Komunikacja miejska a imprezy publiczne

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 17 maja 2013, 13:01

Ponieważ ZTM ma zapewnić komunikację na całej trasie linii N24 (o ile taka widnieje w rozkładach jazdy - a widnieje), to autobusy na całej trasie mają mieć rezerwę miejsc - odpowiedzialność na to spada na ZTM i nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek tłumaczenia. Równie dobrze ZTM mógłby ograniczyć kursowanie linii 190 i powiedzieć, że przecież od ludzi z pasma Radzymińskiego nie dostają żadnych dodatkowych pieniędzy, dlatego na Pradze linia jest już zupełnie niezabieralna. Absurd, lenistwo i spychologia.

Owszem, wypadałoby, żeby przepływ informacji pomiędzy studentami, AONem i ZTMem był na wyższym poziomie, wypadałoby, żeby jakieś grosze brać studencka oraz AON do ponadnormatywnej komunikacji dopłacili, ale skandaliczne jest, że żaden z wymienionych podmiotów się tym po prostu nie zainteresował. Wina za zaistniały stan rzeczy spoczywa na wszystkich po równo, ale odpowiedzialność spada niestety na ZTM, który poprzez swoje niedbalstwo sra sobie do własnej miski. Tyle.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 17 maja 2013, 13:25

A ja nie jest przekonany, czy rzeczywiście zadaniem, odpowiedzialnością i zmartwieniem miasta jest obsługa komunikacyjna wszystkich imprez komercyjnych. Do pracy, do szkoły, na zakupy, na wyjscie nocą do teatru czy knajpy, do muzeów czy zoo - owszem, na imprezy miejskie (Sylwester, Wianki itp.) -zgoda. Ale przecież jak organizuję wesele, to nie oczekuję, że mi ZTM podstawi autobus do odwozu gości, nawet jeśli będzie ich 300 i zatkają zwykły nocny. Tak samo jak organizuję imprezę na 15 tys. ludzi - też raczej nie powiem im wsiadajcie wszyscy w N24 - ZTM ma psi obowiązek podstawić tyle, żebyście się zmieścili.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 maja 2013, 13:37

drapka pisze:A ja nie jest przekonany, czy rzeczywiście zadaniem, odpowiedzialnością i zmartwieniem miasta jest obsługa komunikacyjna wszystkich imprez komercyjnych.
Juwenalia publicznej uczelni - imprezą komercyjną? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 17 maja 2013, 13:48

Nie wiem jaki był ten konkretny przypadek, ale generalnie idąc tym tropem, to RWE powinno im zbudować infrastrukturę, zeby prąd podciągnęli, MPO postawić darmowe toi-toie a browary dostarczyć piwo po kosztach. Ale tak się raczej nie dzieje - a od ZTM oczekuje się, że podstawi i opłaci tyle wozów, ile trzeba kasując po 4,40 od łebka, a że to studenci, to ustawowe 2,20.

Zresztą jak tak popatrzeć np. jaka jest struktura organizacyjna tzw. Ursynaliów - to mozna nabrać wątpliwości, czy to zawsze są imprezy uczelni i czy nigdy nie są komercyjne. Ja bym miał bardzo poważne opory przed traktowaniem Ursynaliów jako niekomercyjnej zabawy studentów publiczej uczelni, skoro sami organizatorzy (a nie jest to uczelnia) ogłaszają na prawo i lewo, że stworzyli drugi czy trzeci w Europie festiwal muzyczny. Biletowany.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 maja 2013, 14:06

Bastian pisze:Juwenalia publicznej uczelni - imprezą komercyjną?
Jeśli wstęp byłby płatny, to nie jest to już impreza komercyjna?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 maja 2013, 14:41

person pisze:
Bastian pisze:Juwenalia publicznej uczelni - imprezą komercyjną?
Jeśli wstęp byłby płatny, to nie jest to już impreza komercyjna?
Czemu nie? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 maja 2013, 14:49

Czymże jest impreza komercyjna?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 17 maja 2013, 15:02

drapka pisze:Ale i tak parafia musi poczynić uzgodnienia związane z zajęciem pasa drogowego, więc siłą rzeczy miasto informowane jest.
:arrow: Z tym "musi" nie jest w tym przypadku takie oczywiste (wiem to z doświadczenia). Część księży uważa, że to jest tak tradycyjna uroczystość, że nie ma sensu o tym kogokolwiek informować, bo przecież i tak wiadomo, że co roku w Boże Ciało wychodzą procesje. A jak się do nich dzwoni z prośbą o podanie trasy przemarszu, to pytają "A po co panu ta wiedza?". Niestety, starsi księża jeszcze żyją emocjonalnie w PRL-u, gdzie każdy urzędnik kojarzy im się ze służbą bezpieczeństwa, chcącą zakłócić lub w ogóle nie dopuścić do uroczystości. I stąd pewnie te problemy.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 17 maja 2013, 15:30

Impreza komercyjna to będzie na Ursynaliach. Bilety na ZZ Top są za drogie dla studentów, więc na koncert przyjdzie wataha ludzi z zewnątrz, a kasę na tym zarobi między innymi uczelnia (żeniby Samorząd), co jest zresztą niebywałym skandalem, bo publiczna uczelnia nie jest firmą eventową i nawet gdyby na tym nie zarobiła, to nie ma prawa udostępniać terenu na coś takiego. Taki proceder ma tam miejsce już od kilku lat, a N37 jest dostawiane. Pytanie teraz, czy odpłatnie, czy z dobrej woli ZTM? I jak będzie w tym roku?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 maja 2013, 16:47

emyl pisze:co jest zresztą niebywałym skandalem, bo publiczna uczelnia nie jest firmą eventową i nawet gdyby na tym nie zarobiła, to nie ma prawa udostępniać terenu na coś takiego.
PW od lat wynajmuje aulę na imprezy typu Biedronka czy inna gala firmowa (ostatnio mniej, bo firmy oszczędzają). W BUW-ie w piwnicy jest pełna komercha. Już nie przesadzajmy... Co innego w tych imprezach na pół Ursynowa mi się nie podoba.

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 658
Rejestracja: 14 gru 2005, 7:44
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Petroniusz » 19 maja 2013, 23:55

emyl pisze:Owszem, wypadałoby, żeby przepływ informacji pomiędzy studentami, AONem i ZTMem był na wyższym poziomie.
Ja bym się ograniczył to części pogrubionej. Ale często pokutuje raczej podejście, że teren imprezy kończy się na jej płocie. A co za nim? A co to organizatorów obchodzi.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 maja 2013, 6:09

Samorząd WAT swego czasu zaproponował, by dla bezpieczeństwa w czasie juwenaliów zawiesić 20 :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ