Komunikacja miejska w Wilanowie i Powsinie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7760
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Komunikacja miejska w Wilanowie i Powsinie

Post autor: R-9 Chełmska » 08 cze 2006, 16:51

Skoro marnujemy swoje wypociny w sprawie innych dzielnic, to chciałbym jeszcze zauważyć, że istnieje również Wilanów. Mieszkańcy tej dzielnicy narzekają często na:
:arrow: Stada
:arrow: Wolne E-2
Do tego dochodzi problem rozbudowaującego się "Miasteczka Wilanów" oraz Zawadów. W celu poprawienia tam (i nie tylko tam) komunikacji wpadłem na taki mały pomysł:
164: Kępa Zawadowska - ... - Przyczółkowa - Wiertnicza - Nałęczowska - Śródziemnomorska - św.Bonifacego - Sikorskiego - Metro Wilanowska.

aha - minusem jest tutaj debilny skręt w św.Bonifacego,a następnie w Sikorskiego, ale da się przeżyć, myślę...

nowe przystanki: gdzieś na środku Nałęczowskiej obok nowych osiedli, a z drugiej strony ulicy domków jednorodzinnych, w okolicy bloków na Stegnach, nie za daleko za przystankiem Nałęczowska - okolice Kartaginy-Barcelońskiej i wypadałoby jeszcze w okolicach domków przy Macedońskiej.

Wilanów na tyle rośnie w siłę, że należy mu się bezpośrednia linia do metra, skorzystają też mieszkańcy okolic Nałęczowskiej i Stegien, którzy otrzymają dobrą linię do kolejki podziemnej, a w konsekwencji i do Centrum. Wiem, że lepsze potoki aktualnie ma 163, ale kraniec Sadyba wydaje się być nie do ruszenia - jako punkt przesiadkowy...

Nie jest to propozycja "ot tak sobie" - bardzo dobrze znam zarówno okolice Zawad, jak i Sadyby/Stegien... A może macie jakiś inny pomysł na taką linię? Czy może Zawadom/Nałęczowskiej/Śródziemnomorskiej nie należy się taka linia? Może też uda się ustalić kilka innych faktów - dojazd do Powsina, sprawę Starych Kabat, nocny w tamte okolice (?), czy też odprzystankowanie E-2...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 08 cze 2006, 17:05

a potrzeba na takiej Śródziemnomorskiej linii?, do Wilanowskiej, albo Sobieskiego nie tak daleko, a częstotliwości znacznie lepsze niż samotne 164
Co do połączenia z metrem, to przede wszystkim należałoby skoordynować rozmaite efemeryczne linie, ewentualnie dodac jeszcze połączenie parku w Powsinie z metrem, a sama podróż do centrum to nie jest taka istotna- tu główna funkcje pełnia i tak linie jadące Sobieskiego i dalej Traktem. Zastanwia mnie, czy nie przydaloby sie połączyć Wilanowa i Ursynowa- dzielnice niby blisko, a jednak połączenia drogowe nader mizerne.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 08 cze 2006, 17:28

Szkoda kasy na słupki na przystanki dla takiej słabej linii. Przez Bonifacego dowiezie do Best Malla i do wspólnego dla wielu linii przystanku na Sobieskiego. Jakby puścili razem ze 163 i zmienli dodatki na calki + koordynacja to może wtedy...

Awatar użytkownika
Karacz86
Posty: 21
Rejestracja: 24 lut 2006, 13:15
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Karacz86 » 09 cze 2006, 12:38

Tm pisze: Zastanwia mnie, czy nie przydaloby sie połączyć Wilanowa i Ursynowa- dzielnice niby blisko, a jednak połączenia drogowe nader mizerne.
Proponowałbym kolejkę linową wzdłuż Klimczaka :grin:

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 09 cze 2006, 12:58

A w tym całym nowym miasteczku Wilanów, będą jakieś ulice dla KM? Nie było mnie tam wieki... ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 09 cze 2006, 13:23

A po cholerę im KM ? Biednych na mieszkanie tam stać nie będzie...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 cze 2006, 13:25

To bogaci transportem zbiorowym nie jeżdżą?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 09 cze 2006, 13:26

A po cholerę im KM ? Biednych na mieszkanie tam stać nie będzie
:-s ](*,) Bardzo mądra wypowiedź... i pytanie j.w. inż.Glonojada :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 09 cze 2006, 13:34

Jeźdżą dużo rzadziej. A po drugie to wcale bym się nie zdziwił gdyby połowę mieszkań wykupili zagraniczni inwestorzy, którzy by tam nawet nie mieszkali, tylko hmmm... "spekulowali".

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 cze 2006, 13:45

TGM pisze:Jeźdżą dużo rzadziej.
Źródło proszę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 cze 2006, 14:08

Bogaci mają najczęściej samochody i stać ich na eksploatację.
Zresztą niedawno były jakieś badania nt. korków czy coś w tym stylu, że dyrektorowie, menedżerowie itp. oraz szeroko pojęta klasa wyższa to jeździ głównie samochodem.
Byłbym daleki jednak od stwierdzenia, że WSZYSCY jeżdżą samochodem i dlatego dodatkowe autobusy tam nie są potrzebne...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 09 cze 2006, 14:10

Własne oczy :) . Jakoś nie widuje się panów w garniturkach z aktówkami w autobusach... Przynajmniej w Polsce. Jeśli już się skusza, to na metro.

Albo weźmy takie osiedle Empire w Konstancinie... Tam nawet 710 przystanku nie ma :| .

[ Dodano: 2006-06-09, 14:11 ]
MeWa pisze: Byłbym daleki jednak od stwierdzenia, że WSZYSCY jeżdżą samochodem i dlatego dodatkowe autobusy tam nie są potrzebne...
No coś tam na pewno puszczą. Przedłużeniem Sobieskiego. Np. tramwaj :D .

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 cze 2006, 14:13

A dzieci nie mają? Młodzież szkolna i studenci to znaczący odsetek pasażerów.

Poza tym, kto powiedział, że w Wilanowie będą sami dyrektorzy i klasa wyższa mieszkać? To nie ta część Wilanowa, ani nie Konstancin.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 09 cze 2006, 14:48

inż. Glonojad pisze:Poza tym, kto powiedział, że w Wilanowie będą sami dyrektorzy i klasa wyższa mieszkać? To nie ta część Wilanowa, ani nie Konstancin.
No wiesz, z mieszkaniami od 5500 PLN za mkw trudno oczekiwać że będzie tam mieszkać klasa średnia (w polskim rozumieniu tego określenia)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 cze 2006, 14:52

To wcale nie jest drogo. Ursus jest w tej chwili powyżej czwórki za metr, używane na Stegnach w blokach z wielkiej płyty powyżej 6 chodzą... bierze się kredyt na 30 lat i spłaca...
Pytanie, kogo rozumiesz pisząc "klasa średnia".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ