Autobusy bardzo ekspresowe

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 31 maja 2012, 20:11

Nie wiem na ile ten wątek wpisuje sie w temat komunikacji ale przypomniałem sobie że na budowanej obecnie S2 są na węzłach wykonywane zatoki autobusowe. Stad już szybka myśl żeby uruchomić naprawdę ekspresowe połączenie autobusowe.

Choćby z takiej Al. Krakowskiej, dać alternatywę dojazdu na Ursynów inaczej niż przez Marynarską (nie piszcie mi o 715, proszę), ewentualnie cos jadącego z piastowa pojechało by może do Okęcia? Albo, w wersji ekstremalnej z Bemowa Przez Raszyn do Ursynowa?
Możliwości techniczne będą, autobusy juz jeżdżą po drodze która jest coraz bliższa ekspresówce wiec? Czemu nie? nawet jeśłi by jeździło co 15minut to za dotarcie z Raszyna na daleki Ursynów w czasie około 20 minut by się znaleźli chętni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 31 maja 2012, 20:21

Teokryt pisze:Nie wiem na ile ten wątek wpisuje sie w temat komunikacji ale przypomniałem sobie że na budowanej obecnie S2 są na węzłach wykonywane zatoki autobusowe. Stad już szybka myśl żeby uruchomić naprawdę ekspresowe połączenie autobusowe.
Które przestaną być ekspresowe, jak trafią w korek przed zjazdem z S2 na Puławską... albo na samej Puławskiej. No chyba że zrobić buspas, ale w tym przypadku "opory społeczne przed ich wprowadzeniem będą duże", eufemistycznie mówiąc.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 31 maja 2012, 20:40

Buspas na Puławskiej będzie koniecznością, prędzej czy później.
Obrazek

Michalk001
Posty: 1219
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 31 maja 2012, 21:05

Pamiętam coś podobnego w Legionowie w czasach kiedy podmiejskie 2xx przenumerowano na 7xx. Z 203 Legionowo - Żerań FSO zrobiło się 703. Dodatkowo uruchomiono szczytowe 803 jadące tą samą trasą które miało tylko kilka przystanków na trasie. Z Żerania do L-wa jechało się około 25 minut. Myślę że pomysł byłby doskonały.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2052
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 31 maja 2012, 21:22

Szkoda że ta ekspresówka do Legionowa nie przetrwała... ;/

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 31 maja 2012, 23:00

Teokryt pisze:Buspas na Puławskiej będzie koniecznością, prędzej czy później.
Będzie, ale znając uległą wobec kierowców postawę władz Warszawy, mam wrażenie, że szybciej zbudują ten mityczny tramwaj do Piaseczna, niż go wprowadzą...
konri pisze:Szkoda że ta ekspresówka do Legionowa nie przetrwała... ;/
Inna sprawa, czy byłaby naprawdę potrzebna, skoro Legionowo ma teraz już i SKM, i wspólny bilet...

kilovolt
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:41
Lokalizacja: Targówek

Post autor: kilovolt » 18 lis 2012, 10:04

Vilén pisze:
Teokryt pisze:Nie wiem na ile ten wątek wpisuje sie w temat komunikacji ale przypomniałem sobie że na budowanej obecnie S2 są na węzłach wykonywane zatoki autobusowe. Stad już szybka myśl żeby uruchomić naprawdę ekspresowe połączenie autobusowe.
Które przestaną być ekspresowe, jak trafią w korek przed zjazdem z S2 na Puławską... albo na samej Puławskiej. No chyba że zrobić buspas, ale w tym przypadku "opory społeczne przed ich wprowadzeniem będą duże", eufemistycznie mówiąc.
Takie połączenie wcale nie musi iść Puławską, może iść do którejś pętli na Ursynowie zahaczając o najbliższą stację metra i tak byłoby najoptymalniej.

ODPOWIEDZ