Karta praw pasaĹźera

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 lut 2011, 9:07

No właśnie się pytam bo nie wiem...

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 28 lut 2011, 9:44

Delfino pisze:Przydałaby się informacja w karcie, że na tym postoju przed naszym kursem wskakuje jeszcze wtyczka, bo skąd kierowca ma wiedzieć, że nie należy wpuszczać pasażerów? Czasem, gdy taka opóźniona wtyczka podjeżdżała, to miałem słuszne pretensje, że ludzie pokasowali już bilety.
Wtyczka albo wręcz dodatek. Bo bywa tak, że całka ma ze 30 minut do odjazdu i już stoi, a podjeżdza dodatek na minutę przed i nie zawsze udaje się (czasem nie wiedzą, czasem się nie chce, czasem nie ma czasu) kierowcom poinformować, który wóz jedzie pierwszy. No i nie zawsze też jest miejsce na pętli, żeby czekać gdzieś poza przystankiem i nie wpuszczać ludzi.
Sytuacje takie, ze nie wiadomo, kiedy co jedzie, albo nie zawsze jedzie ten, który stoi pierwszy wystepują np. na 209 na Ursynowie Płn (gdy zaczyna dodatek o 14:45), na 195 na Natolinie Płn (ok. 15 - całka stoi kilkanaście minut a dodatek podjeżdza czasem jako drugi i rusza pierwszy), zdarzało się na 179, kiedy dodatek się spóźniał.

[ Dodano: |28 Lut 2011|, 2011 09:47 ]
MeWa pisze:To ja już wolę się zapytać za ile dany autobus odjeżdża niż w ogóle nie jechać.
A kierowca czasem poinformuje sam z siebie, że odjazd dopiero za pół godziny, czasem odpowie bez problemu, czasem warknie, czasem nie zrozumie po polski i pokaże palcem na rozpisce... Czasem tez kierowca otworzy drzwi pół minuty przed odjazdem. Więc moze faktycznie jednak lepiej wprowadzić na newralgicznych krańcach jasne zasady, zeby pasażer nie latał od autobusu do autobusu i nie pytał.
Popatrz, jaka franca!

fraktal
Posty: 5475
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 28 lut 2011, 11:49

Drivter1234 pisze:A taki automat jest w serii np. 88xx ?? Bo z tego co wiem to nie ma ! Taki system jest tylko w starszych deskorolkach i najnowszych MAN-ach. No może jeszcze jakieś pojedyńcze sztuki w których sobie kierowca tak zażyczył. Czyli duża większość nie ma !
A wiesz dlaczego nie ma? Bo w solarisach U15 działało to tak (z tego co pamiętam): po pierwsze, nie było fotokomórek, po drugie: czasowe zamykanie działało za każdym CG, więc niejednokrotnie zdarzało się, że drzwi otwarte na trasie z CG zamykały się same, nie zważając na wsiadających pasażerów. No więc w U15 tego już nie ma, bo zostało wyłączone. A wystarczyłoby, o czym już niektórzy wspominali zainstalować fotokomórki + specjalny przycisk, którym można by je po prostu włączyć/wyłączyć, aby działały na pętli, a nie podczas jazdy. Albo żeby to już bardzo uprościć - fotokomórki działałyby tylko w momencie włączonego cg. Kierowca wyłączając cg przed odjazdem, wyłączałby też fotokomórki - i to rozwiązanie byłoby chyba najlepsze. W dobie wszechobecnej elektroniki to nie jest chyba niewykonalne. Chyba w najnowszych autobusach (tych, których jeszcze nie ma) o czymś podobnym się już myśli, choć prawdę mówiąc, nie jestem pewien, ale dla kierowcy dojdzie kolejna rzecz do wykonania, którą albo wykona, albo nie.

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 01 mar 2011, 9:10

Szeregowy_Równoległy pisze:O SWL się nie wypowiem. Z tramwajami mam tyle wspólnego, że nimi jako pasażer jeżdżę i sobie zazwyczaj tę podróż chwalę. Przypuszczam, że SWL mają też pewne wady, bo chyba bez powodu by nie narzekali, ale to niech Stary Pinwin lub któryś inny motorowy się wypowie.
SWL ma jedna straszna wadę...jeżeli z tej misternej układanki wypada jeden wóz sypią sie 3-4 brygady i robi się nieziemski kocioł...
Takie skakanie z wozu na wóz powoduje ze te wozy "nie będą lepsze" bo każdy ma inny styl, inna technikę jazdy.
SWL SWLowi nie równy, na jednym masz 30-45 minut przerwy na innym 20 ( przykład: oddaje 28 na kole mam 19 minut na umycie rąk, zagrzanie wody, wypicie herbaty, zjedzenie kanapki i dojście na przystanek Koło by wziąć 23.)A przecież nie będę dobiegał na ostatnią chwile.

Ale jeżeli będzie tak jak planuje TW i przestaną płacić nam za przerwy to ciekawe kto wozy będzie podciągał, bo ja będę odpoczywał...

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 18 maja 2011, 18:39

reserved pisze: Pewnie po prostu dąży się do tego, żeby kierowca po prostu był miły i życzliwy dla pasażerów.

A vice versa to pies :?:

[ Dodano: |18 Maj 2011|, 2011 18:41 ]
Pingwin pisze: przestaną płacić nam za przerwy to ciekawe kto wozy będzie podciągał, bo ja będę odpoczywał...
Same będą podjeżdżały, nie długo i prowadzący pojazdy BĘDĄ ZBĘDNI. :D

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27388
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 maja 2011, 21:12

gregory5576 pisze: A vice versa to pies :?:
Wyrazy wdzięczności pasażerów co miesiąc wpływają ci na konto.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 25 paź 2011, 18:53

Nie wiem gdzie tam dodać uwagi od Pasażera, dodam tutaj.
Wczoraj po raz pierwszy od dłuższego czasu skorzystałem z Komunikacji Miejskiej.
Zacząłem od linii 504 i 192 na Kabatach i Natolinie, frekwencja pokazuje sensowność trasy 192. Ale problem w tym że w 192 jeżdżą śmierdzący bezdomni, jednego na Lanciego wypędził kierowca po interwencji pasażerów. Ale ile on wcześniej wsiadł to nie wiem.
Dalej to 317 też dobrze się sprawowało, czasowo wyrabiało normę i frekwencja średnio.
Następnie 107, Solaris 10metrowy z brudnymi zaczernionymi siedzeniami. Ech, koszty wzrastają i wzrosną a bród i smród się ujawnia dalej. Dalej to juz było ok.
Potem sprawdziłem sobie 575, ech ta linia ma no góra średnią frekwencje i powinna mieć nazwę 275 i wszystkie przystanki. Dlaej normalne 365 co jak widać z frekwencji jest pozyteczne, a było po 19:00. Na koniec 218 po 19:45-20:45. Frekwencja do Metra Wierzbna i z powrotem to PLUS. Ale ten odcinek na Mokotowie oddany za zabrane 118 to kiepsko, nie wiem jak w ciągu dnia, ale jak ZTM stać to niech tam wwali 700. A 218 to może na Idzikowskiego i OS.Bernardyńska powinno kończyć. W końcu z MW wracam 192 po 21:00 i znowu bezdomny i śmierdzi, a mi albo za chłodno albo mam juz ból głowy, i nie tylko ja. 504 nie widać to ech trzeba wytrzymać, w koncu jak wideze 136 z Herbsta to przesiadka i z Miklaszewskiego juz spacer, ech NO NIE. Jeżeli post polecacie przenieść to go przeniosę-treść do innego tematu, tylko którego?
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 25 paź 2011, 19:09

ja0306 pisze:Nie wiem gdzie tam dodać uwagi od Pasażera
Może ztm@ztm.waw.pl? W sumie to nie wiem, czemu mają służyć takie uwagi. :razz:

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 25 paź 2011, 19:20

Upublicznieniu. Ok, ale tutaj na razie będzie, myslałem żeby kierowcom lepiej zgłąszać zamiast krzyczeć na cały autobus jak zgłaszać trzeba.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 25 paź 2011, 20:13

To nie jest oficjalne forum ZTM, więc ze skargami raczej nie ma po co się tu zgłaszać.
ja0306 pisze: Ale problem w tym że w 192 jeżdżą śmierdzący bezdomni, jednego na Lanciego wypędził kierowca po interwencji pasażerów.
To i tak nieźle, że kierowca zareagował. Problem z bezdomnymi dopiero się zaczyna - idzie zima, a w autobusie przynajmniej jest ciepło i można się gdzieś przemieścić (a że tych ludzi najczęściej toczą różne choroby, to i poruszanie się bywa dla nich widocznym problemem, więc tym bardziej autobus się przydaje). W dodatku właściwie nic nie da się z nimi zrobić - jak się ich wyprosi z jednego pojazdu, to wsiądą do kolejnego. A jeszcze do tego pętla Natolin Płn. to wyraźnie jedna z ulubionych miejscówek bezdomnych w Warszawie (przypuszczalnie dlatego, że jest tam całodobowy sklep monopolowy), więc 192, 195, 136 czy 503 są dla nich atrakcyjnymi liniami.
ja0306 pisze:z brudnymi zaczernionymi siedzeniami
Na szczęście to czarne "coś" nie brudzi ani nie niszczy ubrań. To samo zaczyna się dziać z siedzeniami w niektórych 81xx.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 25 paź 2011, 21:55

bepe pisze: A jeszcze do tego pętla Natolin Płn. to wyraźnie jedna z ulubionych miejscówek bezdomnych w Warszawie (przypuszczalnie dlatego, że jest tam całodobowy sklep monopolowy), więc 192, 195, 136 czy 503 są dla nich atrakcyjnymi liniami.
To i tak nic w porównaniu z 504 łączącym Tesco 24 na Kabatach z Dworcem Centralnym. Całą trasę tej linii potrafią pokonywać w grupach kilkuosobowych. Chyba najbardziej śmierdząca linia zimą :D

Tranzystor

Post autor: Tranzystor » 25 paź 2011, 22:11

W lato zapraszam do 25 . Teraz skrócili, ale wierni pasażerowie 25-tki przesiedli się teraz do 226 :D

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 14 kwie 2012, 21:05

Nie wiem gdzie post umieścic ale dzisiaj w 112 6970. Kurs po 11:30 na Al.Armi Krajowej na Marki. Wsiadłem na Park Kaskada (?) Tak w busie Neoplan 4020N siedział na przodzie jeden hałaśliwy osobnik który to z ruchami pokazywał jak komuś dowalał i pobił, może z pomoca oraz jakim to jest mistrzem samoobrony, że stosuje kopy Brucee Lee w pewnie miejsce wydalania. Jechał se jak zwykły pasażer i nikt z tym nic nie zrobił, ani kierowca ani pasażerowie, ja tylko się zastanawiałem czy ktoś coś zrobi, nikt nic nie zrobił, ludzie oprózniali autobus od Os.Potok do Bazyliańskiej. Osobnik wysiadł na przystanku Kondratowicza. Najgorsze było że był do tego jeszcze korek na Trasie Toruńskiej.

Ktoś wie gdzie to przenieść, czy tutaj to jest ok?
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

bartoni722
Posty: 12140
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 14 kwie 2012, 21:07

Dobre myślenie... -.- Ty nie mogłeś czegoś zrobić?
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 14 kwie 2012, 21:08

No nic, to kierowca wzywa siły porządkowe i usuwa takich gości, ja nie mogłem nic zrobić, a to przyzwyczajenie. Wysłałem info o zdarzeniu na Mail ZTM.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

ODPOWIEDZ