Tarchomin i Nowodwory (III)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 14 lut 2017, 9:35

Właśnie dlatego przystanek jest na żądanie, a nie stały. :P

A tak serio to owszem, żądania są często, ale większość z nich dla jednej w porywach do dwóch osób, a przynajmniej ja takie obserwuję. Być może są jakieś szczególne momenty dnia, w których tych ludzi jest więcej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 lut 2017, 14:31

Georg pisze:Dwa posty jeden pod drugim. Jeden pisze, że "zatrzymywanie się nie opłaca", drugi, że "w zasadzie każdy kurs 509 ma żądanie". To jak to w końcu jest? Opłaca się, czy nie opłaca?
Przychodnia obok której jest przystanek w ciągu dnia obsługuje do 1100 pacjentów i w zasadzie to ona generuje ruch , bo autochtonów tam nie za dużo. W godzinach pracy przychodni to nie są tylko pojedynczy pasażerowie. Warto pojechać na miejsce i poobserwować sytuację przez jakiś czas.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 14 lut 2017, 15:16

A skoro już jesteśmy przy Jagiellońskiej, to czy mamy jakieś dane o strukturze napełnienia 18+20 w kontekście przesiadek na Żeraniu?

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 14 lut 2017, 15:21

Jako mieszkaniec Tarchomina i codzienny pasażer relacji 516+18 w godzinach porannych mogę stwierdzić jedynie, że 516 spełnia swoją funkcję jako dowozówka pod Dyrekcję, bowiem kursy 6-8.30 są zawsze zapełnione w minimum 75% i niemal wszyscy pasażerowie przesiadają się w 18/20. Niewiele zaiste wędruje na górę w stronę Bródna. Spory przypływ jest też z kursów 211 i pary 723/731 (conajmniej 20-25 osób na kurs). Nawet słyszałem o postulatach zawijania porannych kursów 211 na wzór 516. Co ciekawe sporo osób przesiada się też z 509 na tramwaje i niektóre wybierają właśnie Śliwice gdzie wystarczy nielegalnie przekroczyć tory, co robią dosłownie wszyscy.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 14 lut 2017, 15:36

No to spoko. Ja tam się dziwię, że 211 tego nie robi już, zważając na bliźniaczy z 516 charakter.

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 14 lut 2017, 19:18

winnux8 pisze: Tramwaj na Modlińskiej? Nie masz na myśli Jagiellońskiej? Bo jak nie to chyba nie czaję o co ci chodzi :oops:
Jagiellońskiej.
Emyl pisze:Chyba nie wie o czym pisze.
Myślę, że wiem lepiej, niż Ci się wydaje. 27 lat mieszkam na Pradze i na Jagiellońskiej tramwajem byłem dosłownie raz.
I to parę miesięcy temu. Autobusem jest wygodniej (mimo oblotu Pl.Hallera), ale przede wszystkim bezpieczniej
(nie trzeba się tłuc przez wymarłe zaplecze ZOO). Absolutnie cały ciąg obsługiwany przez 20 i 18 nie jest źródłem
podróży w rejon między Starzyńskiego a Żerań FSO (nie dotyczy weekendów i Koźmina).

Może też zbyt mało mieszkasz tutaj, żeby dla Ciebie Jagiellońską była głównie ulica po południowej stronie Al.Solidarności.
Dalej to już "prawie-modlińska", w dodatku tramwaj na Modlińskiej to takie modne ostatnio hasło.

Dodam jeszcze, że jeździłem 723 z Pl.Hallera, 302 na Buków, 509 to już nie wiem ile razy, 518, 503.
Tramwaj jest donikąd i chyba nigdy bym nie wpadł, żeby na Białołękę jechać z przesiadką przy FSO (i dostać w ryj).
ŁK

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 15 lut 2017, 2:53

Łukasz pisze:Ja bardzo dobrze wiem o czym piszę, bo mieszkam na Pradze 27 lat i dla mnie Jagiellońska jest raczej na południe od Solidarności, a Modlińską jeździłem już tyle razy, że nie jestem na tyle głupi by przesiadać się na Żeraniu i dostać w ryj.
Jestem tak zażenowany poziomem tego wywodu, że nawet nie odniosę się do jego treści, zwłaszcza, że nie wnosi absolutnie nic. Jak to mawiają, każdy ma prawo do autokompromitacji.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 15 lut 2017, 10:10

Emyl pisze:Jak to mawiają, każdy ma prawo do autokompromitacji.
O tak, zdecydowanie :)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 15 lut 2017, 20:19

Emyl pisze:
Łukasz pisze:Ja bardzo dobrze wiem o czym piszę, bo mieszkam na Pradze 27 lat i dla mnie Jagiellońska jest raczej na południe od Solidarności, a Modlińską jeździłem już tyle razy, że nie jestem na tyle głupi by przesiadać się na Żeraniu i dostać w ryj.
Jestem tak zażenowany poziomem tego wywodu, że nawet nie odniosę się do jego treści, zwłaszcza, że nie wnosi absolutnie nic. Jak to mawiają, każdy ma prawo do autokompromitacji.
Weź się uspokój, mądrusiu. Skoro nie umiesz zrozumieć problemów innych niż "mi się wydaje że wszyscy powinni jeździć tym, co mi się wydaje", to wolałbym, żebyś nie tracił czasu i łaskawie nie otwierał twarzy w moim kierunku. Z góry dziękuję.

Całe życie z.
ŁK

Awatar użytkownika
MJ
(Jachim)
Posty: 2203
Rejestracja: 24 lut 2012, 14:57

Post autor: MJ » 15 lut 2017, 22:14

Ogólnie ludzi bywa na Śliwicach czasem dużo, ale z tego co ja widziałem są to konkretne godziny. Poza tym często się zdarza, żeby jedna lub dwie osoby tam wysiadały. Jednak nie wierzę, aby z powody obecności Centrum Handlowego pasażerowie postulowali o zatrzymywanie się 509 na Śliwicach za daleko. Jeżeli zdarzyło mi się kiedyś pojechać do tamtejszego Centrum Handlowego komunikacją to i tak na Żeraniu się przesiadałem, nawet z 509. Moim zdaniem ten autobus nie powinien się tam zatrzymywać w końcu to linia pośpieszna, a tramwaje na odcinku Rondo Starzyńskiego-Żerań FSO zazwyczaj jeżdżą puste. W ogóle jakieś pół roku temu słyszałem, że ktoś z osób (czy tam jakaś grupka) korzystających z tamtych rejonów płakała, że ZTM postawił za małą wiatę.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 16 lut 2017, 0:37

Łukasz pisze:
Emyl pisze: Jestem tak zażenowany poziomem tego wywodu, że nawet nie odniosę się do jego treści, zwłaszcza, że nie wnosi absolutnie nic. Jak to mawiają, każdy ma prawo do autokompromitacji.
Weź się uspokój, mądrusiu. Skoro nie umiesz zrozumieć problemów innych niż "mi się wydaje że wszyscy powinni jeździć tym, co mi się wydaje", to wolałbym, żebyś nie tracił czasu i łaskawie nie otwierał twarzy w moim kierunku. Z góry dziękuję.

Całe życie z.
HAHAHAHHAHA 10/10 :lol: Czy jest tu Moderacja?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 lut 2017, 7:32

MJ pisze:Jednak nie wierzę, aby z powody obecności Centrum Handlowego pasażerowie postulowali o zatrzymywanie się 509 na Śliwicach
Przychodnia położyła w ratuszu 4 tyś.podpisów pod wnioskiem.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 16 lut 2017, 7:56

MisiekK pisze:
MJ pisze:Jednak nie wierzę, aby z powody obecności Centrum Handlowego pasażerowie postulowali o zatrzymywanie się 509 na Śliwicach
Przychodnia położyła w ratuszu 4 tyś.podpisów pod wnioskiem.
Normalne. "To pani jeszcze tu podpisze". 4 tysiące spokojnie w miesiąc się zbierze nie wychodząc "z okienka".
ŁK

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 lut 2017, 11:23

Łukasz pisze:4 tysiące spokojnie w miesiąc się zbierze
W 5 dni.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 lut 2017, 11:48

Panowie Łukasz i Emyl, proszę, abyście wymieniali uprzejmości na privie albo wcale. Wywód Łukasza był kontrowersyjny, muszę to przyznać. Nawet ciut zbyt kontrowersyjny. Krytyka Emyla była ostra, nawet ciut zbyt ostra. I na tym ta konwersacja powinna się była zakończyć. A jeżeli uważacie, że się jeszcze nie zakończyła, to spodziewajcie się punktów.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ