(!) Dane o przewozach transportem zbiorowym

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 03 lip 2013, 15:15

Wiliam pisze:A biorąc pod uwagę to jak szeroka jest Towarowa, to nie da rady na niej wygospodarować miejsca w okolicy Ronda Daszyńskiego na jakąś dłuższą zatokę albo dwie równoległe do postoju?
Ale ciągle nie wiem co tam miałoby jeździć. Jerozolimskie czy ŻiW? Nie widzę jakoś fali zadowolenia z dowozu do metra zamiast bezpośrednio do centralnego i centrum. Nie widzę tej wartości dodanej.

No i czy Wronia przyjmie te hipotetyczne autobusy? Przecież tam trzeba się spodziewać 105 i 109, to już trochę miejsca zajmie.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 03 lip 2013, 15:24

Ja mówię o pętli generalnie. Zarówno pod 105 i 109, jak i pod coś z Ochoty.
Obrazek

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 03 lip 2013, 15:26

Wiliam pisze:Ja mówię o pętli generalnie. Zarówno pod 105 i 109, jak i pod coś z Ochoty.
No ale co z tej Ochoty i po co? Bo mowa o tym, żeby zrobić buspas i coś skierować. No ale Ochota jednak ma tramwaje bardzo dobrze spełniające swoją funkcję.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 lip 2013, 15:31

metalin pisze: Nie widzę jakoś fali zadowolenia z dowozu do metra zamiast bezpośrednio do centralnego i centrum. Nie widzę tej wartości dodanej.
Jesteś dramatycznie niekonsekwentny - z jednej strony chcesz ludzi na jeden (!) przystanek przesadzać do tramwaju, żeby nie dublować szyny; z drugiej zaś - marudzisz na odbieranie połączenia bezpośredniego do centrum wzdłuż szyny z rejonów dodatkowo dysponujących koleją.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 lip 2013, 15:33

Nikt ich nie przesadza w tramwaj, bo Daszyniak im do szczęścia niepotrzebny. :)

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 03 lip 2013, 15:35

fik pisze:
Jesteś dramatycznie niekonsekwentny - z jednej strony chcesz ludzi na jeden (!) przystanek przesadzać do tramwaju, żeby nie dublować szyny; z drugiej zaś - marudzisz na odbieranie połączenia bezpośredniego do centrum wzdłuż szyny z rejonów dodatkowo dysponujących koleją.
Raczyłbyś nie wmawiać mi czegoś, czego nie powiedziałem. Ja nie chcę ich przesadzać do Metra na Daszyńskim wcale. Ty proponujesz dowożenie zamiast obecnych linii po istniejącym buspasie w Jerozlimskich i nie wskazałeś póki co po co.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 lip 2013, 15:36

MichalJ pisze:Nikt ich nie przesadza w tramwaj, bo Daszyniak im do szczęścia niepotrzebny.
Przesadza ich w tramwaj, bo Daszyniak im do szczęścia potrzebny. Powymieniajmy się jeszcze merytorycznymi argumentami...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 03 lip 2013, 15:37

MichalJ pisze:Nikt ich nie przesadza w tramwaj, bo Daszyniak im do szczęścia niepotrzebny. :)
Otóż to. Fik uznał, ze jak będzie metro to trzeba tam dowozić Jerozolimskie i Żwirki. Ale że tak fik uważa, to jeszcze nie znaczy, ze trzeba. No chyba, że da się to jakoś uzasadnić. Wg mnie więcej z tego będzie straty niż korzyści z zachowania obecnych tras (mowa o tych dwóch kierunkach).

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 lip 2013, 15:38

metalin pisze:Ja nie chcę ich przesadzać do Metra na Daszyńskim wcale
I to jest twój podstawowy błąd.
metalin pisze: nie wskazałeś póki co po co.
Może po to, żeby szybko dojechać na Pragę.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 03 lip 2013, 15:42

fik pisze:
metalin pisze:Ja nie chcę ich przesadzać do Metra na Daszyńskim wcale
I to jest twój podstawowy błąd.
Dziękuje za uzasadnienie.

fik pisze:
metalin pisze: nie wskazałeś póki co po co.
Może po to, żeby szybko dojechać na Pragę.
Aha, bo tego nie można zrobić pociągiem. No i rzeczywiście pomysł masz błyskotliwy. Przesadzimy większość pasażerów na Zawiszy (o którym sam piszesz, że jest niedogodny do przesiadek) żeby mniejszość zdecydowaną lepiej przewieźć na Pragę.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 lip 2013, 15:46

metalin pisze:Aha, bo tego nie można zrobić pociągiem.
Przy lokalizacji Wschodniego i Stadionu? Nie.
metalin pisze:Przesadzimy większość pasażerów na Zawiszy (o którym sam piszesz, że jest niedogodny do przesiadek) żeby mniejszość zdecydowaną lepiej przewieźć na Pragę.
Których pasażerów? Bo pasażerowie 127 i dolnego 175 do centrum mają pociąg (zdecydowanie lepiej dostępny niż na Pradze), 128 zaś nie zamierzam ruszac.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 lip 2013, 15:47

No powiedzmy, że ŻiW chce dojechać na Pragę metrem. To co, 175 na Wronią? To może już raczej Grzybowską do Królewskiej?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 lip 2013, 15:50

MichalJ pisze:To co, 175 na Wronią? To może już raczej Grzybowską do Królewskiej?
Królewską? Nie zauważyłem tam żadnej linii metra.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 03 lip 2013, 15:53

fik pisze:
metalin pisze:Aha, bo tego nie można zrobić pociągiem.
Przy lokalizacji Wschodniego i Stadionu? Nie.
Przy Stadionie można będzie przesiąść się wygodnie w metro. Oczywiście lokalizacja Zielenieckiej, Kijowskiej i Stadiony metro/kolej to porażka jeśli chodzi o przesiadki, ale najpewniej takie spacery właśnie tutaj czekają na pasażerów.
fik pisze:
metalin pisze:Przesadzimy większość pasażerów na Zawiszy (o którym sam piszesz, że jest niedogodny do przesiadek) żeby mniejszość zdecydowaną lepiej przewieźć na Pragę.
Których pasażerów? Bo pasażerowie 127 i dolnego 175 do centrum mają pociąg (zdecydowanie lepiej dostępny niż na Pradze), 128 zaś nie zamierzam ruszac.
Jak mają pociąg do Centrum to mają i na Stadion, więc tam mogą się przesiąść do metra.


Wracając do buspasa. 127 i 175 to góra po 4 kursy w godzinie. Buspas dla autobusu góra co 7,5 minuty? Czy naprawdę uważasz, że warto?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 lip 2013, 15:53

Gdyby nawet, to co to ma do rzeczy? Niech wysadzi paxów na Daszyniaku i dalej się do czegoś przyda, zamiast Wronią blokować.

ODPOWIEDZ