ZTM od kulis

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

gfedorynski
Posty: 716
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 07 maja 2023, 12:30

No tak podejrzewałem, czyli w ogóle nie brzmi jak praca marzeń / frukty dla znajomych.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8303
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 07 maja 2023, 18:57

Nie jest to praca marzeń.
Sprawdzone info.

Paweł D.
Posty: 5257
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 07 maja 2023, 19:18

Ale i tak się swoich zatrudnia...

primoż
Posty: 3718
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 07 maja 2023, 23:39

Bo zatrudnienie swojego to też dodatkowy głos na odpowiednią opcję w urnie wyborczej. Swój, choćby bierny i mierny, nie zagłosuje na opozycyjną partię, bo jej wygrana mogłaby wprowadzić nową miotłę, która wymieniłaby kadry (najpewniej na swoje zaufane). A za swoim do urn pójdzie rodzina swojego, żeby swój dalej mógł pracować za biurkiem. A rodzina swojego to kolejne głosy w urnie na odpowiednią opcję polityczną.

Tu nie chodzi o kompetencje czy o pracę marzeń, tylko o budowanie jednego z filarów żelaznego elektoratu.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36625
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 maja 2023, 10:14

Daj spokój, ten czynnik mógłby grać rolę w Łapach czy Działdowie, ale nie w Warszawie, w ogóle nie ta skala.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

primoż
Posty: 3718
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 08 maja 2023, 15:33

Biorąc pod uwagę dużą ilość różnych instytucji miejskich, jak też dodając różne instytucje i urzędy dzielnicowe to skala już wychodzi sporo większa.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36625
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 maja 2023, 15:47

Tylko że to naprawdę żadne konfitury.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

primoż
Posty: 3718
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 08 maja 2023, 16:05

To nawet lepiej, że nie są konfiturami. Lojalność może być lepsza niż kompetencje :keke:
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25319
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 maja 2023, 18:52

Sęk w tym że przez te "konfitury" bardzo dużą część konkursów na stanowiska urzędnicze wygrywają ludzie się Grójca czy Garwolina. W Warszawie zatrudnienie w urzędzie nie jest żadnym rarytasem pozwalającym na zapewnienie sobie lojalności wyborczej. Już prędzej uwierzę w moc sprawczą przy urnie 171.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8303
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 maja 2023, 18:57

Bastian pisze:
08 maja 2023, 10:14
Daj spokój, ten czynnik mógłby grać rolę w Łapach czy Działdowie, ale nie w Warszawie, w ogóle nie ta skala.
A co jeśli w jego słowach działa ten sam mechanizm, który u niektórych wywołuje myśl o przeroście administracji w PL? :-k :-k :-k

https://www.euractiv.pl/section/gospoda ... mowia-nie/

primoż
Posty: 3718
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 16 maja 2023, 13:42

Bynajmniej nie chodzi mi o przerost zatrudnienia tylko o to, jaki jest m.in. cel pracy tych osób. Bo mam wrażenie, że w ostatnim czasie bardziej niż kompetencje liczy się ślepe posłuszeństwo, skoro wprowadzane są decyzje nie mające nie dość, że nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i to jeszcze w wyniku nieformalnego odgórnego nacisku.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8303
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 maja 2023, 13:38

Czy ty kiedykolwiek pracowałeś w ZTM lub tzw. administracji, że rzucasz takie oskarżenia?

primoż
Posty: 3718
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 23 maja 2023, 17:11

Obecnie nie jestem i nie byłem związany z żadną miejską spółką. Mam część krewnych (nie wszyscy w Warszawie) i znajomych (akurat nie w spółkach związanych m. st.) i stąd wiem, że praca w takich instytucjach nie jest żadną sielanką, jak sporo osób uważa. Co do przekładania posłuszeństwa nad umiejętności lub wiedzę: miałem okazję pracować takiej atmosferze i wiem, jak to wygląda, choć branża była inna. Dalej nie chcę się rozpisywać, choćby ze względu, że nigdy nie wiadomo, jaka będzie przyszłość.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

primoż
Posty: 3718
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 31 sie 2023, 18:02

person pisze:
29 sie 2023, 11:12
Redahtor chodzi do swojego ulubionego dyrektora, więc dostaje przecieki i zgarnia wierszówkę.
person pisze:
31 sie 2023, 9:16
Od dawna - odkąd redahtor Osa jest ulubieńcem dyr. Fr.
Wyrobione znajomości poprzez obracanie się w danych kręgach to nic dziwnego, a po jakimś czasie już to jest na stopie luźniejszej niż oficjalnej. Też trochę głupio też udawać, że się kogoś nie zna :wink: Kwestią jest, jakie informacje między stronami przechodzą przy kieliszku koniaku oraz zrobienia z takiej znajomości użytku (chociaż to etycznie wątpliwe, ale cel uświęca środki), bo takie relacje, szczególnie przypadku kryzysu, nieraz mogą być dużo bardziej przydatne niż słanie oficjalnych maili do redakcji prasowych.
person pisze:Jest ich tylko 20 osób (jeszcze), z czego 3 rzeczników. Mogą nie wyrabiać się z pracą.
Może nikt tego nie koordynuje? :>
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8303
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 24 lis 2023, 14:28

Idzie nowe:
https://www.ztm.waw.pl/pracuj-w-ztm/dyr ... przewozow/
Niestety jest ryzyko, że nowe, nie będzie wcale lepsze od dotychczasowego.

ODPOWIEDZ