Obsł‚uga Stadionu Narodowego - obserwacje, wnioski

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 paź 2012, 11:26

Spora liczba postów przeniosła się do piłkarskiego tematu w Kąciku Hobbysty.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 paź 2012, 11:45

Czy ma ktoś może jakieś obserwacje z rozwiezienia kibiców po wczorajszym niemeczu? O której oni właściwie wyszli?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 paź 2012, 12:19

Wciąż siedzą, mecz się jeszcze nie rozpoczął.



BP, NMSP :oops: ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 paź 2012, 12:53

ZTM pisze:Od godziny 13.00 obszar Saskiej Kępy w rejonie ulic: al. księcia Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowej, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wału Miedzeszyńskiego będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez urząd dzielnicy Praga-Południe), samochodów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Wjazd dla tych aut będzie możliwy od strony al. Stanów Zjednoczonych i ul. Wał Miedzeszyński. Otwarcie nastąpi o godzinie 17.15.
Zalecany dojazd do Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej 4/24:
- od strony al. Stanów Zjednoczonych wyznaczonymi ulicami: Międzynarodową, Zwycięzców i Niekłańską,
- lub ul. Saską (od strony południowej) do ul. Zwycięzców i dalej ul. Niekłańską.
Około godziny 18.30 może nastąpić wyłączenie z ruchu mostu Poniatowskiego (na odcinku rondo Waszyngtona - ronda de Gaulle’a) w przypadku gdyby znaczna część publiczności chciała pieszo wracać do centrum miasta.
Stała organizacja powinna zostać przywrócona około godziny 20.00.
Czy przy poprzednich imprezach też pisano, że most może zostać zamknięty (a nie, że zostanie), czy to jakaś nowość? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25308
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 17 paź 2012, 12:58

Hasło MOŻE pojawia się od końca EURO. Jeżeli mnie pamięć nie myli. Przynajmniej na poziomie zleceń.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 paź 2012, 13:09

Ciekawe w takim razie, czy dziś będą podejmowane jakieś wysiłki na rzecz utrzymania przejezdności mostu. 18:30 - 19:00 to już nie jest szczyt, ale i tak o tej porze ruch na ulicach jest jeszcze duży...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 paź 2012, 14:00

18:30 nie szczyt? Taaa. Przebicie się np. z Rakowieckiej do Goworka jest chyba najtrudniejsze po 18, dopiero po 19 się robi luźniej...

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 17 paź 2012, 15:01

W czasie meczu most będzie otwarty.
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 17 paź 2012, 16:27

Może dziś kibiców nie będzie już tak dużo, żeby po meczu trzeba było zamykać most. Znając życie, i tak to zrobią na tzw. wszelki wypadek.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8300
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 paź 2012, 20:04

I jak było?

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 17 paź 2012, 20:55

Mega giga tłum, most zamknięto 18.30 dla tramwajów zaś dla autobusów i ruchu indywidualnego 18.45 .

Szczerze? W dniu dzisiejszym uważam organizację komunikacyjną za złą. Byłem zażenowany całością ponieważ nikt nie miał na tyle odwagi czy chęci by informować dyżurnego na bieżąco w sprawie sytuacji ruchowej. W pewnym momencie otwarto kawałek mostu do zjazdu na Wybrzeże o czym dyżurnego nikt nie poinformował - skutek był taki że jedne autobusy jechały prosto a następnie kierowały się na Most Łazienkowski LUB Świętokrzyski... drugie zaś dalej waliły we Francuską...
Dezinformacja i bezsens total.

Szlag mnie jasny trafił bo nie wiedziałem co mam ludziom mówić.
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 paź 2012, 22:23

Ale przynajmniej parówki na Jerozolimskich się pojawiły liniowo - jedna z ostatnich okazji chyba ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

aaa
Posty: 278
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 17 paź 2012, 23:32

Czy przed stadionem (teraz lub w czasie euro) stali informatorzy, którzy zaganiali ludzi na stację kolejową? Bo mam wrażenie, że w połączeniu kolejowym jest jeszcze rezerwa i powinno się podjąć wszelkie starania aby tą rezerwę zapełnić, a most zostawić otwarty dla ruchu.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 17 paź 2012, 23:58

osa pisze:Może dziś kibiców nie będzie już tak dużo, żeby po meczu trzeba było zamykać most. Znając życie, i tak to zrobią na tzw. wszelki wypadek.
To bylo wiadome, bo umiejetnosc sterowania ruchem komunikacji miejskiej w Warszawie polega na barejowskim Dniu Pieszego Pasazera.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 18 paź 2012, 1:16

aaa pisze:Czy przed stadionem (teraz lub w czasie euro) stali informatorzy, którzy zaganiali ludzi na stację kolejową? Bo mam wrażenie, że w połączeniu kolejowym jest jeszcze rezerwa i powinno się podjąć wszelkie starania aby tą rezerwę zapełnić, a most zostawić otwarty dla ruchu.
Jeśli na stadionie pod koniec meczu nie zostanie wygłoszony komunikat z prośbą o kierowanie się do pociągów i autobusu 902, to nawet batalion informatorów nie pomoże.

Zresztą, jeśli ktoś wychodzi bramą prowadzącą prosto na most, to trudno oczekiwać, że będzie szedł dookoła stadionu by wsiąść do pociągu - wszystko to zajmie mu więcej czasu niż dojście do centrum pieszo. Może pójść do 902 - ma blisko, ale w większości przypadków:

a) nie wie o istnieniu tej linii, bo przed meczem nie sprawdził możliwości powrotu;
b) nie przeszkadza mu przejście pieszo, traktuje to jak przedłużenie imprezy;
c) myśli, że do tego 902 się nie zmieści.

Podkreślam, że oprócz pracy informatorów, przede wszystkim należałoby zaangażować organizatora meczu - on jest w stanie bez problemu wygłosić informację, która dotrze do wszystkich. Byłoby fajnie, gdyby informatorzy musieli tylko pomóc, wyjaśnić gdzie dokładnie jest przystanek, jak tam dojść, jak dostać się w inne rejony miasta itp. - a nie byli pierwszymi osobami, od których nastawieni na spacer ludzie dowiadują się o autobusie/pociągu.
noidea

ODPOWIEDZ