Warszawa - Zwiedzenie miasta miejskim autobusem.

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
sprinter
(ziuuu.ex.1205)
Posty: 3547
Rejestracja: 10 sie 2012, 20:49
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: sprinter » 26 maja 2013, 17:38

Wkładasz normalnie bilet do bramki. Przejście zostanie odblokowane.
15, 116, 122, 157, 181, 185, 186, 205, 518, N46 :mewa:
Phototrans | Omni-Bus | WGKM

Oktixerek7x
Posty: 77
Rejestracja: 26 maja 2013, 14:24
Lokalizacja: Konin (Wlkp.)

Post autor: Oktixerek7x » 27 maja 2013, 12:45

Dziękuję bardzo za wszystkie propozycje. Jeśli można to jedno pytanko : na których liniach wymienionych przez m72, można spotkać w sobotę przeguba? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 27 maja 2013, 13:04

Oktixerek7x pisze:na których liniach wymienionych przez m72, można spotkać w sobotę przeguba
Z autobusowych na każdej oprócz 444.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

patryk148
Posty: 536
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 28 maja 2013, 21:12

to ja 4 grosze wtrącę. kiedyś 180 było linią turystyczną (Wilanów, Łazienki, Pl. Bernardyński, Trakt Królewski i Stare Miasto, tereny żydowskiego Muranowa, Powązki - cmentarz).

do ciekawych linii zaliczyć należy 444, 20 (Boernerowo), 7 lub 23 (kraniec na Pradze), tramwaje na Gdańskim (np. 4), 175.

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 31 maja 2013, 15:43

Oktixerek7x pisze:Dziękuję bardzo za wszystkie propozycje. Jeśli można to jedno pytanko : na których liniach wymienionych przez m72, można spotkać w sobotę przeguba? Pozdrawiam.
Tak no jak jutro się wybierasz to tak jak zaczynasz zwiedzanie to Zacznij od Cytadeli, z Centralnego pojedziesz 227 do Parku Traugutta, przystanek Na Ządanie, potem idziesz w strone Wisły i w dół przed Wisła w Lewo tam jest Muzeum więzienia Cytadela, potem jak zwiedzisz to z powrotem wzdłuż Wisły na południe w strone Mostu tam gdzie byłes i w Prawo na Nowe Miasto i Stare Miasto tam jest pełno zabytków do zwiedzania jak podawali. Potem najlepiej podjechać tramwajem z Pl.Zamkowego na druga strone Wisły, jeden przystanek i w lewo w Park i do ZOO, potem powrót na Pl.Zamkowy i Dalej Krakowskie Przedmieście i reszta ulic Prosto na Płd, tak do ul.Bagatela i tam warto zwiedzić dokładnie Łazienki Królewskie, park. Po zwiedzeniu tego praku na Przystnku Spacerowa jedziesz 167 lub 168 do przystanku Wiśniowa i tam polecam zwiedzić Muzeum Geologiczne, po zwiedzaniu zapraszam do Metra Pole Mokotowskie i do Imielina w stronę Kabat, jedziesz, przy Imielinie wysiadasz i w 148 w kierunku Port Lotniczy, Multikino jest po przeciwnej stronie ulicy, tak 148 do końca i dalej zobacz nasz Port Lotniczy, potem powrót 148 do Metra Imielin, potem Metrem do Kabat, dalej pieszo w Las Kabacki, najkrótszą droga, przełaj za pętla i pod lasem pierwsza w prawo do końca do Polany, potem w Lewo warto odwiedzić Park Kultury i trochę dalej na płd Ogród Botaniczny. Po zwiedzeniu Ogrodu Botanicznego 139 który ma przystanki na drugim końcu tego Ogrodu i wsiadasz i jedziesz do Wilanowa. Tam Pałac i Park zobacz i dalej wsiadasz jak zwiedzisz ten zabytek, jedziesz 519 do Dw.Centralnego i powrót do Konina, tylko nie wiem czy w jeden czy dwa dni tyle zwiedzania, oraz nie wiem czy przeczytasz to zanim wyruszysz.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Oktixerek7x
Posty: 77
Rejestracja: 26 maja 2013, 14:24
Lokalizacja: Konin (Wlkp.)

Post autor: Oktixerek7x » 19 lip 2013, 19:42

Jutro wyjeżdżam. Ale mam ostatnie małe pytanko : Czy w biletomacie można zapłacić banknotem (np. 10 zł).
Pozdrawiam, Oktix7x

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 19 lip 2013, 19:44

Zależy w których - część przyjmuje tylko karty zbliżeniowe, część tylko bilon, a część (te stacjonarne) wszystko - z ograniczeniami co do nominałów banknotów, np. nie zapłacisz stuzłotówką za bilet 20-minutowy.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ashir
Posty: 27710
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 20 lip 2013, 10:10

JacekM pisze:Zależy w których - część przyjmuje tylko karty zbliżeniowe, część tylko bilon, a część (te stacjonarne) wszystko - z ograniczeniami co do nominałów banknotów, np. nie zapłacisz stuzłotówką za bilet 20-minutowy.
A najnowsze stacjonarne z Mennicy przyjmują karty i monety. Generalnie na każdym dworcu nie ma problemu, żeby trafić na taki co wszystko przyjmuje. O-)

bartoni722
Posty: 12140
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 04 sie 2013, 22:24

Tyle było propozycji, a relacji żadnej - może parę słów, co kolega w końcu zobaczył, jak się podobała komunikacja, jak wrażenia itd? :)
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Oktixerek7x
Posty: 77
Rejestracja: 26 maja 2013, 14:24
Lokalizacja: Konin (Wlkp.)

Post autor: Oktixerek7x » 07 gru 2013, 9:38

Witam wszystkich.

Rzeczywiście całkowicie zapomniałem opisać jak mi się podobało w Warszawie - a było naprawdę świetnie.

Do Warszawy przyjechałem o 9.45 na Dworzec Warszawa Centralna.
Już na kilka kilometrów przed punktem wysiadki pojawiły się wielkie wieżowce.
Pierwszym pociągiem jaki zauważyłem po wjeżdżie na mazowieckie tory był Kibel (EN57) stojący na bocznych torach.
Widziałem też Pesę należącą do SKM Warszawa (Na stacji W-wa Zachodnia).
Przed samym dworcem centralnym wjechaliśmy w tunel, a światłość pojawiła się dopiero na peronach dworca.

Wysiadłem z pociągu i co do dworca - nie ma żadnych okien, po obu krańcach peronu zaczyna się ciemność. To mnie zaciekawiło i kiedy wyszłem okazało się, że tory są pod ziemią.
Na dworcu zaciekawiła mnie bardzo niska cena za kawę. Po tak dużym mieście miałem wyobrażenie, że ceny będą dużo wyższe niż w Koninie, i tu się myliłem, bo były niemal dwukrotnie niższe.

Po wyjściu z dworca, miałem udać się do biletomatu zakupić bilety, ale szukając go, znalazłem po drugiej stronie ulicy kiosk i tam postanowiłem dokonać zakupu. Jednak człowiekowi bardziej ufam niż maszynie.

Wróciłem na dworzec i zamierzałem najpierw udać się na Stare Miasto, sprawdziłem w telefonie rozkład 160 - niestety odjechała mi już, ale kursuje z częstotliwością co 10 minut, więc już po chwili wsiadam w 160-kę na Targówek, podjechał Solaris Urbino 18 #8576.

Kiedy chciałem skasować bilet, kasownik mi go zabrał, jednak po chwili wypuścił z powrotem.

Jazda spokojna - obłożenie około 40% do Starego Miasta.
Przed Starym Miastem bardzo ciekawy tunel.
W dniu, w którym zwiedzałem Stare Miasto było też jakieś święto policji. Mnóstwo radiwozów i policjantów.

Autobus powrotny na dworzec (Ten sam).
Co ciekawe, autobus nie podjeżdża pod krawężnik.

Z dworca linią nr 444 (Solaris Urbino 12, starsza dostawa).
Potem jechałem jeszcze MA'em NG323 i przegubowym nowym Mercedesem, w którym przystanki zapowiadał Knapik.
Bardzo pomocnym narzędziem okazały się również tablice boczne z kolejno wyświetlanymi przystankami i minutami do przyjazdu na dany przystanek.
Niektóre są elektroniczne, w starszych modelach, trzeba liczyć przystanki samemu.

W Metrze znalazłem bramkę opisaną "Dla podróżnych z ważnym biletem", gdzie nie musiałem kasować biletu, a bramka
była cały czas otwarta.

Metro kursuje co 5 minut. Ale tak naprawdę od czasu odjazdu pociągu (nie zdążyłem na niego) mineło 9 minut.
Miałem mało czasu, więc na metrze musiałem niestety skończyć.
Jeszcze tylko szybkie zapytanie innej podróżnej (Dla pewności), czy ten pociąg (metro) jedzie na Młociny i wsiadka.
Obłożenia na poziomie 30%.
Powrót Mercedesem na dworzec.
Pociąg opóżniony, a co najciekawsze - tylko trzy wagony do szczecina, przez co w pociągu tłok. Obłożenie ponad 100%.

Jestem bardzo zadowolony z miasta, naprawdę miło małej ilości czasu zwiedziłem dość sporo warszawy.

W kwietniu lub w maju planuje pojechać na następną wycieczkę do jakiegoś miasta, i niewykluczone, że to też będzie Warszawa.

Jeszcze raz chciałbym podziękować za pomoc w zaplanowaniu
wycieczki i Pozdrawiam, Oktix7x.

Oktixerek7x
Posty: 77
Rejestracja: 26 maja 2013, 14:24
Lokalizacja: Konin (Wlkp.)

Post autor: Oktixerek7x » 15 gru 2013, 21:29

Witam.
Ostatnio słyszałem że w Warszawie są kasowane wszystkie Ikarusy.
Czy jest szansa że w lato 2014r. będzie można przejechać się liniowo Ikarusem (najlepiej 280)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, Oktix7x.

bartoni722
Posty: 12140
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 15 gru 2013, 21:32

Nie ma szans, wszystkie liniowe zakończyły eksploatację 29.11.2013, około 20:45. ;)
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

ashir
Posty: 27710
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 15 gru 2013, 21:38

Jedynie w Sylwestra będzie jeszcze okazja je ujrzeć. :wink:

Oktixerek7x
Posty: 77
Rejestracja: 26 maja 2013, 14:24
Lokalizacja: Konin (Wlkp.)

Post autor: Oktixerek7x » 15 gru 2013, 21:41

Dzięki za odpowiedź.
Trochę szkoda.
A może są jakieś inne wysokopodłogowe autobusy najlepiej przegubowe?

ashir
Posty: 27710
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 15 gru 2013, 21:43

Oktixerek7x pisze:A może są jakieś inne wysokopodłogowe autobusy najlepiej przegubowe?
Nie ma. Zresztą tylko Ikarusy były wysokopodłogowe i przegubowe. :wink: Jedynie do końca listopada poza Ikarusami 260 i 280 były używane jeszcze Jelcze 120M, ale od grudnia to się zmieniło. Na miasto wyjeżdżają teraz wyłącznie pojazdy niskopodłogowe. :)

ODPOWIEDZ