Warszawska Karta Miejska

Moderator: JacekM

ashir

Re: Warszawska Karta Miejska

Post autor: ashir » 30 mar 2020, 15:30

Tym bardziej, że ludzie odbijali karty w celu upewnienia się czy na pewno została zawieszona, bo nie mieli informacji zwrotnej o dotarciu maila (lub z ciekawości) i przeżywali zdziwienie. ;)

Awatar użytkownika
KwZ

Post autor: KwZ » 30 mar 2020, 16:28

Ja się z wami zgadzam, ale jest ale:
jest punkt w regulaminie mówiący, że ZTM nie odpowiada za przypadkowe aktywowanie biletu i nie zwraca za to pieniędzy; niby dotyczy to nieco innego przypadku (kupiony, jeszcze nieaktywowany), lecz kto ich tam wie.
Podpiszcie proszę petycję przeciw ustawie kagańcowej! To dalsza część pełzającego zamachu stanu:
https://dzialaj.akcjademokracja.pl/camp ... ropo--sign

Paweł D.
Kontakt:

Post autor: Paweł D. » 30 mar 2020, 17:41

Przecież kartę można sobie zbliżać do woli. Zapis jaki na niej był dalej taki sam będzie. Wiele osób myśli, że po wysłaniu maila/formularza cudownym sposobem zapis na karcie się zmienił. A jak sam ZTM stwierdził to tylko "deklaracja niekorzystania z przejazdów". Nikt pewnie sobie głowy zawracać nie będzie sprawdzaniem czy w okresie zawieszenia gdzieś karta została zbliżona. W końcu można zbliżyć ją w bramce metra, ale strefy biletowej już nie przekroczyć. I tak ludzie w POP będą mieli prze... znaczy urwanie głowy, jak te tłumy ruszą odzyskiwać zawieszone bilety. Jeszcze się wykłócać o jakieś detale, że karta była w międzyczasie zbliżona....

dev

Post autor: dev » 23 kwie 2020, 13:16

Ktoś już może wie jak to w praktyce bardziej wygląda? Mam zawieszoną kartę, niedługo mi się kończy a nie pamiętam do kiedy mam ją zakupioną. Czy mogę sobie sprawdzić w kasowniku w autobusie, czy ktoś to potem wykorzysta przeciwko mnie, że w czasie zawieszenia jeździłem?
Kartę mam z taryfą Warszawa+ więc mogę to zrobić tylko w POPie.

ODPOWIEDZ