Komunikacja w trakcie budowy Tramwaju do Wilanowa

Moderator: Wiliam

wincenty
Posty: 1309
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 27 sie 2022, 20:42

Strasznie brakować będzie przystanku autobusowego przy Rakowieckiej w kierunku Śródmieścia... Zwłaszcza Z-4...podobno nie dało się zrobić.
A w ogóle ta część miasta będzie przez pół roku zabetonowana na amen... 1,5 pasa Puławskiej w kierunku Śródmieścia, 1 pas na Goworka... To wszystko będzie stało w megakorkach...
Po co spieszyć, przecież do końca życia mamy na to czas.

michael112
Posty: 2812
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 27 sie 2022, 22:34

wincenty pisze:
27 sie 2022, 20:42
Strasznie brakować będzie przystanku autobusowego przy Rakowieckiej w kierunku Śródmieścia... Zwłaszcza Z-4...podobno nie dało się zrobić.
Ja w tym miejscu zgłoszę protest przeciwko definitywnej likwidacji przystanku tramwajowego w tym miejscu, nawet po przebudowie. Przystanek za Goworka to jednak sporo dalej jest. W zasadzie mogłyby być oba. Przed Rakowiecką z pewnością by się zmieścił skoro do wczoraj był, podobno ma tutaj nie być dodatkowego toru do lewoskrętu.

hooligan83
Posty: 92
Rejestracja: 01 cze 2007, 4:24
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: hooligan83 » 28 sie 2022, 12:24

^^ Za to przystanek autobusowy będzie przed Rakowiecką (koło Super-Pharm)

patryk148
Posty: 532
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 28 sie 2022, 13:11

A może tramwajowy w stronę centrum powinien być między Narbutta a Rejtana. Ale to i tak poza zakresem projektu.

Paweł D.
Posty: 5243
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 28 sie 2022, 13:33

Jakiś dobry człowiek wrzuci linka do czytelnej mapki jak to będzie wyglądało po przebudowie? Dzięki.


Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 30 sie 2022, 4:34

wincenty pisze:
27 sie 2022, 20:42
Strasznie brakować będzie przystanku autobusowego przy Rakowieckiej w kierunku Śródmieścia... Zwłaszcza Z-4...podobno nie dało się zrobić.
A w ogóle ta część miasta będzie przez pół roku zabetonowana na amen... 1,5 pasa Puławskiej w kierunku Śródmieścia, 1 pas na Goworka... To wszystko będzie stało w megakorkach...
Mniej więcej przez tydzień. Potem się gdzieś rozleje. A może dzięki temu uda się pomyśleć o węższej Puławskiej, podobnie jak było z Targową.
ŁK

man1956
Posty: 1527
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 01 wrz 2022, 13:07

Dziś początek roku szkolnego, więcej ludzi w zbiorkomie, więc z ciekawości zapytam, czy ktoś może obserwował, co się działo w porannym szczycie w rejonach objętych zmianami "tramwajowymi", czyli: na Sobieskiego, Dolnej, Gagarina, Puławskiej, Pl. Unii itd.?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 wrz 2022, 21:43

michael112 pisze:
27 sie 2022, 22:34
wincenty pisze:
27 sie 2022, 20:42
Strasznie brakować będzie przystanku autobusowego przy Rakowieckiej w kierunku Śródmieścia... Zwłaszcza Z-4...podobno nie dało się zrobić.
Ja w tym miejscu zgłoszę protest przeciwko definitywnej likwidacji przystanku tramwajowego w tym miejscu, nawet po przebudowie. Przystanek za Goworka to jednak sporo dalej jest. W zasadzie mogłyby być oba. Przed Rakowiecką z pewnością by się zmieścił skoro do wczoraj był, podobno ma tutaj nie być dodatkowego toru do lewoskrętu.
Toru wydzielonego nie będzie, ale będzie splot torowy co wyklucza przystanek. Na szczęście, bo przystanki co 100 metrów to aberracja i tyle.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 wrz 2022, 1:25

Glonojad pisze:
04 wrz 2022, 21:43
michael112 pisze:
27 sie 2022, 22:34

Ja w tym miejscu zgłoszę protest przeciwko definitywnej likwidacji przystanku tramwajowego w tym miejscu, nawet po przebudowie. Przystanek za Goworka to jednak sporo dalej jest. W zasadzie mogłyby być oba. Przed Rakowiecką z pewnością by się zmieścił skoro do wczoraj był, podobno ma tutaj nie być dodatkowego toru do lewoskrętu.
Toru wydzielonego nie będzie, ale będzie splot torowy co wyklucza przystanek. Na szczęście, bo przystanki co 100 metrów to aberracja i tyle.
Przystanki w strefie centralnej co 700 metrów to jednak również aberracja.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 wrz 2022, 8:32

To Dworkową trzeba przesunąć, bo do Morskiego Oka jest 300, a nie dublować perony w węźle.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 wrz 2022, 9:55

No ale gdzie przesunąć? Na Narbutta? Pasażerowie na przystankach przy Rakowieckiej biorą się a) z budynków położonych tuż obok (jest trochę generatorów z PKO na czele), b) z Rakowieckiej (tam jest zabudowa, po stronie północnej MSW, po stronie południowej mieszkaniówka), c) z okolic Chocimskiej. Tylko grupie a) będzie wszystko jedno. Z kolei tranzyt na Puławskiej nie jest tak istotny (w gruncie rzeczy to trochę socjal w cieniu metra, bezpośrednio obsługuje 6 ZP w pasie wzdłuż Puławskiej), by mu zapewniać prędkość ponadświetlną. Ponadto jasne, że za Goworka będzie lepsza oferta, ale miejsca będą raczej w tramwajach jadących Puławską. Tramwaje z dołu nie zapewnią też raczej dodatkowych relacji dla mieszkańców tego rejonu.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 05 wrz 2022, 10:36

Bastian pisze:
05 wrz 2022, 9:55
No ale gdzie przesunąć? Na Narbutta?
Właściwie czemu nie? Jak sam zauważyłeś cała mieszkaniówka jest na południe od Rakowieckiej, więc w zasadzie wielu osobom by to poprawiło czas dojścia na przystanek. A Willowej i Chocimskiej wyszłoby chyba na zero. Zawsze możnaby zrobić przystanki po południowej stronie przejścia dla pieszych z dojściem na peron także od południa, od skrzyżowania z Madalińskiego.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 wrz 2022, 13:30

Natomiast grupa b) dostanie przystanki przy Wiśniowej w ramach odcinka D1. Oferta na Goworka będzie większa, bo dojdzie tramwaj do Zachodniego (do czasu budowy C w każdym razie), a poza tym część tramwajów skierowanych z Puławskiej na dół (czyli np. druga linia do Centralnego).

Notabene w rejonie obecnej Rakowieckiej będzie w II etapie przystanek w kierunku Pola Mokotowskiego i prawdopodobnie Centrala, więc to też nie jest tak, że tylko latanie na Goworka zostanie.

A przesunąć co najmniej na półnoscną stronę skrzyżowania, z dojściem od Narbutta, lub właśnie do Narbutta, to nie jest zła myśl.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8265
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 06 wrz 2022, 9:53

Glonojad pisze:
05 wrz 2022, 13:30
Natomiast grupa b) dostanie przystanki przy Wiśniowej w ramach odcinka D1.
Kiedy rozpocznie się projektowanie tego odcinka? :>

ODPOWIEDZ