Korekta taryfy - 2011

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 26 lut 2012, 0:28

To nieżyciowe, bo samochody często są zarejestrowane na rodziców albo dziadków, bo tak jest taniej, mimo że nie mają oni nawet prawka...
Przecież zostało to zmienione więc o co chodzi?

Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 521
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:41
Lokalizacja: DC
Kontakt:

Post autor: Cypis » 01 kwie 2012, 4:51

person pisze:Zastanawiałem się nad założeniem nowego tematu (np. dotyczącego tylko nowego rodzaju biletu), ale jako że w zasadzie mowa o ewolucji bieżącej taryfy, to...
Gazeta Stołeczna pisze:Mała rewolucja w komunikacji. Będą nowe bilety
/cut/
W informacjach prasowych tego szczegółu nie ma, ale w ramach wprowadzanaych zmian prawo do bezpłatnych przejazdów zyskają też kierowcy ajentów -- na świetlicy od kilku dni wisi oficjalne ogłoszenie z podpisem p. Tomasza.

Niestety, tylko kierowcy... Być może chodzi o wyeliminowanie sytuacji, gdy kierowca jadący na zmianę wozem, który za chwilę będzie prowadził nie skasuje biletu (teoretycznie powinien wszak) a "kanar" się przyczepi i uprze... Było już kilka awantur o to, raz nawet oparło się o wezwany NR ponoć, a i tak skończyło wezwaniem do zapłaty...

Tak czy tak, niezależnie od pobudek, którymi miasto kierowało się w tym przypadku -- mnie ta zmiana z oczywistych względów bardzo cieszy :)
Zapraszam na pokład!

Zawisza Czarny, Tawerna Korsarz
- 3 wachta najlepsza!
Rzeszowiak, Grenlandia 2012 - etap 11


Bez korków, NR, CR, TSB i tym podobnych ZTM-ów : )

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 01 kwie 2012, 10:43

Cypis pisze:teoretycznie powinien wszak
A praktycznie to nie? Powinien mieć WKM i tyle.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 01 kwie 2012, 15:18

Od nowego roku ZTM planuje wycofać ze sprzedaży bilety czasowe. Powodem tego jest duża ilość skarg płynących od pasażerów oraz zmniejszone wpływy z tytułu sprzedaży biletów. Pozostaną jedynie bilety jednorazowe, krótkookresowe i długookresowe.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 01 kwie 2012, 16:36

Premo pisze:Od nowego roku ZTM planuje wycofać ze sprzedaży bilety czasowe. Powodem tego jest duża ilość skarg płynących od pasażerów oraz zmniejszone wpływy z tytułu sprzedaży biletów. Pozostaną jedynie bilety jednorazowe, krótkookresowe i długookresowe.
Zysk ważniejszy niż wizerunek, szkoda.
noidea

Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 521
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:41
Lokalizacja: DC
Kontakt:

Post autor: Cypis » 01 kwie 2012, 16:55

KwZ pisze:
Cypis pisze:teoretycznie powinien wszak
A praktycznie to nie? Powinien mieć WKM i tyle.
A na kiego mi WKM, jak w zasadzie nie korzystam, tylko czasem jadę te kilka przystanków ze zmiennikiem? Hę?
Zapraszam na pokład!

Zawisza Czarny, Tawerna Korsarz
- 3 wachta najlepsza!
Rzeszowiak, Grenlandia 2012 - etap 11


Bez korków, NR, CR, TSB i tym podobnych ZTM-ów : )

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 kwie 2012, 17:20

Adam G. pisze:
Premo pisze:Od nowego roku ZTM planuje wycofać ze sprzedaży bilety czasowe. Powodem tego jest duża ilość skarg płynących od pasażerów oraz zmniejszone wpływy z tytułu sprzedaży biletów. Pozostaną jedynie bilety jednorazowe, krótkookresowe i długookresowe.
Zysk ważniejszy niż wizerunek, szkoda.
Uwierzę w to jutro... może :term:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 01 kwie 2012, 17:27

Bastian pisze:
Adam G. pisze:Zysk ważniejszy niż wizerunek, szkoda.
Uwierzę w to jutro... może :term:
Po uruchomieniu jeżdżącej wszędzie linii 46 i ogłoszeniu projektu numeracji pociągów chyba nic w kwestii warszawskiej komunikacji miejskiej nie jest mnie w stanie zdziwić :)
noidea

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 01 kwie 2012, 17:59

Cypis pisze:A na kiego mi WKM, jak w zasadzie nie korzystam, tylko czasem jadę te kilka przystanków ze zmiennikiem? Hę?
A na kiego mi WKM, jak w zasadzie nie korzystam, tylko czasem jadę te kilka przystanków z jednego kampusu na drugi? Hę? Kierowca poza godzinami pracy to pasażer jak każdy inny.

A tak naprawdę, to łatwiejsze i lepsze byłoby usankcjonowanie zmian na mieście, a nie tylko na pętlach. Skoro w TW mogą, to MZA czy ajenci też.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 521
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:41
Lokalizacja: DC
Kontakt:

Post autor: Cypis » 01 kwie 2012, 18:33

KwZ pisze:A na kiego mi WKM, jak w zasadzie nie korzystam, tylko czasem jadę te kilka przystanków z jednego kampusu na drugi? Hę? Kierowca poza godzinami pracy to pasażer jak każdy inny.
Czyli jak już jestem w kabinie i prowadzę te kilka przystanków za zamiennika (który jeszcze stoi obok) powinienem mieć bilet? Aha...

A może zmienik powinien mieć? A może obaj? A jeśli jadę na zmianę z dyżuru -- to są moje godziny pracy. Wtedy nie muszę mieć biletu? Weźże się chwilkę drobną zastanów, o czym mowa :)
KwZ pisze:A tak naprawdę, to łatwiejsze i lepsze byłoby usankcjonowanie zmian na mieście, a nie tylko na pętlach. Skoro w TW mogą, to MZA czy ajenci też.
Przecież 1/3 zmian mamy na mieście i taką właśnie sytuację opisałem. Czego jeszcze nie rozumiesz?
Zapraszam na pokład!

Zawisza Czarny, Tawerna Korsarz
- 3 wachta najlepsza!
Rzeszowiak, Grenlandia 2012 - etap 11


Bez korków, NR, CR, TSB i tym podobnych ZTM-ów : )

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 01 kwie 2012, 23:23

Adam G. pisze:i ogłoszeniu projektu numeracji pociągów
gdzie ogłosili? :>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 kwie 2012, 23:40

person pisze:
Adam G. pisze:i ogłoszeniu projektu numeracji pociągów
gdzie ogłosili? :>
Jest cały temat na MiK-u...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 01 kwie 2012, 23:43

Widziałem.
Jesteś(-cie) pewni, że to projekt, a nie fakt dokonany? :>

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 01 kwie 2012, 23:50

person pisze:Widziałem.
Jesteś(-cie) pewni, że to projekt, a nie fakt dokonany? :>
Tym gorzej. Znacznie gorzej.
noidea

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 02 kwie 2012, 9:01

Premo pisze:Od nowego roku ZTM planuje wycofać ze sprzedaży bilety czasowe. Powodem tego jest duża ilość skarg płynących od pasażerów oraz zmniejszone wpływy z tytułu sprzedaży biletów. Pozostaną jedynie bilety jednorazowe, krótkookresowe i długookresowe.
To byłby ogromny krok wstecz, a nie wydaje mi się wcale, aby komunikacja publiczna w Warszawie, zwłaszcza po podniesieniu cen biletów, stała nad przepaścią znad której należy się cofnąć :-)

ODPOWIEDZ