ZTM od kulis

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

primoż
Posty: 3699
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 19 kwie 2023, 0:13

Wszystko się zgadza, wszystkiemu winni są Żydzi i cykliści :term:
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 19 kwie 2023, 7:38

Paweł D. pisze:
18 kwie 2023, 17:28
https://portalwarszawski.com.pl/2023/04 ... Prx5RQjJpY
Ponieważ dwa razy starałem się o pracę w windykacji czułem, że w tym dziale coś niedobrego się dzieje (dość często był nabór, co też dawało do myślenia). Nawet o tym tutaj wspominałem i miałem chęć to opisać, ale pewnie zostałoby uznane ze frustracje z powodu nieprzyjęcia.
O ile pierwsza rekrutacja już wzbudziła moje podejrzenia, ale odbyła się ogólnie miłej atmosferze udawania że wszystko jest OK, to w drugim przypadku chyba wręcz na test wiedzy podstawiono pracownika ZTM, a rozmowa przypominała bardziej sąd kapturowy (udowadnianie mi że nic nie wiem).
Jeżeli ktoś potrzebuje świadka gotowego opisać co tam się działo podczas rekrutacji - zapraszam na priv.
A tak na marginesie, to chyba żadne novum, bo jak kiedyś uciąłem sobie pogawędkę z kontrolerami i mówiłem że starałem się tam o pracę, to facet prawie mnie opluł ze śmiechu (były czasy maseczek na szczęście).
Do trzech razy sztuka. Teraz próbuj, wisi wiele ofert.

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 19 kwie 2023, 8:19

Dziękuję, ale mam już serdecznie dość robienia za "słupa". Przy pierwszej rekrutacji z pytań testowych miałem 100% poprawnych odpowiedzi. Trochę poległem na pytaniach otwartych, gdyż punktacja była 0 lub 5 punktów (nigdy nie spotkałem się z taką punktacją - zawsze to było od-do). A pytania były od statutu ZTM, prawa przewozowego, Regulaminu przewozu, Taryfy biletowej, Kodeksu wykroczeń i cywilnego, zasad umarzania należności przez miasto i jeszcze paru rzeczy jak np. procedury sądowe.
W drugiej rekrutacji test wiedzy był z zupełnie innego stanowiska. Szopka była niesamowita, bo po 3-4 minutach pozostała czwórka kandydatów prawie jednocześnie oddała kartki. Potem się okazało, że najlepszy wynik to 30/32. Jak sobie policzyłem, to wychodziło ok 20-30 sekund na pytanie, a było parę opisowych. Ale jak się zna wcześniej pytania, to szybko się taki test rozwiązuje. Geniusz z taką wiedzą prawną, to raczej idzie pracować do kancelarii za 2-3 razy więcej.
Gorzej niż na obronie magisterki (a mam 3 za sobą) - bo tam przynajmniej znasz zakres materiału, a tu to była tajemnica.

gfedorynski
Posty: 715
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 19 kwie 2023, 9:08

W tym dziale windykacji to jest się na prowizji, czy jak? Bo jakoś trudno sobie mi wyobrazić, żeby w dzisiejszej sytuacji rynkowej komuś chciało się robić przekręty przy rekrutacji na tak mało atrakcyjne stanowiska.

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 19 kwie 2023, 9:33

Niektórym nie zależy na kasie, a na spokojnej pracy, którą by lubili. Dział Windykacji to także załatwianie reklamacji, monitoring itp. Przy mojej pierwszej rekrutacji to nawet studiów nie wymagano, więc dla kogoś, kto gapił się w monitor w ochronie, to jakiś awans - płacowy także.
Skoro jest pismo, które potwierdza moje obserwacje z zewnątrz, to coś jednak jest na rzeczy. Abstrahując od rzetelności portalu.

A tak na marginesie, to po zmianie władzy w urzędach lecą nawet sprzątaczki. Widać nowa władza chce mieć wszędzie swoich ludzi. Oczywiście to przykład obrazowy tylko. Żona pracuje w budżetówce (kokosów już od dawna nie ma) i też same rodziny i znajomi królika ;)

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 19 kwie 2023, 10:11

Sprzątaczki to lecą, bo jest nakaz zwolnienia x% ludzi, a przecież siebie nie zwolnią.
ŁK

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 kwie 2023, 10:00

man1956 pisze:
18 kwie 2023, 23:55
Nie wnikam, kto ma rację w opisywanym sporze, ale ten portalwarszawski.com.pl pachnie na kilometr jakąś PIS-owską inicjatywą. Czyli niezależnie od tego, co ZTM zrobi (albo czego nie zrobi) i tak zawsze będzie źle.
Autor tej gadzinówki to bardzo ciekawa postać. Jako źródło jakichkolwiek informacji jest to periodyk absolutnie niewiarygodny.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 21 kwie 2023, 10:33

W tej sprawie to sam periodyk i jego naczelny mają znaczenie drugorzędne. Jest skan pisma, ma dekretacje, więc o ile to nie fałszywka jakiś problem istnieje. Może to tylko problem autora pisma. Ja przedstawiłem to co na własnej skórze odczułem i widziałem i wyłącznie pod tym się podpiszę.

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 22 kwie 2023, 11:21

Paweł D. pisze:
21 kwie 2023, 10:33
W tej sprawie to sam periodyk i jego naczelny mają znaczenie drugorzędne. Jest skan pisma, ma dekretacje, więc o ile to nie fałszywka jakiś problem istnieje. Może to tylko problem autora pisma. Ja przedstawiłem to co na własnej skórze odczułem i widziałem i wyłącznie pod tym się podpiszę.
Znając tego typa to mógł sobie sam spreparować to pismo. O MJN pisał, że od 2016 nie udostępniają raportów finansowych tym czasem one na stronie wisiały. A jak mu to wypomniałem to mnie zablokował na facebooku i dalej pisał to samo.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 23 kwie 2023, 22:21

TVP trochę ucichło, to teraz portal Warszawski atakuje.
https://portalwarszawski.com.pl/2023/04 ... tym-traci/

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 24 kwie 2023, 8:01

Takie ogłoszenie do Działu Windykacji. Stanowisko dla osoby, która powinna jednak jakąś znajomość przepisów prawa mieć. Czyli student/absolwent. Co wymaga ZTM? Niewiele, właściwie maturę tylko. A co daje w zamian? Szkolenie i perspektywę etatu. Czy ktoś z was chciały w pracy mieć osobę, która ma niewielkie pojęcie o temacie? Nie, zawsze lepiej zatrudnić kogoś z jakimś już doświadczeniem czy wykształceniem, a reszty się nauczy. Nawet jako wymagania dodatkowe nie wpisali absolwenta prawa bądź administracji, który w temacie zagadnień prawnych już jest ogarnięty.
Dla mnie to ustawka pod konkretną osobę - najpierw na zlecenie, a potem na etat. Nie wierzę, aby w Warszawie i okolicach nie było żadnej osoby po studiach kierunkowych, i to jeszcze ze znajomością zagadnień komunikacji, która nie chciałaby właśnie takiej formy zatrudnienia.
Załączniki
UZ.jpg

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 kwie 2023, 8:42

Paweł D. pisze:
24 kwie 2023, 8:01
Czy ktoś z was chciały w pracy mieć osobę, która ma niewielkie pojęcie o temacie? Nie, zawsze lepiej zatrudnić kogoś z jakimś już doświadczeniem czy wykształceniem, a reszty się nauczy. Nawet jako wymagania dodatkowe nie wpisali absolwenta prawa bądź administracji, który w temacie zagadnień prawnych już jest ogarnięty.
Może po prostu wiedzą, że nie stać ich na absolwentów prawa.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 24 kwie 2023, 8:54

Są jeszcze absolwenci administracji.... A ja bym jednak spróbował poszukać. Nie dla każdego liczą się tylko pieniądze. To tak jakby MZA szukało kandydatów na kierowców jedynie z kartą rowerową. Albo i nawet bez niej.

Fiercio
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2013, 1:04

Post autor: Fiercio » 27 kwie 2023, 1:34

Paweł D. pisze:
24 kwie 2023, 8:01
Takie ogłoszenie do Działu Windykacji. Stanowisko dla osoby, która powinna jednak jakąś znajomość przepisów prawa mieć.
(...)
Nawet jako wymagania dodatkowe nie wpisali absolwenta prawa bądź administracji, który w temacie zagadnień prawnych już jest ogarnięty.
Po co prawnik do wysyłania szablonowych wezwań do zapłaty?
Bo to ogłoszenie to z grubsza wygląda właśnie na taką osobę,
która ma z excela pobrać listę adresów na jakie wysłać windykacyjne wezwanie,
wstawić je do worda, wydrukować, podpisać i wysłać :)

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 06 maja 2023, 14:09

gfedorynski pisze:
19 kwie 2023, 9:08
W tym dziale windykacji to jest się na prowizji, czy jak?
Tylko kontrolerzy biletów mają prowizje. Od opłaconego, a nie wystawionego, wezwania.
Windykacja to normalna praca administracyjna ze "zwykłą" umowną pensją.

ODPOWIEDZ