Gordyjskie węzły przesiadkowe

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 cze 2009, 22:41

Andrzej pisze:niechęć do przesiadek z 514 zwłaszcza wieczorem, bezpieczeństwo PKP Rembertów wieczorem, syf tego przejścia podziemnego, a nawet tamtejsza wielka kałuża, którą ciężko obejść z którekolwiek strony, by wejść na stację
Te słowa Andrzeja w wątku o zmianach w Wawrze zainspirowały mnie do założenia tego tematu. Prosiłbym w nim o wymienianie tego typu bolączek, dotyczących konkretnych miejsc - stacji i przystanków kolejowych, stacji metra, pętli tramwajowych, jako miejsc, do których ludzie powinni być dowiezieni i się przesiąść, ale nie chcą, bo... no właśnie.

I tak od Jeziorek do Młocin i FSO, od Gołąbek do Gocławka i Rembertowa. Tu kałuża, tam brak informacji, z którego peronu najpierw, siam ciemny i odrapany tunel, owam schody bez podjazdu lub fatalnie ustawiona sygnalizacja... Jestem ciekaw ogólnego obrazu - może warto zrobić tego typu zbiorczy raport?

Jeżeli ktoś chciałby zilustrować swój post zdjęciami - bardzo chętnie :)

Zastanawiam się, czy to nie powinno być na Infrze, liczcie się więc z możliwością przeniesienia :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Krzysiek_S
Posty: 5083
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 17 cze 2009, 22:50

PKP Wawer. Ostatnio przeszedłem od Trawiastej do Widocznej ,żeby zobaczyć możliwości krańcowania linii po wschodniej stronie torów przy stacji. Miejsce jest po dawnej pętli PKS, więc autobus każdy się zmieści , przejście przez pasy i droga na perony około 2-3 minuty w weekend więc ok. Ale syf , woda i ciemności w przejściu podziemnym na pewno skutecznie odstraszają pasażerów , ale wystarczy tak nie wiele.
Schody oczywiście bez podjazdu .

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 17 cze 2009, 22:52

Babka z przechodzeniem przez światła na dwa razy.
Witosa i podobne skrzyżowania, gdzie trzeba się strasznie dużo nachodzić, co zniechęca do korzystania z takich punktów, choć nie wyobrażam sobie możliwości poprawy (to niestety tyczy sie tez sporej części stacji metra).
Centrum z przystankami autobusowymi w stronę północną oddalonymi od reszty (choć jak obecne zmiany jeszcze dalej pójdą, to problem sam sie rozwiąże).
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 17 cze 2009, 22:55

Rondo Degola. Jak sama nazwa nie wskazuje taki węzeł nie istnieje :-" .
KP/WZ - odsunięcie przystanku nie wiadomo po co.
Pl. Na Rozdrożu - brak pasów po stronie północnej. I tak nie da się już tamtędy szybko jechać.
Ostrobramska i Zamieniecka - fatalna przesiadka ze 148 na Wschód.
Centrum Olimpijskie - brak w kierunku południowym typu 114 na 185.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 cze 2009, 22:59

A na Młociny ponarzekać wolno?

Albo na... Winnicę...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 17 cze 2009, 23:11

Babka z przechodzeniem przez światła na dwa razy.
Przechodzenie przez światła jest najmniejszym problemem na Babce - problemem jest przejeżdżanie tramwajami przez światła. Światła są uciążliwe na placu Wilsona.

do narzekania:
Metro Centrum
Metro Słodowiec
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 17 cze 2009, 23:21

Rondo Wiatraczna - jedyna dobra przesiadka z autobusu do tramwajów jadących w strone Centrum czy Pragi płn to Wiatraczna 03 a tam staje 521 i tak jadące do Centrum.
Przesiadka ze 123,115,141 czy 148 w tramwaje jest niedogodna na każdym przystanku. I na Szembeka i na Wspólnej Drodze trzeba przechodzić podwojne swiatła.

Witosa - Na przesiadkę trzeba liczyc okolo 4 minut bo ta odleglośc + przejście na dwie fazy świateł tyle trwa.

Muzeum Narodowe - już dalej chyba tego przystanku autobusowego w strone pragi nie dało się wyprowadzić. Daleko zarowno od tramwajow jak i od autobusów jeżdżacych N Swiatem.

Dw Wschodni - z pociągów podmiejskich jest blisko na Lubelską ale tam z kolei same marne linie autobusowe, na Kijowską i do tramwajów dłuuuga droga i to bardzo nieprzyjemnymi tunelami (w nocy bym na pewno do tego tunelu nie wszedł)

M Centrum - co w końcu wyszło z tym niedoszłym tunelem między Powiślem a metrem? Takie coś naprawde by się przydało.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 17 cze 2009, 23:28

PKP Praga :arrow: Nie zazdroszczę tym, co korzystają z przesiadki do 204 w tym czystym, jak i zarówno bezpiecznym miejscu.

mrs
Posty: 205
Rejestracja: 15 sie 2008, 0:18

Post autor: mrs » 17 cze 2009, 23:28

Pomnik Lotnika - przystanek na Żwirki i Wigury w kierunku lotniska znacznie oddalony od pozostałych, a żeby z autobusu jadącego Krzyckiego w stronę Centrum dostać się do tego wjeżdżającego na Trasę Łazienkowską trzeba przejść przez trzy fazy świateł...

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 17 cze 2009, 23:28

Rondo Zesłańców Syberysjkich :-? Koszmar jeśli chodzi o przesiadki!
Warszawa - Włochy , nie wiem jak teraz ale wcześniej ogromna kałuża uniemożliwiająca wychodzenie ze stacji na stronę Popularnej. Do tego smród i bród w przejściu podziemnym na stację :-? Zniechęca to do podróży koleją :(

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 17 cze 2009, 23:47

Rosa pisze:(w nocy bym na pewno do tego tunelu nie wszedł)
eee, nie przesadzajmy, pieknie i pachnaco to tam nie jest, ale umrzec tez raczej sie nie da

Metro Wilanowska, za odległości do pokonania w każdej relacji przesiadkowej.
Żerań FSO, za całokształt.
Al. Reymonta, za tramprzystanki na wlotach i poronioną sygnalizację.
Foksal/Muzeum Narodowe i Nowy Świat/Uniwersytet/Ordynacka za wiadomo co.
Plac na Rozdrożu za skrajnie niedogodną przesiadkę w relacji PTK->Praga
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 cze 2009, 23:49

dzidek pisze: Warszawa - Włochy , nie wiem jak teraz ale wcześniej ogromna kałuża uniemożliwiająca wychodzenie ze stacji na stronę Popularnej. Do tego smród i bród w przejściu podziemnym na stację :-? Zniechęca to do podróży koleją :(
W miejscu kałuży jest ostatnio nowy chodnik :]
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 cze 2009, 23:53

Proszę o skupienie się na przesiadkach na szynę! Centrum, Zamieniecka, czy RZS nie są takimi miejscami! Być może warto założyć odrębny temat dla węzłów "międzyautobusowych", ale w tym temacie zbieram informacje takie, jak w pierwszym poście.
Glonojad pisze:A na Młociny ponarzekać wolno?

Albo na... Winnicę...
Pewnie, że wolno. To prywatne forum :P
JacekM pisze:do narzekania:
Metro Centrum
Metro Słodowiec
To nie sonda, zbieram konkrety! :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7760
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 17 cze 2009, 23:56

Ja to wypiszę tylko te miejsca, z których często korzystam:

al.Witosa - palące się kilka sekund zielone światło + spore odległości między przystankami.
Metro Pole Mokotowskie w stronę Gagarina - nie wiadomo, czy wybierać 167/168, czy jednak 301.
pl.Unii/Rakowiecka - niewygodne przesiadki tramwaj <-> autobus dolnomokotowski
brak przystanku 185/187/189 na Bonifacego przy Powsińskiej (i karygodny wyjazd z przystanku Goraszewska->Górczewska dla tej ostatniej+172+108) - jadąc tamże nigdy nie wiem, czy czekać na 185/187, czy podjechać pierwszym z brzegu do 189.
Rozbrat - rzut monetą 159 czy 162
Torwar - jadąc 155/171 z "miasta" w stronę Czerniakowskiej wygodnie przesiąść można się wyłącznie w rzadkie 141/185, do Legii-stadionu, gdzie dochodzą 107, 159 i 187 trzeba już konkretnie dojść (w międzyczasie zawsze coś ucieka)

to do międzyautobusowych, ale PRZESIADEK!! szyna nie jest święta i wiele osób zmuszona jest do przesiadania się między autobusami w skrajnie niewygodnych miejscach.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 18 cze 2009, 0:06

W takim razie za krótkie o jedną przecznicę Wukade.

ODPOWIEDZ