Komunikacja miejska w Wawrze

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36625
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 gru 2005, 1:12

Obrazek
Nowa linia w Wawrze

śmik 29-11-2005 , ostatnia aktualizacja 29-11-2005 11:33

W czwartek 1 grudnia zacznie kursować nowa linia 305

NOWA LINIA W WAWRZE. W czwartek 1 grudnia na ulice wyjadą autobusy nowej linii 305. Będą kursować co pół godziny tylko w dni powszednie z Falenicy ul. Bysławską, Patriotów do Międzylesia, stąd Zwoleńską do Żerznia, dalej Traktem Lubelskim, Płowiecką, Czecha, Sejmikową. Wydawniczą,Kaczeńca, Łysakowską, Korkową, Kościuszkowców, Czecha, Potockich, Skrzyneckiego do pętli przy ul Strusia w Marysinie Wawerskim. Z powrotem ul. Skrzyneckiego, Powszechną, Czecha, Płowiecką, Widoczną, Błękitną, Floriana do Traktu Lubelskiego.
Mijają dwa tygodnie od uruchomienia linii. Jak wygląda frekwencja? Jakie macie obserwacje?

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 14 gru 2005, 14:02

Jechałem niedługo po uruchomieniu i musze powiedzieć, że linai jest taka bardzo moherowa. Rzadko, nieskoordynowana z niczym, gnioty królują. Wozi niewielu pasażerów na odcinku marysińskim oraz do tej przychodzni. Ale wozi.

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 14 gru 2005, 23:20

Ciekawe czy warta jest tych wozokm...

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 15 gru 2005, 11:02

Gdyby zastosowac jakiekolwiek kryteria ekonomiczne - na pewno nie. Jeśli spróbowac jakoś sensownie wpisac 305 w obecny układ komunikacyjny koordynując ja gdziekolwiek - tym bardziej nie.
Kilkanaście osób dziennie dojedzie nią bezpośrednio do przychodzi. Tylko tyle.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 15 gru 2005, 23:31

Linia 305 to chyba największe marnotrastwo obecnie.
Jest do zmiany, jak prawie wszystkie inne linie Wawra.
Ja bym nadal połączył ją ze 183 w linię obwodową: wawersko-wesołowsko-rembertowską.

Krzysiek_S
Posty: 5087
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 16 gru 2005, 0:55

A to jakby to wygladalo wedlug projektu Andrzeja z moja modyfikacja w przebiegu trasy.
Na Zielona szczytowka np.383 albo coś w tym stylu.
183/30/30/30/30 na trasie:
Wiatraczna - .............. Korkowa - Kościuszkowców - Czecha - Potockich - Skrzyneckiego - Powszechna - Czecha - wiadukt - zjazd z wiaduktu - Widoczna - Błękitna - Floriana - Trakt Lubelski - Płowiecka - Błękitna - Widoczna - Szpotańskiego - .........i do Falenicy [ a z powrotem .......Widoczna - Błękitna - Floriana - Trakt Lubelski - Płowiecka - ........... Wiatraczna]

Wiem ze na tej trasie autobus zatrzyma sie dwa razy na tym samym przystanku Trakt Lubelski[mozna wprowdzic oznaczenia w rozkladzie np w i f],ale tu głównie chodzi o to żeby była dogodna przesiadka z tego busa do 142,702 i odwrotnie,w celu rekompensaty za likwidacje 305. :roll:
Mozna jeszcze 142,702 puscic prosto do Plowieckiej i Widoczna,aby w obie strony byly dogodne przesiadki.
Problemem jest tutaj przystanek Floriana,oraz co najmniej 2 minuty w rozkladzie w plecy na tych liniach. 8)


Wiecej spacji w opisie trasy, bo sie adminowi forum rozjezdza :P
f.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 gru 2005, 8:49

:arrow: Na razie niech nic nie zmieniają. Jeszcze tym nie jechałem :wink:

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 16 gru 2005, 8:51

to się pośpiesz, bo po świętach mogą nie odwiesić :P
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Maybach
Posty: 1551
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:51
Lokalizacja: Praga

Post autor: Maybach » 16 gru 2005, 9:30

JacekM (2357) pisze:to się pośpiesz, bo po świętach mogą nie odwiesić :P

Nie chcę zapeszać, ale chciałbym aby sie tak stało...

Awatar użytkownika
selsa
Posty: 29
Rejestracja: 15 gru 2005, 11:33
Lokalizacja: Bielany

Post autor: selsa » 18 gru 2005, 20:22

Ten numer chyba pechowy jakiś :wink:

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27392
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 gru 2005, 22:18

Z niecierpliwością czekam na nowe wcielenie 306 :twisted:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

DjMc

Post autor: DjMc » 21 gru 2005, 17:28

Odtąd znajdują się posty wydzielone z tematu "Projekt dla Bielan" wraz z postami na temat obsługi rejonu Lucerny - Wąbrzeska.
(Bastian w zastępstwie)


eee, to skoro 303 ma byc skrocona do pl zamkowego to by miala prawie taka sama trase jak 111 (prawie), wiec nie ma sensu, a moze 303 wlasnie skierowac na dw. centralny?? albo do zachodniego? albo moze tak:
111 - Esperanto ... - Saska po obecnej trasie przez Goclaw do Ostrobramskiej nastepnie do rembertowa? chodzi mi o blizszy rembertow;
303 - DW. Centralny - Al jerozolimskie - Saska - Fieldorfa - Wal Miedzeszynski - Blota
161 - ZBOJNA GORA - ... FALENICA (bez zajazdu na Blota)
183 - WIATRACZNA - Plowiecka - Patriotow - przejazd przez tory - CENTRUM ZDROWIA MATKI I DZIECKA (ew. WISNIOWA GORA)
125 - OS. GORCZEWSKA - ...Zamoyskiego - WIatraczna - WIATRACZNA
521 - SZCZESLIWICE - bialobrzeska - bitwy warszwskiej 1920 - grojecka - wawelska - Trasa Lazienkowska - Ostrobramska - Grochowska - Plowiecka... - FALENICA
410 - CH REDUTA - AL. Jerozolimskie - AL. Prymasa Tysiaclecia ... - NOWE BEMOWO (jezdzacy w szczycie)
E - 5 dodanie przystanku Berestecka, skasowanie przystanku Lopuszanska
416 - przeksztal;cenie w calodzienna 516 oraz skasowanie niektorych przystankow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27392
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 gru 2005, 17:40

303 - DW. Centralny - Al jerozolimskie - Saska - Fieldorfa - Wal Miedzeszynski - Blota
161 - ZBOJNA GORA - ... FALENICA (bez zajazdu na Blota)
Nienienie. Błota muszą [to jest podobno muszą] mieć dojazd do Falenicy. W dodatku pchanie tego 303 wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego to jakies nieporozumienie - albo będzie za słabe na Saską Kępę, albo za mocne na Błota.
183 - WIATRACZNA - Plowiecka - Patriotow - przejazd przez tory - CENTRUM ZDROWIA MATKI I DZIECKA (ew. WISNIOWA GORA)
Nowy Rembertów i Zielona na samym 514? Nieporozumienie. Nie twierdzę, że 183 jest super linią, ale tak drastyczna, niczym nieumotywowana zmiana trasy jest IMHO pomyłką...
521 - SZCZESLIWICE - bialobrzeska - bitwy warszwskiej 1920 - grojecka - wawelska - Trasa Lazienkowska - Ostrobramska - Grochowska - Plowiecka... - FALENICA
To jest już mało śmieszny dowcip. W największym swoim korku, czyli na Płowieckiej, stać będzie, ale do ścisłego centrum nie dowiezie... to już 359 jest lepsze. Abstrahuję już od tego, że 128 i 512 pękłoby w szwach.
E - 5 dodanie przystanku Berestecka, skasowanie przystanku Lopuszanska
Nonsens. To jest to pierwsze, to drugie jest jasne.

410 totalnie nie rozumiem, w relacji Aleje Jerozolimskie z Ursusa -> aleja Rewolucji Październikowej potoków dużych nie ma i nie będzie. 178 starcza. Dalej jedzie ono bliżej nieznaną trasą na Bemowo - dublując albo 184, albo 523 zapewne :)

Skrócenie 125 - :o po co?

Ogólnie masa wydziwiania wyraźnie pod jedną tezę - autobus z Saskiej do Centralnego. Klask klask klask.
skoro nie jedzie na "twoim" odcinku to przeciez te 200 - 300 metrow mozesz sie przejsc nie?
No ja właśnie mogę. To nie ja sugeruję bus na Saskiej, bo Francuska jest za daleko.

[ Dodano: 2005-12-21, 17:42 ]
Mieszkają tam w większości starsi ludzie, dla których 200 metrów to spory odcinek.
A to jest niewątpliwie fakt, na co innego można sobie pozwolić na Tarchominie, a na co innego tam, gdzie jest sporo starszych osób. Dlatego też nie podoba mi się wycofanie 128 z Szczęśliwickiej i Grzymały - odbiera się dojazd z Narutowicza do przychodni na Szczęśliwicką, odbiera się dobrą relację [choć zabitą częstotliwością] ze Szczęśliwic w Aleje, oferując kręciołka przez Zachodni i Niemcewicza... :/
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

DjMc

Post autor: DjMc » 21 gru 2005, 18:12

no fakt w sumie, ale juz kiedys byl pomysl 521, a moze lepiej 410 puscic z DW. Zachodniego trasa lazienkwska ,plowiecka, patriotow - Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

a z 125 chodzilo mi o to ze strasznie dluga trase ma
161 wozi muchy wiec moze:
305 ... Patriotow na ZBOJNA GORa
a 161 WIATRACZNA - Plowiecka - Patriotow - Panny Wodnej - Przewodowa ... - BLOTA

Awatar użytkownika
Hetman Ciemności
Posty: 72
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Hetman Ciemności » 21 gru 2005, 18:23

a trzeba koniecznie z tym coś robić? nie można po prostu zostawic tak jak jest? bo chyba jest dobrze. A linia 161 ma taką trasę, że nie będzie w niej tłumów, a musi tam jeździć gdzie jeździ.

Zablokowany