Komunikacja miejska w Wilanowie i Powsinie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 maja 2021, 9:12

Myślę, że skoro obecnie razem z Bielawą daje radę(*), to jest pewna szansa.

(*) nazywanie 139+251 atrakcyjnym korytarzem jest oczywiście pewnym nadużyciem, ale jak na strefę podmiejską te sumaryczne 20/20//20 jest całkiem przyzwoite
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 06 maja 2021, 19:53

A gdyby tak mały eksperyment: 519 do parku tylko podjazdy, a trasę wydłużyć do metra Kabaty? Oczywiście 339 nie przywracamy, o 7 rano np. bez podjazdów do parku aby wieś mogła sobie szybciej do metra dojechać. A o innych porach z parku do cywilizacji będzie się można dostać z dwóch stron małym kosztem, częstotliwość praktycznie dwa razy większa no i będzie można sprawdzić czy większość woli Kabaty czy jednak Wilanów.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8265
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 07 maja 2021, 10:15

Yezu, 519 z centrum do metra Kabaty? Przypomina to trochę propozycję ZTM po otwarciu mostu Północnego na linię z metra Mlociny do metra Marymont przez Modlińską. Niby dobre, ale jednak porażka.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 maja 2021, 10:21

Jeśli z Kabat może być 504 na Centralny, po drodze przez cały świat i kawałek Ameryki, to czemu nie może być 519? Jeden pies.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8265
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 07 maja 2021, 11:02

Przecież Centralny dla 504 to zaszłość. Równie dobrze mogłoby (powinno?) być Rondo Daszyńskiego.

IMHO sytuacje nieporównywalne, bo i ciągi po drodze innej kategorii przyciągania i POI.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 maja 2021, 11:31

519 na Centralnym to też zaszłość, gdyby przy Politechnice był normalny terminal to mogłoby kończyć tam.
No ale nieważne, ja i tak byłbym przeciwny, bo całą tę czerwoną chmarę na Sobieskiego trzeba uczernić i skomasować, a nie mnożyć byty.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 maja 2021, 11:31

person pisze:
07 maja 2021, 10:15
Yezu, 519 z centrum do metra Kabaty? Przypomina to trochę propozycję ZTM po otwarciu mostu Północnego na linię z metra Mlociny do metra Marymont przez Modlińską. Niby dobre, ale jednak porażka.
Dlaczego porażka? Po prostu nie pracowałaby jednokierunkowo. Praktycznie każda obwodówka tak ma. Połaczenie linii do centralnej z dowozówka nie jest może doskonałe, ale jednak buspas po drodze jest, może by to tak źle nie działało.
Emyl pisze:
07 maja 2021, 11:31
519 na Centralnym to też zaszłość, gdyby przy Politechnice był normalny terminal to mogłoby kończyć tam.
No ale nieważne, ja i tak byłbym przeciwny, bo całą tę czerwoną chmarę na Sobieskiego trzeba uczernić i skomasować, a nie mnożyć byty.
To są oczywiście i tak prowizoryczne rozwiązania, które polecą (mam nadzieję) wraz z przebudową układu komunikacyjnego po oddaniu tramwaju do Branickiego i połączenia tejże z Ursynowem.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 maja 2021, 13:19

Wszystko jedno, 116 zostanie po wsze czasy bo tramwaju na TK sięnieda, 519 będzie musiało zostać bo do Powsina musi być bezpo z patelni, E-2 w ogóle jest nie do ruszenia bo to cudowna linia i tak dalej i tak dalej :)

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 maja 2021, 13:27

504 powinno jechać do MR Daszyńskiego jak tylko uruchomi się pętlę Wronia.

519 należy skrócić a nie wydłużać... zwłaszcza o relację, która powinna być na osobnej linii, w dodatku lokalnej. Do połączenia Wilanów - Powsin - Kabaty to może być 139/339 / fikowe 140.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

wincenty
Posty: 1309
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 07 maja 2021, 13:40

Emyl pisze:
07 maja 2021, 13:19
Wszystko jedno, 116 zostanie po wsze czasy bo tramwaju na TK sięnieda, 519 będzie musiało zostać bo do Powsina musi być bezpo z patelni, E-2 w ogóle jest nie do ruszenia bo to cudowna linia i tak dalej i tak dalej :)
Akurat 116 powinno zostać bo: tramwaj na Sobieskiego będzie miał znacznie rozrzedzone przystanki, tramwajem nie dojedzie się jednak na Trakt Królewski i do Wilanowa...Na Sobieskiego mogłyby zostać jeszcze 148 i 172, które pojawiają się tam na chwilę, reszta out.
Oczywiście nie piszę o bliższym odcinku, gdzie dochodzą linie ursynowskie.
Po co spieszyć, przecież do końca życia mamy na to czas.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 maja 2021, 13:45

Niestety wcale znacznie rozrzedzone nie będą (wyleci chyba tylko Sikorskiego i Instytut w końcu), ale dopóki nie będzie tramwaju na Trakcie i pod Pałacem, musi zostać. Zresztą będzie miało przystanek wspólny na przesiadkę przy al. Wilanowskiej, więc jakąś tam funkcje dowozową do tramwaju też da.

519 może sobie jechać przez Powsińską, jesli o mnie chodzi - zresztą na 2 pasach pozostałych po wybudowaniu tramwaju na Sobieskiego szału nie zrobi.
KwZ pisze:
07 maja 2021, 13:27
504 powinno jechać do MR Daszyńskiego jak tylko uruchomi się pętlę Wronia.
Serio mam obawy, że od Zawiszy do Centrala i z powrotem jedzie się krócej, niż od Zawiszy do Daszyńskiego i z powrotem, bo na tym drugim ciągu nie ma buspasa.

Jaka pętla Wronia?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 maja 2021, 15:00

Glonojad pisze:
07 maja 2021, 13:45
519 może sobie jechać przez Powsińską, jesli o mnie chodzi - zresztą na 2 pasach pozostałych po wybudowaniu tramwaju na Sobieskiego szału nie zrobi.
Nej. Jak na Gagarina i na Sobieskiego będzie tramwaj, to nie 519, a 131: Politechnika - TŁ - CzerniakowskoPowsińskoWiertniczoPrzyczółkowa - Branickiego - al. KEN - Metro Imielin (nie wiem jak to sensownie zawrócić, ale to nieważne).

Oczywiście pewnie połowa kursów skrócona do Sadyby. A jeszcze: obecna potworna forma 187 do piachu, 162 na Stegny, o ile tam będzie pętla.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 maja 2021, 15:36

Na Stegnach będzie pętla bardzo sprytna; 1 peron tramwajowy, 1 autobusowy, a 1 uniwersalny: autobusowo-tramwajowy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

michael112
Posty: 2812
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 07 maja 2021, 15:57

TGM pisze:
06 maja 2021, 19:53
o 7 rano np. bez podjazdów do parku aby wieś mogła sobie szybciej do metra dojechać
To jest minus tego rozwiązania, bo zabierasz jakąkolwiek komunikację do parku np. dla starszych ludzi którzy chcą pochodzić po parku i lesie oraz wziąć wodę ze źródła. W sezonie pewnie dochodzą poranni biegacze i rowerzyści. Za chwilę okaże się że autobus do Powsina dojedzie tylko od 9 do zmroku, a zimą może wcale?

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 07 maja 2021, 16:40

person pisze:
07 maja 2021, 10:15
Yezu, 519 z centrum do metra Kabaty? Przypomina to trochę propozycję ZTM po otwarciu mostu Północnego na linię z metra Mlociny do metra Marymont przez Modlińską. Niby dobre, ale jednak porażka.
Zgadzam się, że czerwone linie generalnie nie powinny tak krążyć. I nie chodzi mi o to, że z centrum na Kabaty przez Wilanów, a o te pętle i podjazdy w Powsinie. Ale rację ma Glonojad, że to tymczasowo przecież. A na nowym odcinku ze dwa przystanki może pominąć, więc będzie bardziej czerwone niż jest :P .
Niestety wcale znacznie rozrzedzone nie będą (wyleci chyba tylko Sikorskiego i Instytut w końcu), ale dopóki nie będzie tramwaju na Trakcie i pod Pałacem, musi zostać. Zresztą będzie miało przystanek wspólny na przesiadkę przy al. Wilanowskiej, więc jakąś tam funkcje dowozową do tramwaju też da.
Oczywiście to dobrze, że przy Czarnomorskiej będzie przystanek. Ale po co Truskawiecka? A brak przy Sikorskiego przystanku to totalna porażka bo rejon już się zabudował. Chyba tylko dlatego nie zrobią, bo nie wiedzą dokładnie gdzie, bo albo metro, albo (i) estakady jakieś i się boją, że krzywo wyjdzie :P .
To jest minus tego rozwiązania, bo zabierasz jakąkolwiek komunikację do parku np. dla starszych ludzi którzy chcą pochodzić po parku i lesie oraz wziąć wodę ze źródła. W sezonie pewnie dochodzą poranni biegacze i rowerzyści. Za chwilę okaże się że autobus do Powsina dojedzie tylko od 9 do zmroku, a zimą może wcale?
Jak są chętni o tej porze to niech i sobie o tej porze podjeżdża.

ODPOWIEDZ