Komunikacja miejska w Wilanowie i Powsinie

Moderator: Wiliam

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 28 cze 2006, 16:43

Kompleks. Nie ma znajomego motorniczego i nie ma się z kim wozić. Ot co
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Brzydal
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:18

Post autor: Brzydal » 28 cze 2006, 18:03

Tramwaj dla miłośników komunikacji szynowej na pewno byłby bardzo atrakcyjny. Dla pozostałych - obojętny lub bezużyteczny, a nawet szkodliwy. Szkodliwy dla pasażerów komunikacji miejskiej. Tramwaj na Sobieskiego będzie miał przystanki niczym linia zwykła (Tor Stegny, Kostrzewskiego), dalej Spacerowa, przystanki na Marszałkowskiej i Rakowieckiej.
Brak sensownego połączenia z centrum miasta - tylko w jedną stronę jako tako, z powrotem albo-albo. Albo jedna linia z centrum, albo z Politechniki (M) albo z Pola Mokotowskiego (M). Tak jak teraz jest ze 131/359/522 oraz 167/301.
Czyli nawet najlepsza częstotliwość (np. co 5 minut) każdej z nowych linii będzie okupiona gorszym czasem przejazdu niż 501/519-więcej przystanków, przystanki przed światłami pewnie też... Oczywiście takiej 5-minutowej częstotliwości nie będzie - patrz tramwaje z Alei Lotników, więc jeszcze gorzej.
Do tego nie wyobrażam sobie by torowisko tramwajowe na Goworka nie sparaliżowało ruchu na skrzyżowaniu z Puławską, za chwilę "tramwaje nie będą mogły skręcać, bo blokują ruch".
Jednym słowem piję do tego, że to inwestycja nie tyle niepotrzebna co absurdalna. Żadnych korzyści, same straty - także finansowe, bo nawet jeśli część czy całość zostanie sfinansowana z funduszy strukturalnych, to jest to strata, czy miasta czy tych funduszy unijnych...

Tramwaju w Miasteczku Wilanów nie będzie - plany nie zakładają, więc nie będzie tam miejsca. Natomiast jest taka ulica co się zowie Aleja Wilanowska. Wymaga poszerzenia. Nie wiem czy przy poszerzonej zmieściłyby się tory, jeśli jednak tak, to linia wzdłuż Wilanowskiej do metra (i najlepiej dalej do Galerii) w mojej opinii może mieć sens. Bo nawet przy przebudowaniu skrzyżowania z Sikorskiego nawet poszerzonej Wilanowskiej grożą korki. Tramwaj obok jezdni by je ominął. Na Sobieskiego takiego zagrożenia nie ma.

PS Tak naprawdę to rozwiązaniem dla takich dzielnic jak Wilanów czy Gocław, Bródno i Tarchomin jest szybka kolej. Do Wilanowa pod ziemią czyli pospolite metro. Starożytni Egipcjanie potrafili zbudować sześć piramid w ciągu stu lat. Szkoda, że władze Warszawy potrafią zbudować tylko 2/3 jednej linii metra w ciągu 30 lat... Szybka kolej by była konkurencją nawet dla samochodów, tramwaj nie konkurują nawet z autobusem - nie na Sobieskiego!

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 28 cze 2006, 18:49

Tak,władze miasta jakby umiały...świete słowa,święte słowa... :mrgreen:
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 28 cze 2006, 18:54

Co do linii tramwajowych to sprawa oczywista: dla dwóch numerków raczej nie opłaca się robić torowiska. Trzy linie: na Marszałkowską i Żoliborz, Na JP II przez Nowowiejską i jedna przez Rakowiecką na Ochotę.

Aczkolwiek nie rozumiem czemu dyskusja o tramwaju toczy się tutaj a nie na infrastrukturze gdzie był odpowiedni wątek :P .

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 28 cze 2006, 21:47

Brzydal pisze:nie tyle niepotrzebna co absurdalna.
Dokładnie :!: Tu sie pragnę z Tobą zgodzić. =D> =D> :dance:
Brzydal pisze:Czyli nawet najlepsza częstotliwość (np. co 5 minut) każdej z nowych linii będzie okupiona gorszym czasem przejazdu niż 501/519-więcej przystanków
Dokładnie.I pod tą wypowiedzią,również się podpisuję i zgadzam.

[ Dodano: 2006-06-28, 21:48 ]
TGM pisze:dla dwóch numerków raczej nie opłaca się robić torowiska.
W rzeczy samej...
:mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-28, 21:50 ]
jacek2357 pisze:Nie ma znajomego motorniczego i nie ma się z kim wozić. Ot co
Lecz sie małolat :!: ](*,)
Może ciebie podnieca jazda w kabinie śmierdzącej,czterdziestoletniej kataryny i przestawianie zwrotnic.
Twój wiek cię tłumaczy...
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 cze 2006, 21:57

mobil one pisze:Może ciebie podnieca jazda w kabinie śmierdzącej,czterdziestoletniej kataryny i przestawianie zwrotnic.
Twój wiek cię tłumaczy...
Ja też wolę tramwaje, ciekawe, co mi powiesz... :evil:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 28 cze 2006, 22:01

mobil one pisze:Lecz sie małolat :!: ](*,)
Tak, ostatnio boli mnie stopa - czas pójść do ortopedy.
mobil one pisze:Może ciebie podnieca jazda w kabinie śmierdzącej,czterdziestoletniej kataryny i przestawianie zwrotnic.
Hje hje hje, bambajem jadę jak muszę - drażni mnie to, że są takie powolne :evil:
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 cze 2006, 22:02

No i co z tego, że skasowałeś, zdążyłem przeczytać! :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 28 cze 2006, 22:03

Bastian pisze:ciekawe, co mi powiesz...
Zapewne jeszcze doznasz, tej "nieziemskiej wprost rozkoszy" i polatasz sobie z kijem od zwrotnic,na tegorocznej edycji:"T".
:mrgreen: ;-)
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 cze 2006, 22:18

1) Nie należę do KMKM :arrow: nie jestem w obsłudze :arrow: z wajchą latać nie będę.

2) Zabytek fajna rzecz, ale nie ma znaczenia przewozowego. Dowieź mnie z mojego domu do patelni czymkolwiek szybciej, niż tramwajem, to wtedy pogadamy :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 28 cze 2006, 22:22

Bastian pisze:Dowieź mnie z mojego domu do patelni czymkolwiek szybciej
Zależy z jakich okolic,Górnego Mokotowa :?: ;-)
Puławska :?: Proponuję lnie:505 i 524.
Z Dolnego Moko,klimatyzowanymi "osiemnastkami",z zakładu R-1 które obsługują linie:501 oraz 519... :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-28, 22:23 ]
Bastian pisze:z wajchą latać nie będę.
I słusznie.Zdrowie zaoszczędzisz...
Bastian pisze:nie ma znaczenia przewozowego.
:dance: =D> =D>
Brawa dla tego Pana :!: Lepiej,tego nie mogłeś ująć.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 cze 2006, 22:37

mobil one pisze:
Bastian pisze:Dowieź mnie z mojego domu do patelni czymkolwiek szybciej
Zależy z jakich okolic,Górnego Mokotowa :?: ;-)
Puławska :?: Proponuję lnie:505 i 524.
Tramwaje się u mnie zatrzymują, 5XX nie. Poza tym rano busy lubią stać na Marszałkowskiej. Krótko, bo krótko, ale tramwajowi to wystarcza, by je wyprzedzać.
mobil one pisze:Z Dolnego Moko,klimatyzowanymi "osiemnastkami",z zakładu R-1 które obsługują linie:501 oraz 519... :mrgreen: :mrgreen:
Jasne... Pomyśl, nim cos napiszesz.
1) Górny Mokotów nie jest Dolnym Mokotowem, z definicji.
2) Tia, mieszkałbym na Dolnym i jeździł tramwajami... ](*,)
mobil one pisze:
Bastian pisze:z wajchą latać nie będę.
I słusznie.Zdrowie zaoszczędzisz...
Nie rozumiem.
mobil one pisze:
Bastian pisze:nie ma znaczenia przewozowego.
:dance: =D> =D>
Brawa dla tego Pana :!: Lepiej,tego nie mogłeś ująć.
Dziwne to by było, gdyby miało. Nie wiem, co chciałeś przez to powiedzieć.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 28 cze 2006, 22:39

Bastian pisze:1) Górny Mokotów nie jest Dolnym Mokotowem, z definicji.
Podaję tę trasę,jako wariant Twojego,"przemieszczania się" po mieście.
Bastian pisze:Tia, mieszkałbym na Dolnym i jeździł tramwajami...
Miałem na myśli odcinek tramwajowy:PL.UNII LUBELSKIEJ-CENTRUM...

[ Dodano: 2006-06-28, 22:40 ]
Bastian pisze:Nie rozumiem.
Kręgosłup,kolana etc...
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 cze 2006, 22:55

mobil one pisze:
Bastian pisze:1) Górny Mokotów nie jest Dolnym Mokotowem, z definicji.
Podaję tę trasę,jako wariant Twojego,"przemieszczania się" po mieście.
Skoro nie mieszkam na Dolnym, to się stamtąd na codzień nie przemieszczam, a już szczególnie tramwajem.
mobil one pisze:
Bastian pisze:Tia, mieszkałbym na Dolnym i jeździł tramwajami...
Miałem na myśli odcinek tramwajowy:PL.UNII LUBELSKIEJ-CENTRUM...
Brak przesiadki.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 cze 2006, 9:54

W poście użytkownika "Brzydal" jest tyle nieprawd, że nawet szkoda mi się do niego odnosić.
Zapraszam na konsultacje społeczne, gdy ruszą.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ