Komunikacja miejska w Wilanowie i Powsinie

Moderator: Wiliam

Zebra
Posty: 314
Rejestracja: 10 lis 2009, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zebra » 06 kwie 2010, 14:23

floyd pisze:
Glonojad pisze:Byłoby bardzo złą decyzją strategiczną, by asfaltować Arbuzową przed ukończeniem II jezdni al. Wilanowskiej, a wręcz - przed wybudowaniem nowoPłaskowickiej.
Cholera mnie bierze na takie gadanie, bo przez takie podejście miskę olejową sobie rozwaliłem. Teściów mam na ul Rzodkiewki i nawet tam jest już asfalt. Ale żeby do niej dojechać trzeba przejechać Arbuzową. Zresztą z Wilanowa na Arbuzową i tak nie dojedziesz.
Oczywiście że dojedziesz. Powsińska - Klimczaka - mostek - płyty na przedłużeniu Rzodkiewki - mostek - Rzodkiewki. I jak chcesz, dalej Arbuzową w górę na Ursynów. Jak jest sajgon na Klimczaka to są ludzie którzy tak jeżdżą. I masz nawierzchnię utwardzoną na całym odcinku do Rzodkiewki.

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 19 maja 2010, 9:49

Co do wyasfaltowania Arbuzowej i zrobienia wreszcie porządnego jej włączenia w Al. Wilanowską, to ja generalnie jestem na tak. Natomiast co do ewentualnego autobusu na rzeczonej Arbuzowej to raczej sobie nie wyobrażam tego technicznie.
Budowa drugiej jezdni Al. Wilanowskiej trwa niemiłosiernie długo, to jest niewyobrażalne żeby 1,6 km ulicy budować ponad rok. I pan który miał dom na rogu i bronił się przed wywłaszczeniem wcale nie jest winien tej sytuacji. Obserwuję tą budowę od początku i ani rano kiedy jadę do pracy, ani popołudniu kiedy wracam, na budowie nie dzieje się nic.
Na szczęście wkrótce wybory samorządowe i będę mógł w nich jednoznacznie powiedzieć obecnej władzy, co myślę o takim nieudolnym nadzorowaniu inwestycji miejskich.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 19 maja 2010, 9:58

Jaki Starzyński, taka budowa :)))
Popatrz, jaka franca!

rudy
Posty: 1800
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 19 maja 2010, 12:43

drapka pisze:Jaki Starzyński, taka budowa :)))
Starzyński był zarządcą komisarycznym, więc i możliwości działania dużo większe.
Porównanie nietrafione trochę. ;-)
Pozdrawiam

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 19 maja 2010, 12:58

To ja wolę komisarza od tego pseudolegalistycznego bajzlu.
Jeżeli w tym mieście przestawienie dwóch śmietników postawionych dokładnie pod przyciskiem uruchamiającym zmianę świateł dla pieszych (utrudnienie dla matek z dziećmi i niepełnosprawnych) wymaga dwóch pism do instytucji zarządzającej przejściem (po jednym pismie na śmietnik) i razem chyba trzech miesięcy oczekiwania (testowałem), a uruchomienie przystanku, który już działał wymaga tygodni, to ja naprawdę wolę komisarza!
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 19 maja 2010, 13:14

Piottr pisze:Budowa drugiej jezdni Al. Wilanowskiej trwa niemiłosiernie długo, to jest niewyobrażalne żeby 1,6 km ulicy budować ponad rok.
W Radomiu to standard :P
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 19 maja 2010, 14:08

Warszawa Radomiem Europy #-o
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 29 lip 2010, 15:05

Arbuzowa wybrukowana (a nie wyasfaltowana), Wilanowska otwarta, Orszady zamknięta na amen, tylko nadal czegoś brakuje.
Odcinka Arbuzowej do Al. Wilanowskiej...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lip 2010, 15:11

Mieszkańcom os. Arbuzowa niekoniecznie brakuje :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 17 sie 2010, 10:06

Glonojad pisze:Mieszkańcom os. Arbuzowa niekoniecznie brakuje :p
Skoro dla nich taki ból i cierpienie, że ludzie im samochodami będą jeżdzić po skraju osiedla, to może warto byłoby przebić przedłużenie Rzodkiewki bezpośrednio do Al. Wilanowskiej do tego nowego skrzyżowania? Na mapie nawet istnieje coś takiego jak ul. Pomidorowa, w terenie już - niekoniecznie.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 sie 2010, 10:39

Po skraju znaczy co prawda kilka-kilkanaście metrów od okien południowych(część wypoczynkowa w mieszkaniach dwustronnych), ale OK ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 05 paź 2010, 9:31

Po dzisiejszej obserwacji w porannym szczycie wkrótce dojdzie do tego, że na 217 pojawią się przeguby zamiast małych autobusów. Godzina 7:20, na przystanku Patkowskiego klika osób zrezygnowało z wbijania się w napchane 217 i zostało na przystanku.

Ot, ilustracja prawa Podoskiego w praktyce - kiedy Al. Wilanowska zyskała wreszcie linię kursującą sensownie często, ludzie z Nałęczowskiej wolą podejść do Wilanowskiej niż do Św. Bonifacego.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 paź 2010, 9:50

Nie pojawią, bo nie ma pętli.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 paź 2010, 9:54

Ta obserwacja ma jeden feler - 217 ciężko uznać za silniejszą od 189, a na tym odcinku sądzę, że 189 oferuje także lepszą podaż miejsc...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 paź 2010, 10:05

Ale jest dalej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ