Komunikacja w Rembertowie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 kwie 2006, 20:16

ja0306 pisze:

143 Niech jeździ jak jest.
Dlaczego :?:
ja0306 pisze: 408 Powrót na pętle przy AONie (Nie dowozi na Wiatraczną i trasa się korkuje)
Wiele tras w Warszawie się korkuje.



A co do likwidacji 327. Musisz dać cos w zamian w relacji AON - Wiatraczna.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 06 kwie 2006, 8:58

Przedłużenie trasy ulicami Republikańską i Frontową zostało zatwierdzone przez władze gminy..
Z tego co wiem na dokończenie prac przystosowania tych ulic do KM przeznaczono 2mln zł.
Końcówek 515 i 408 zamieniać absolutnie nie można. Dawanie już teraz 408 na Mokry Ług było trochę na wyrost, ale całodzienna linia w szczycie co 10 min to już delikatnie mówiąc przesada #-o
Ja jestem za wyprostowaniem 143 i puszczeniem 327 przez Wygodę, ponieważ raz że 143 bedzie dzięki temu mieć lepsze wykorzystanie a dwa, że 327 nie będzie dublem 515.

153 do Wesołej jak najbardziej, ale z zachaczeniem o AON (liceum)

Robert 514
Posty: 2116
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:14
Lokalizacja: Wawa / Wrocław

Post autor: Robert 514 » 06 kwie 2006, 13:35

a jaki rozkład dla 153 wtedy byłby dobry??


a może
153 z Woli przez Okuniewską , AON do Wiatracznej
143 na Mokry Ług
408,515 do AON
327 likwidacja

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 kwie 2006, 15:00

Robert 514 pisze:a jaki rozkład dla 153 wtedy byłby dobry??


a może
153 z Woli przez Okuniewską , AON do Wiatracznej
143 na Mokry Ług
408,515 do AON
327 likwidacja
Wtedy raczej 327 nie żadna likwidacja, tylko Mokry ług, bo nie byłoby tam połączenia z Wiatrakiem, a skoro dajesz je wszystkim pozostałym częściom Rembertowa, to i tam.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 06 kwie 2006, 15:15

R-11 Kleszczowa pisze:
ja0306 pisze:

143 Niech jeździ jak jest.
Dlaczego :?:
ja0306 pisze: 408 Powrót na pętle przy AONie (Nie dowozi na Wiatraczną i trasa się korkuje)
Wiele tras w Warszawie się korkuje.



A co do likwidacji 327. Musisz dać cos w zamian w relacji AON - Wiatraczna.
1.Bo tam później z AONu mają gdzieś linie wydłużać to niech tam zostanie.
2.Tak ale lepiej by przejazd był jaknajmniej korkowy.
AON-Wiatraczna to najpierw trzeba przebudować ul.Chłopickiego i wysłać przez Chłopickiego i Strażacką do AONu 135-na Pl.Szembeka chyba by wystarczył ten dojazd z AONu
Mysle że po Likwidacji 327 wystarczyłby djazd 153 (podjazdy) do przystanku przy Ratuszu i w 515

[ Dodano: 2006-04-06, 15:18 ]
Nazgul pisze:Przedłużenie trasy ulicami Republikańską i Frontową zostało zatwierdzone przez władze gminy..
Z tego co wiem na dokończenie prac przystosowania tych ulic do KM przeznaczono 2mln zł.
Końcówek 515 i 408 zamieniać absolutnie nie można. Dawanie już teraz 408 na Mokry Ług było trochę na wyrost, ale całodzienna linia w szczycie co 10 min to już delikatnie mówiąc przesada #-o
Ja jestem za wyprostowaniem 143 i puszczeniem 327 przez Wygodę, ponieważ raz że 143 bedzie dzięki temu mieć lepsze wykorzystanie a dwa, że 327 nie będzie dublem 515.

153 do Wesołej jak najbardziej, ale z zachaczeniem o AON (liceum)
Jeśli 327 ma jechac już gdzieś przez Wygodę to niech lepiej nie dubluje 145 aż do Grochowa, niech wtedy nie pojedzie na Wiatraczną a na Marysin lub gdzieś tam.

[ Dodano: 2006-04-06, 15:27 ]
Robert 514 pisze:a jaki rozkład dla 153 wtedy byłby dobry??


a może
153 z Woli przez Okuniewską , AON do Wiatracznej
143 na Mokry Ług
408,515 do AON
327 likwidacja
Jaki rozkład dla 153 byłby dobry-co 15 minut
Już lepiej nie na Wolę G. tylko na Piłsudzkiego i na Zagórze.
Co do przeciwnej strony to od Strażackiej nie może dublować 145 aż do Wiatracznej,
można dać wtedy od Marsa na Gocław i Las/gdzieś tam. Lub od Strażackiej do Chłopickiego i na Wiatraczną przez Szaserów.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 kwie 2006, 16:19

ja0306 pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: Dlaczego :?:
1.Bo tam później z AONu mają gdzieś linie wydłużać to niech tam zostanie.
No i co z tego. Gdyby 143 dać przez Zołnierską w momencie wydłużenia wgłąb osiedla w Remebrtowie to tylko moze zaprocentować na plus dla tej linii.
ja0306 pisze: (...) 153 (...)
Już lepiej nie na Wolę G. tylko na Piłsudzkiego i na Zagórze.
Nie rozśmieszaj mnie. Już 502 proponowałes do Zagórza, teraz 153. Co będzie następne :?: Może metro #-o
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 06 kwie 2006, 16:19

Colony pisze:
Robert 514 pisze: ze 153 do Woli Grzybowskiej napewno bardzo by skorzystali mieszkańcy osiedla w Wesołej 3/4 z nich pracuje na terenie AON oraz uczniowie LO przy Kadrowej
Tym bardziej się dziwuje. Ja na miejscu mieszkańców Wesołej apelowałbym o tę linię. Po co chodzic na stacje w Wesołej lub Woli, a potem przesiadka w Rembertowie, skoro można od razu. Podobno Wesoła to też Wawa. ;-)
ten temat to odświeżanie starych pomysłów.
jeżeli przedłuży się 153 do Wesołej (spory odcinek niezamieszkany wzdłuż torów, przy lesie) to wywieje pasażerów lokalnych z 514 jeżdżącym przez osiedla.
wspólny bilet na pociąg i autobus jest rozwiązaniem.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 06 kwie 2006, 19:23

Już prędzej widzę w tej sytuacji przedłużenie 153 niż wspólny bilet. Skoro ma wywiac pasażerów lokalnych z Armii Krajowej to tym lepiej. 514 to w końcu pośpiech. A 153 co 20 minut, jest lepszy niż przesiadka do pociągu, który w dodatku ma rzadsze przystanki, jeżdżącego co 40 minut.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 kwie 2006, 19:55

Patrząc na nieudolne próby stworzenia wspólnego biletu to naprawdę warto dać narazie na Os. Wojska Polskiego 153, albo 1xx przekształcone z 327. Takie jest moje zdanie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 11 kwie 2006, 16:55

przegubowiec.com pisze:10-04-2006 • Rembertów. Od 10.04 trwa przebudowa pętli SZATKOWNIKÓW. Zamiast brukowanej zawrotki powstanie tam dwustanowiskowy terminal. Do nowej pętli - obsługiwanej obecnie przez dwie linie: 153 i 327 - planowane jest wydłużenie linii 515 z pętli na Rondzie Fieldorfa. Wydłużona trasa miałaby przebiegać ulicami Republikańską, Frontową i Szatkowników.
Hmm, no cóż. :-k
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 11 kwie 2006, 17:21

R-11 Kleszczowa pisze:
ja0306 pisze: 1.Bo tam później z AONu mają gdzieś linie wydłużać to niech tam zostanie.
No i co z tego. Gdyby 143 dać przez Zołnierską w momencie wydłużenia wgłąb osiedla w Remebrtowie to tylko moze zaprocentować na plus dla tej linii.
ja0306 pisze: (...) 153 (...)
Już lepiej nie na Wolę G. tylko na Piłsudzkiego i na Zagórze.
Nie rozśmieszaj mnie. Już 502 proponowałes do Zagórza, teraz 153. Co będzie następne :?: Może metro #-o
515 wystarczy na Żólnierskiej i 408 które ktoś tam proponuje jako 5xx.
143 na Żołnierskiej, 1xx z 327 dla relacji (Marysin-)Wygoda-Rembertów hm.
Czasami korzystam z przystanku strażacka i wolę by coś tam na Ursynów zostało.
Frekwencja z wygody z tego co obserwowałem dla 143 trafia się też na Rafii i Szymańskiego w obie strony.

Co nastepne po 153-722 przekształcone w 1xx (i 801 w 722 równocześnie).
Metro-prędzej tramwaje zamiast 704 i może później czegos innego.
Śródmieście, Praga Płd. i Rembertów powinny miec połączenie z Zagórzem na taryfoe miejskiej.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 11 kwie 2006, 17:25

Hmm...rondo Fieldorfa? Czy komuś się z Gocławiem coś nie pomyliło? :-k
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2006, 17:33

Maro_D pisze:Hmm...rondo Fieldorfa? Czy komuś się z Gocławiem coś nie pomyliło? :-k
A widziałeś na Gocławiu jakieś rondo? :-k Bo w Rembertowie jest... :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 11 kwie 2006, 17:43

Bastian pisze:
Maro_D pisze:Hmm...rondo Fieldorfa? Czy komuś się z Gocławiem coś nie pomyliło? :-k
A widziałeś na Gocławiu jakieś rondo? :-k Bo w Rembertowie jest... :P
Tak, za Trasą Siekierkowską :P Tyle, że to jest już osiedle Las ;)
Ale nie wiedziałem, że rondo w Rembertowie nosi imię generała Fieldorfa. To teraz wiem.
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 12 kwie 2006, 8:38

Bastian pisze:
Maro_D pisze:Hmm...rondo Fieldorfa? Czy komuś się z Gocławiem coś nie pomyliło? :-k
A widziałeś na Gocławiu jakieś rondo? :-k Bo w Rembertowie jest... :P
To rondo istnieje już parę dobrych lat, ale nazwali je w zeszłym roku. Pamiętam, że podczas tej uroczystości autobusy z AONu kończyły na Mokrym Ługu.

Jeśli chodzi o wydłużenie KM na osiedle, to słyszałem z innego (ponoć lepszego :-k ) źródła, że autobusy mają jechać jednak Czerwonych Beretów do pętli na Szatkowników. Tak więc nie wiem komu wierzyć :shock: , fakty są takie, że narazie przebudowuje się Frontową do skrzyżowania z Czerwonych Beretów, a na Admiralskiej nawierzchnię wymieniono bodajże w październiku.. Jeśli zaczną modernizować Czerwonych Beretów, to wszystko bedzie jasne. Póki co nikt dalej nic nie robi :-?

ODPOWIEDZ