 pierszwych dni mrozów instytutu meteorologicznego czy spodziewane jest utrzymanie się mrozów, to dostał by bardziej dokładne dane i niż na pogodynce.
Właśnie przez te 2 lub 3 dni mrozów byłby czas na przygotowanie. Podać wetdy informacje że od dnia następnego obowiązują rozkłady "mrozowe" dla linii przyspieszonych i tego samego dnia co był komunikat wysłać techników do zawieszenia rozkładów aby na następny dzień widniały. Z tramwajowymi rozkładami radzą sobie jeśli wszystkie sa zmieniane.
Część z was twierdzi sama, że rozkład jest tylko orientacyjna informacją o przyjeździe danej linii i tak by nadal zostało :-)

Trzeba czekać aż pojawią się dużo dokładniesze wyświetlacze na przystankach autobusowych, wtedy będzie lepiej.

A tutaj zmieszczam informacje, co to jest prognoza pogody:
link.
Źródło: http://pl.wikipedia.org
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 12 lut 2012, 13:27

Bon Jovi pisze:i tego samego dnia co był komunikat wysłać techników do zawieszenia rozkładów aby na następny dzień widniały
Na całe miasto? W Warszawie są ponoć 1803 zespoły przystankowe, w prawie każdym po kilka przystanków. Tego się nie da obrobić w jeden dzień. Przystanków tramwajowych jest jednak "trochę" mniej...

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 12 lut 2012, 20:24

Bon Jovi pisze:i tego samego dnia co był komunikat wysłać techników do zawieszenia rozkładów aby na następny dzień widniały
Koszty, czas i jeszcze raz koszty. A może cofnąć się do średniowiecza a la kraje śródziemnomorskie i od razu dawać rozkład w stylu "kursuje co 7-30 minut"? Wtedy wszystko byłoby ok i to bez zmian rozkładów :p
Inna sprawa - "ukonstytuowanie" przystanków mrozowych w rozkładach byłoby mocno na niekorzyść ZTMu. Bo dłuższy czas przejazdu => więcej brygad potrzebnych na obsłużenie linii => koszty. A ani brygad ani pieniędzy miasto nie ma.
Obecny stan rzeczy jest tak naprawdę zamachem na czas wolny kierowców (przyjeżdża na pętlę spóźniony i odjeżdża o czasie) i punktualność linii (czyli zamach na czas pasażerów).
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Kracho
Posty: 174
Rejestracja: 17 paź 2007, 11:40
Lokalizacja: BI/WJ

Post autor: Kracho » 13 lut 2012, 11:51

Parę stron temu była dyskusja o wykorzystywaniu przez niektórych pasażerów przystanków mrozowych dla swojej wygody. Moja dzisiejsza podróż na odcinku MŁODZIEŃCZA - MRA doskonale oddaje problem.
Od strony Marek dojeżdżają razem 805 i 190. Tego drugiego jednak zatrzymało czerwone przy Macu. Między nie wjechało 527. Spoko, wybieram więc 527. Ta linia to naprawdę doskonałe rozwiązanie z szybkim dowozem do metra. Może nie każdy się orientuje jak mocno przyspieszona jest ta linia, więc nadmienię, że po Młodzieńczej 527 staje dopiero na 6-ym przystanku, PIOTRA SKARGI, omijając po drodze 5 przystanków dla czarnuchów. Następny jest Wileniak, do którego po drodze omija kolejne 3 czarnuchowe przystanki. Gdy światła idealnie podpasują to na Wileniaku potrafi zjawić się nawet po 7 minutach od mego wsiadkowego. Ale do rzeczy... TUŻYCKA - omija, pasażerowie załapali się na 805, które w tym momencie zostaje wyprzedzone. KOŚCIELISKA - halt, JÓRSKIEGO - halt, TROCKA - o dziwo omija, GORZYKOWSKA - halt, PIOTRA SKARGI - siłą rzeczy halt. W tym momencie jakiś koleś stojący niedaleko drzwi, patrząc że kolejni pasżerowie sprawiają iż pojazd jest już napchany na maksa mówi tym nowym pasażerom "no ale z tyłu jedzie 190". No, ale odjazd. Następny przystanek AL. SOLIDARNOŚCI przy Tesco. Zagwozdka: zatrzyma się czy nie. Zatrzymał. Otworzyły się tylko drzwi numer 3. W tym momencie odzywa się kierowca: "Taką zabawę sprawiają dodatkowe zatrzymania autobusu? Paluchy świerzbią?". SZWEDZKA - także halt.
Przystanki mrozowe - idea całkiem słuszna. Tylko, że tej idei nie potrafią pasażerowie prawidłowo wykorzystać. Od Młodzieńczej jest 6 linii dowożących do metra. Jeden konkretny pośpiech, 4 czarnuchy i jeden 512, który niewiele różni się od czarnucha. Częstotliwość tych wszystkich linii w szczycie A jest naprawdę przyzwoita. Z czasem do arterii dochodzą równie przyzwoite 160, trochę mniej 120, 162 i 517. Ale nie, jedna osoba nie może poczekać kolejnej minuty i musi zatrzymać czerwońca. A pasażerominuty lecą...
Ponadto co to za mróz dzisiaj? Dla mnie to odwilż :)

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 13 lut 2012, 13:24

I na szczęście już od środy nie będzie przystanków mrozowych.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7649
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 13 lut 2012, 13:27

Kracho pisze:Przystanki mrozowe - idea całkiem słuszna. Tylko, że tej idei nie potrafią pasażerowie prawidłowo wykorzystać.
To jest niestety odprysk tej zabawy. Ale jak pisałem wcześniej jest to chyba najlepsze rozwiązanie - 2 tygodnie pieprznika, a potem już spokój, a nie jak zrobiono niegdyś, gdzie kilka linii dostało konkretne przystanki i obsługują je po kwikach pasażerów do dziś.
Kracho pisze:Ponadto co to za mróz dzisiaj? Dla mnie to odwilż :)
Dokładnie - czas kończyć zabawę w mrozowe.
Plesim pisze:I na szczęście już od środy nie będzie przystanków mrozowych.
Nie powinno być od jutra rana od początku kursowania. Ale jak zawsze niedasię szybciej...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 14 lut 2012, 12:48

Zdecydowanie od dziś nie powinny funkcjonować przystanki mrozowe. Tutaj się zgodze ze wszystkimi.

Pewnie to taki prezent dla zakochanych.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

ODPOWIEDZ