Bemowo-Wola-Bielany, czyli od 155 przez 122 po 180

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26820
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 cze 2006, 18:29

194 przedłużać? Cóż, ujmę to tak - z Ursusa jeżdżą na Wolę trzy linie i 194 wcale rewelacyjnej frekwencji nie ma, mimo najlepszego rozkładu (w przeliczeniu na ilość kursów w tygodniu).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 06 cze 2006, 19:16

Ludzie nawet z centrum na Niedźwiadek wybierają 517 a mogliby też tramwaje + 194.
Mimo wszystko 194 jest najlepiej wykorzystywaną linią w połączeniu Ursus - Wola

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26820
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 cze 2006, 19:24

Nieprawda. Dużo lepiej wykorzystywane jest 716.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 cze 2006, 19:26

inż. Glonojad pisze:Nieprawda. Dużo lepiej wykorzystywane jest 716.
Dlatego, że jedzie nim Piastów.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 06 cze 2006, 19:30

R-11 Kleszczowa pisze:
inż. Glonojad pisze:Nieprawda. Dużo lepiej wykorzystywane jest 716.
Dlatego, że jedzie nim Piastów.
Oraz jeździ rzadziej=bardziej zapchane.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 06 cze 2006, 19:39

R-11 Kleszczowa pisze:
inż. Glonojad pisze:Nieprawda. Dużo lepiej wykorzystywane jest 716.
Dlatego, że jedzie nim Piastów.
dokładnie. Ja specjalnie zaznaczyłem połączenie Ursus - Wola! Bo oczywiste jest, że linia jadąca środkiem osielda (194) będzie lepiej wykorzystywana od tej jadącej po granicy.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26820
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 cze 2006, 19:47

Nie tylko. Jest także od niej szybsza - kolega z Gołąbek na przykład wybierał właśnie 716 w drodze do pracy. I sporo ludzi z niej w Ursusie wysiada.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 cze 2006, 20:27

inż. Glonojad pisze:Nie tylko. Jest także od niej szybsza - kolega z Gołąbek na przykład wybierał właśnie 716 w drodze do pracy. I sporo ludzi z niej w Ursusie wysiada.

Wcale mu się nie dziwię, że nie chce kluczyć 194 po Niedźwiadku. Wraca tu pomysł skierowania 194 bezpośrednio Orłów Piastowskich i Keniga do Wojciechowskiego.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2704
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 06 cze 2006, 21:11

Kolega z Warszawskiej również wybierze 716, a nei 194, ew. 384, jak ma szczęście i akurat będzie.
P.S. Ma być zawieszone 401, inf. od ZTM link do mojego posta :)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 cze 2006, 0:39

dennis pisze: :arrow: 145 ... Prymasa Tysiąclecia - Górczewska (choć w tym momencie tracimy dobrą przesiadkę z tej linii na tramwaje kursujące Wolską) - Olbrachta - Redutowa - Wolska - Połczyńska - KAROLIN
Wygląda nawet ciekawie, ale ile czasu na kółko?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 07 cze 2006, 8:33

Bastian pisze:
dennis pisze: :arrow: 145 ... Prymasa Tysiąclecia - Górczewska (choć w tym momencie tracimy dobrą przesiadkę z tej linii na tramwaje kursujące Wolską) - Olbrachta - Redutowa - Wolska - Połczyńska - KAROLIN
Wygląda nawet ciekawie, ale ile czasu na kółko?
No, jakieś 170 minut samej jazdy #-o

[ Dodano: 2006-06-07, 08:40 ]
inż. Glonojad pisze:Nieprawda. Dużo lepiej wykorzystywane jest 716.
A może coś takiego byłoby warte rozważenia :?: Oczywiście 198 nie koniecznie do Młocin (jeśliby np. na te Młociny pojechało 106), chodzi raczej o same przebiegi w Ursusie :-k

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 cze 2006, 10:34

dennis pisze:
inż. Glonojad pisze:Nieprawda. Dużo lepiej wykorzystywane jest 716.
A może coś takiego byłoby warte rozważenia :?: Oczywiście 198 nie koniecznie do Młocin (jeśliby np. na te Młociny pojechało 106), chodzi raczej o same przebiegi w Ursusie :-k

Zaraz mnie Bastian zablokuje, ale poraz setny powiem, że jak otworzą trasę tramwajową na całej długości Powstancow Śląśkich to 384 :arrow: 484 z wyprostowaniem trasy na Bemowie. A i na Dźwigowej będą mniejsze korki jak zbudoują Trasę NowoLazurową 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 07 cze 2006, 15:44

R-11 Kleszczowa pisze:
dennis pisze: A może coś takiego byłoby warte rozważenia :?: Oczywiście 198 nie koniecznie do Młocin (jeśliby np. na te Młociny pojechało 106), chodzi raczej o same przebiegi w Ursusie :-k

Zaraz mnie Bastian zablokuje, ale poraz setny powiem, że jak otworzą trasę tramwajową na całej długości Powstancow Śląśkich to 384 :arrow: 484 z wyprostowaniem trasy na Bemowie. A i na Dźwigowej będą mniejsze korki jak zbudoują Trasę NowoLazurową 8-[
Mówmy raczej o zmianach na chwilę obecną, a nie w nieokreślonej przyszłości. A co do wyprostowania na Bemowie takiej linii, to nie da rady: dzieci z głębin NB jeżdżą do szkół na Młocinach.

[ Dodano: 2006-06-07, 15:46 ]
No i bez ustalenia 384 nie ma szans na zmianę przebiegu 194 w Ursusie i uporządkowanie tam sytuacji w dojeździe na Wolę.

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 07 cze 2006, 17:18

rozumiem, że w Twojej opinii tylko przejazdy kolejowe powodują opóźnienia na trasach linii. W takim razie 189 jest wzorem punktualności, nieprawdaż?
_________________
:arrow: Nie ma dnia żeby "mediolan" nie był sterowany, i oczym pisanie. W takim układzie, w wawie większość linii nie ma sensu czyż nie prawda :?: ](*,)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26820
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 cze 2006, 9:15

Docelowo takie 198 mogłoby jechać przez Nowolazurową, co by jego dublowalność z tramem ograniczyło. Problemem jest jednak odcinek tramu na Nowym Bemowie, gdzie frekwencja jest póki co mocno niezadowalająca... a to jedyna arteria łącząca je z Bielanami, więc nawet gdzie części autobusów przerzucić nie można.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Zablokowany