ZTM od kulis

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 mar 2021, 11:09

Znajomy dostawcy powierzchni biurowej - to się zamawia brutto vel "pod klucz".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 31 mar 2021, 11:12

Solaris pisze:
31 mar 2021, 11:03
Linia dedykowana dla pracowników ZTM, żeby mieli jak najłatwiejszy dojazd do nowej siedziby, o który tak się przekrzykujecie, to pikuś. Ciekaw jestem, czyj znajomy, będzie kończył remont tego budynku, a czyj przeprowadzi remont wnętrza. Do tego zakup wyposażenia.
Ktoś tu ma nadmiar kasy i chce ją wydać, nim ktoś się dopatrzy i będą musieli zwrócić ją do kasy miasta.
Wiadomo, pracownicy ZTM powinni pracować w szałasach i na glinianych tabliczkach :bredzisz:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 mar 2021, 11:29

I jeszcze co gorsza ktoś zarobi! Pracownicy ZTM powinni w ogóle dopłacać za to, że nie prowadzą autobusów.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 31 mar 2021, 12:25

floyd pisze:
30 mar 2021, 18:45
Ja pamiętam, ale przed objazdami http://www.trasbus.com/liniabus378.htm :lol:
Z tego co pamiętam, to wtedy sytuacja w relacji Metro Świętokrzyska-Daszyniak/Kasprzaka była mocno nieciekawa i naprawdę nie chodziło o garstkę pracowników ZTM, tylko o niezabieralne autobusy do pączkujących biur...
Solaris pisze:
31 mar 2021, 11:03
Ciekaw jestem, czyj znajomy (...)
Ja prdl.
Najlepiej zapytać właściciela obiektu, bo to nie będzie budynek na własność:
https://fabrykapzo.pl/biura/pl/
A przetargi (meble, sprzęt itp.) można śledzić na stronie ZTM.

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 31 mar 2021, 19:01

fik pisze:
31 mar 2021, 11:12
Solaris pisze:
31 mar 2021, 11:03
Linia dedykowana dla pracowników ZTM, żeby mieli jak najłatwiejszy dojazd do nowej siedziby, o który tak się przekrzykujecie, to pikuś. Ciekaw jestem, czyj znajomy, będzie kończył remont tego budynku, a czyj przeprowadzi remont wnętrza. Do tego zakup wyposażenia.
Ktoś tu ma nadmiar kasy i chce ją wydać, nim ktoś się dopatrzy i będą musieli zwrócić ją do kasy miasta.
Wiadomo, pracownicy ZTM powinni pracować w szałasach i na glinianych tabliczkach :bredzisz:
Jak to często masz w zwyczaju, trafiłeś kulą w płot. Nikt nie każe pracownikom ZTM pracować w szałasach i na glinianych tabliczkach.
Ale wnosząc z Twojego oburzenia, wygląda, że w ciągu ostatnich 10 lat przybyło tylu pracowników ZTM, że już nie starcza gabinetów dla nich na Żelaznej i potrzebna jest nowa, większa siedziba.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 31 mar 2021, 19:05

Solaris pisze:
31 mar 2021, 19:01
fik pisze:
31 mar 2021, 11:12


Wiadomo, pracownicy ZTM powinni pracować w szałasach i na glinianych tabliczkach :bredzisz:
Jak to często masz w zwyczaju, trafiłeś kulą w płot. Nikt nie każe pracownikom ZTM pracować w szałasach i na glinianych tabliczkach.
Ale wnosząc z Twojego oburzenia, wygląda, że w ciągu ostatnich 10 lat przybyło tylu pracowników ZTM, że już nie starcza gabinetów dla nich na Żelaznej i potrzebna jest nowa, większa siedziba.
No ja wiem, ty zaś fantazjujesz o tym, aby ich rozstrzelać - jak to często masz w zwyczaju.

A Żelazna była za ciasna od początku.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 31 mar 2021, 19:20

fik pisze:
31 mar 2021, 19:05
Solaris pisze:
31 mar 2021, 19:01


Jak to często masz w zwyczaju, trafiłeś kulą w płot. Nikt nie każe pracownikom ZTM pracować w szałasach i na glinianych tabliczkach.
Ale wnosząc z Twojego oburzenia, wygląda, że w ciągu ostatnich 10 lat przybyło tylu pracowników ZTM, że już nie starcza gabinetów dla nich na Żelaznej i potrzebna jest nowa, większa siedziba.
No ja wiem, ty zaś fantazjujesz o tym, aby ich rozstrzelać - jak to często masz w zwyczaju.

A Żelazna była za ciasna od początku.
Uderz w stół, a urażone ego się odezwie.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 31 mar 2021, 20:25

Cenna samokrytyka :kekeke:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 mar 2021, 23:08

Solaris pisze:
31 mar 2021, 19:20
fik pisze:
31 mar 2021, 19:05


No ja wiem, ty zaś fantazjujesz o tym, aby ich rozstrzelać - jak to często masz w zwyczaju.

A Żelazna była za ciasna od początku.
Uderz w stół, a urażone ego się odezwie.
Prosisz się, oj, prosisz się... :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 01 kwie 2021, 12:02

Solaris pisze:
31 mar 2021, 19:01
, wygląda, że w ciągu ostatnich 10 lat przybyło tylu pracowników ZTM, że już nie starcza gabinetów dla nich na Żelaznej i potrzebna jest nowa, większa siedziba.
Jein*. I trochę przybyło, i trochę za mało miejsca i tak czy siak. Plus na Grochowskiej mają pracować osoby pracujące obecnie na Pstrowskiego. Nowy budynek nie będzie dużo większy niż Żelazna - wszystko można zresztą sprawdzić. Budynek przy Żelaznej jest w wielu przypadkach a- i niefunkcjonalny, przestarzały i niewygodny. Po prostu.


*https://de.wikipedia.org/wiki/Jein

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 01 kwie 2021, 22:32

Glonojad pisze:
31 mar 2021, 10:44
Nie no, obiektywnie nowa siedziba będzie lepiej skomunikowana dla większości użytkowników. Niestety nie zalicza się do nich @fraktal , który straci dojazd bezpośredni, ale z całym do Niego szacunkiem - to nie jest kryterium optymalizacyjne przy takiej decyzji.
Sprostuję tutaj tylko - nigdy nie miałem dojazdu bezpośredniego do ZTM-u, ale dojazd tramwajami do nowego miejsca może stanowić problem, o czym już wspomniałem.
Nieciej pisze:
31 mar 2021, 0:32
Czytając dwie strony powyżej wydaje mi się, że jedynym akceptowalnym miejscem byłaby budowa biurowca ZTM naprzeciwko wejścia do d. Muzeum Techniki (obecnie już Narodowego), gdzieś pomiędzy PKiN i zachodnim budynkiem Dw. Śródmieście - tam każdy by dojechał czym chciał i droga dojścia byłaby mniej więcej sprawiedliwa dla wszystkich.
Coś mi mówi, że Grochowska to jednak tańsze rozwiązanie, a dostępność komunikacyjna znacznie większa od obecnej lokalizacji - dwie linie autobusowe, w tym każda wielokrotnie dłuższa od 902 i co najważniejsze TRAMWAJE - aż cztery, w tym dowożące do jeszcze ważniejszego metra (trzy do M2 i jeden do M1 - bezpośrednio). W ogóle nie wiem o co Wam chodzi...
Jakby było całe niskie 26 to byłby git. A nie przepraszam, zapomniałem, że muszą tam jeździć 105tki, bo niskacze za głośno na Piaskach. :P Na 6 - 105tki, bo szczeniaki muszą obsługiwać 14 (studenci), 22 - na razie jeździ tam Praga, ale bywała także Wola 105tkami, zostaje tylko 3. A klientelą POPu na Żelaznej są głównie ci, którzy potrzebują korzystać z niskopodłogowych pojazdów. To niestety też jest paradoks, ale tak jest od lat.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 02 kwie 2021, 10:46

Aż sprawdziłem RJ 6tki i musiałem poszukać lupy żeby znaleźć brygady wysokopodłogowe...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 kwie 2021, 11:24

Rozkłady feryjne nie są do końca reprezentatywne.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 02 kwie 2021, 14:37

Wiadomo już kiedy ferie się skończą?

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 02 kwie 2021, 15:15

Jak zaczną się wakacje 😆
Myślę, że do podstawowych rozkładów nie wrócimy szybciej jak we wrześniu.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ