Komunikacja w Rembertowie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 kwie 2006, 15:26

143 :arrow: NATOLIN - ... - Marsa - Żołnierska - Strażacka - ... - REMBERTÓW AON
- wyprostowanie trasy, co z powoduje jej uatrakcyjnienie.

198 :arrow: WIATRACZNA - Grochowska - Płowiecka - Marsa - Chełmżyńska - Strażacka - Chruściela - Republikańska - Cyrulików - SZATKOWNIKÓW
- likwidacja linii 327, zastąpienie 143 na Wygodzie. Częstotliwośc 25/35/30/30. Dodatkowy przystanek przy skrzyżowaniu Republikańska/ Ziemskiego

327 :arrow: Likwidacja linii

515 :arrow: HUTA - ... - Chruściela - EMILII GIERCZAK
- zapewne to będzie kontrowersyjne :P Po pierwsze trzebaby zbudować niewielką pętle na końcu Chruściela przed torami kolejowymi- miejsce jest.
Wzdłuż Chruściela jest wiele zamieszkanych budynków, takze AON, który cieszy się sporym zainteresowaniem studentow. Na końcu za torami jest strzelnica sportowa. Po drodze jest takze kościół. Myślę, że albo ta linia, albo chociąz 143 powinno tam zagościć. Dodatkowy przystanek na wysokości koscioła. ew. przy placu apelowym

605 :arrow: URSUS - ... - Strażacka - Chruściela - Paderewskiego - Czwartków - Szyszaków - (ew. al. Sztandarów) - REMBERTÓW AON - Chruściela - Strazacka - ...
-czas jest. Zwiększyłoby to półkurs od DWC do AONu o ok. 6-8 minut. Jednocześnie nocny stałby na pętli w Rembertowie zamiast ok. 14 minut jakieś 8 minut. A okolice ulic Paderewskiego i Czwartków rozwijają się, a autobus nocny by się przydał. Reszta Rembertowa nie traci, gdyż od Ratusza do przystanku Eskulapów jest dość blisko.


Krytykujcie ludziska O-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 kwie 2006, 15:34

R-11 Kleszczowa pisze:EMILII GIERCZAK
:arrow: A ten odcinek alei Chruściela jest przejezdny aż do Gierczak? Bo o ile dobrze pamiętam, to zaraz za obecną pętlą jest jakaś brama. Autobusy mogłyby tam wjechać?

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 02 kwie 2006, 15:42

R-11 Kleszczowa pisze:Zwiększyłoby to półkurs od DWC do AONu o ok. 6-8 minut. Jednocześnie nocny stałby na pętli w Rembertowie zamiast ok. 14 minut jakieś 8 minut.
On tam stoi 15 minut, bo takie są przepisy...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 kwie 2006, 15:45

Kiedyś było tam biuro przepustek. Obecnie moze tam wjechać każdy :) Inaczej bym nie propnował. Najpierw zrobiłem wizję lokalną 8-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 02 kwie 2006, 15:49

Pomysł ciekawy, aczkolwiek ja bym to inaczej zaproponował

327 - kasacja
153 Szatkowników...podjazd do pętli Rembertów - AON...po trasie 327 do Wiatracznej - oczywiście przez wygodę, gdzie zastępuje linię 143
143 Natolin Płn...wycofanie z Wygody...podjazd do pętli Rembertów AON a potem: Chruściela i po trasie 153 na Mokry Ług.

Nie pogmatwałem? Co Wy na to? Tylko nie bić 8-[
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 kwie 2006, 16:12

R-11 Kleszczowa pisze:605 :arrow: URSUS - ... - Strażacka - Chruściela - Paderewskiego - Czwartków - Szyszaków - (ew. al. Sztandarów) - REMBERTÓW AON - Chruściela - Strazacka - ...
-czas jest. Zwiększyłoby to półkurs od DWC do AONu o ok. 6-8 minut. Jednocześnie nocny stałby na pętli w Rembertowie zamiast ok. 14 minut jakieś 8 minut. A okolice ulic Paderewskiego i Czwartków rozwijają się, a autobus nocny by się przydał. Reszta Rembertowa nie traci, gdyż od Ratusza do przystanku Eskulapów jest dość blisko.
A gdyby: ... - Żołnierska - Czwartaków - Paderewskiego - Chruściela - Kadrowa lub Szyszaków - Czwartaków - Mokry Ług? Wtedy mieszkańcy "centrum" Rembertowa nie zwiedzaliby po drodze wszystkich pozostałych części dzielnicy, a wyjazd przez Czwartaków na Żołnierską nie jest chyba o wiele gorszy, niż przez Strażacką... Zastrzegam, że warunków lokalnych nie znam. :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 kwie 2006, 16:22

R-11 Kleszczowa pisze:Kiedyś było tam biuro przepustek. Obecnie moze tam wjechać każdy. Inaczej bym nie propnował. Najpierw zrobiłem wizję lokalną.
:arrow: Ale teren chyba nadal jest wojskowy. Ciekawe, czy oni by się na to zgodzili :-k.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 kwie 2006, 16:23

Teren wojskowy jest odgrodzony.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 kwie 2006, 16:25

:arrow: No tak, ale chodzi mi o samą formę własności tego terenu. No chyba, że wojsko przekazało go miastu, w co akurat wątpię. Ogólnodostępny może być, ale pewnie należy do wojska.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 kwie 2006, 16:26

No tak. Osiedle jest wojskowe, teren należy do AMW. Ale sądze, że armia nie miałaby nic przeciwko wpuszczeniu tu autobusów miejskich. W sumie to też by na tym zyskali. Wykładowcy AONu mieliby ułatwiony dojazd. W końcu od obecnej pętli do torów jest ok 1000 metrów.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 kwie 2006, 16:30

:arrow: Obyś miał rację, aczkolwiek z tym może być różnie. W Radomiu autobusy też kiedyś przejeżdżały przez teren wojskowy (częściowo ogólnodostępny, a częściowo zamknięty), ale wojsko kazało zmienić trasę. Niezbadane są wyroki mundurowych...

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7760
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 02 kwie 2006, 17:31

IMO 327 się sprawdza, podobnie jak 143, ale nie jeżdżę tam codziennie, a ~1raz/miesiąc, więc moje sądy mogą być nie do końca trafione, ale Wygoda dla 327 pogrzebałaby tę linię...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 02 kwie 2006, 18:16

R-11 Kleszczowa pisze:143 :arrow: NATOLIN - ... - Marsa - Żołnierska - Strażacka - ... - REMBERTÓW AON
- wyprostowanie trasy, co z powoduje jej uatrakcyjnienie.
całkiem niezłe, znacznie by to ja przyśpieszyło
R-11 Kleszczowa pisze:198 :arrow: WIATRACZNA - Grochowska - Płowiecka - Marsa - Chełmżyńska - Strażacka - Chruściela - Republikańska - Cyrulików - SZATKOWNIKÓW
- likwidacja linii 327, zastąpienie 143 na Wygodzie. Częstotliwośc 25/35/30/30. Dodatkowy przystanek przy skrzyżowaniu Republikańska/ Ziemskiego
198 to bym dał nie tyle na Szatkowników, co na odwrót- Strażacką- Cyrulików- Republikańską- al. Sztandarów do Mokrego Ługu- na około byłoby tylko trochę, a zapewniłoby dzienną obsługę przez sam środek dzielnicy, ostanim dwóm przystankom na Cyrulików wystarczy 153
nocnika bym nie ruszał, w końcu nie musi wszędzie dojeżdżać

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7760
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 02 kwie 2006, 18:32

niedasie :mrgreen:
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 kwie 2006, 18:38

Tm pisze: 198 to bym dał nie tyle na Szatkowników, co na odwrót- Strażacką- Cyrulików- Republikańską- al. Sztandarów do Mokrego Ługu- na około byłoby tylko trochę, a zapewniłoby dzienną obsługę przez sam środek dzielnicy, ostanim dwóm przystankom na Cyrulików wystarczy 153
Ciekawe. Podoba mi się. Tylko czy na Mokrym Ługu zmieszczą się 3 linie, bo dla 408 powiększano przecież specjalnie pętlę.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ