Komunikacja miejska w Wawrze

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 30 gru 2005, 15:18

702 wygląda jak wyglada, ponieważ gminom nie chce się dopłacać. Jeśli uważają, że mieszkańcy moga jeździć prywatną komunikacją, to ja nie widzę powodu, by 702 w jakikolwiek sposób usprawniać.

Wyjątek - czasy przejazdów.
Powinny byc zawsze odpowiednie do warunków na drodze i staranniej przygotowywane. Niezależnie od tego, czy linia ma 100 kursów na dzień czy 1 kurs, pasażerowie mają prawo jechać z rozsądną prędkością a nie snuć się 30 km/h po szosie lubelskiej, terespolskiej czy jakiejkolwiek innej.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 30 gru 2005, 18:18

Pasażerowie 702 za mało protestują..
Obecny rozkład to kpina z mieszkańców Józefowa i Otwocka.
Między dwoma wklejonymi wyżej rozkładami był jeszcze jeden znośny rozkład z kursem co około 35 minut i powinni go przywrócić. Dostosować do tego 142 i byłoby ok.

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 sty 2006, 7:37

moze 142 skoordynowac z 146? i puscic taka czestotliwosc, wtedy moze bedzie lepsza frekwencje miala na odcinku strzyglowska - falenica, bo miala kiepska bo jak zawszse widzialem ten bus jechal zawsze jakos po 146 wiec...
a jesli chodzi o linie nocne 608 i 612 to proponuje tak:
608 Patriotow - Panny Wodnej - Zasadowa - Przewodowa - Patriotow - Falenica
612 Wal Miedzeszynski - bronowska - trakt lubelski - Wal Miedzeszynski - BLOTA - Wal Miedzeszynski - Byslawska - FALENICA

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 04 sty 2006, 12:07

Otwock przedłużył umowę z ZTM. 702 będzie jeździć nadal..
Tu szczegóły:
http://www.linia.com.pl/public/article.php?1-6535-0


A najlepsza wg mnie koncepcja nocnych w Wawrze jest taka:
608 - wycofanie z FALENICY, ... - Patriotów-Walcownicza-Techniczna-Złotej Jesieni-ALEKSANDRÓW.
612 - przedłużenie trasy, ... - Wał Miedzeszyński - Bysławska - FALENICA.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 sty 2006, 15:36

Andrzej pisze:608 - wycofanie z FALENICY, ...
ale z podjazdem na falenice i zawrotka tak?
pomysl dobry tylko 608 bym puscil na panny wodnej, mozaikowa i przewodowa i spowrotem patriotow
a 612 do falenicy walem z zajazdem na blota
i skoordynowa rozklady tak by oba jezdzily co godzine a w falenicy odjezdzaly co mniej wiecej 30 min (trudno tak zrobic bo czas przejazdu maja inny ale mniej wiecej zeby stad nie bylo)

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 04 sty 2006, 17:42

Andrzej pisze:A najlepsza wg mnie koncepcja nocnych w Wawrze jest taka:
608 - wycofanie z FALENICY, ... - Patriotów-Walcownicza-Techniczna-Złotej Jesieni-ALEKSANDRÓW.
612 - przedłużenie trasy, ... - Wał Miedzeszyński - Bysławska - FALENICA.
Nierealne. Nie ma czasu na przedłużenie żadnej z tych dwóch linii - 608 ma w Falenicy w porywach do 1 minuty postoju, a 612 na Wędkarskiej nie ma w ogóle postoju...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 04 sty 2006, 17:48

Andrzej pisze: 608 - wycofanie z FALENICY, ... - Patriotów-Walcownicza-Techniczna-Złotej Jesieni-ALEKSANDRÓW.
Pardą, ale puszczanie nocnego na Aleksandrów jest równie uzasadnione, co puszczanie takowego na Olesin.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 04 sty 2006, 18:15

Andrzej pisze:Otwock przedłużył umowę z ZTM. 702 będzie jeździć nadal..
Czyli mimo wszystko trochę im zależy... :-?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 04 sty 2006, 20:15

Proboszcz pisze:
Andrzej pisze:A najlepsza wg mnie koncepcja nocnych w Wawrze jest taka:
608 - wycofanie z FALENICY, ... - Patriotów-Walcownicza-Techniczna-Złotej Jesieni-ALEKSANDRÓW.
612 - przedłużenie trasy, ... - Wał Miedzeszyński - Bysławska - FALENICA.
Nierealne. Nie ma czasu na przedłużenie żadnej z tych dwóch linii - 608 ma w Falenicy w porywach do 1 minuty postoju, a 612 na Wędkarskiej nie ma w ogóle postoju...
A jak wygląda czas przejazdu? Bo na zadupiach na ogół czasy są dośc mocno porozciągane. Czy tym razem to ma zastosowanie, czy trzeba gnać na złamanie karku, by się wyrobić na odjazd?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 04 sty 2006, 20:19

Patrząc na czas 612 to jest tylko o minutę szybszy od 142 i 702 - zresztą chyba czasy 608 i 612 są tak zrobione, żeby nie stać w Falenicy i na Wędkarskiej, bo kto by tam chciał stać np. o 2 w nocy...

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 04 sty 2006, 21:50

Proboszcz pisze:
Andrzej pisze:A najlepsza wg mnie koncepcja nocnych w Wawrze jest taka:
608 - wycofanie z FALENICY, ... - Patriotów-Walcownicza-Techniczna-Złotej Jesieni-ALEKSANDRÓW.
612 - przedłużenie trasy, ... - Wał Miedzeszyński - Bysławska - FALENICA.
Nierealne. Nie ma czasu na przedłużenie żadnej z tych dwóch linii - 608 ma w Falenicy w porywach do 1 minuty postoju, a 612 na Wędkarskiej nie ma w ogóle postoju...
Drogi Proboszczu:P
W tym projekcie, jak i w tym dla Rembertowa zakładam dodanie wozu.
Wiem, że nie da się zrobić czegoś z niczego. Kilka wozów musi być dodane.
Na jesieni najpewniej do Warszawy dołączy Sulejówek. Mogę się założyć, że 601 zostanie przedłużone do Sulejówka, mimo iż teraz nie ma nawet minuty postoju w Wesołej!
Jestem za poszerzaniem obszarów obsługiwanych komunikacją nocną w Warszawie.
Wiem, że linia do Aleksandrowa nie będzie rentowna (jak wiele obenych nocnych linii na swoich końcowych odcinkach), ale taka obsługa nocnymi musi być w standardzie warszawskiej komunikacji dla wszystkich mieszkańców-pasażerów.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 05 sty 2006, 13:06

Nie chcę wskazywać, kto się przyczynił do powstania 305 i może tego nie zrobię, bo linia ta jest zupełnym nieporozumieniem... 8-) Miałem już kilkukrotną okazje przejechać się całą trasę lub jej fragment i zazwyczaj byłem jedynym pasażerem autobusu, bo podbijających frekwencję, przysypiających upojów z tylnich siedzeń nie uznaję za świadomych pasażerów :lol:

Krzysiek_S
Posty: 5082
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 05 sty 2006, 14:36

zaciszanin pisze:Nie chcę wskazywać, kto się przyczynił do powstania 305 i może tego nie zrobię, bo linia ta jest zupełnym nieporozumieniem... 8-) Miałem już kilkukrotną okazje przejechać się całą trasę lub jej fragment i zazwyczaj byłem jedynym pasażerem autobusu, bo podbijających frekwencję, przysypiających upojów z tylnich siedzeń nie uznaję za świadomych pasażerów :lol:
A możesz mi powiedzieć w których to godzinach jechałeś ? 8-)
A ja wiem kto się przyczynił-m.i.n mieszkańcy Zastowa,Zbytek itd.,którzy to zbierali podpisy po sklepach,ponieważ przez wiele lat od otwarcia Przychodni,musieli pokonywać różne przeszkody po drodze w czasie drogi do owego miejsca.
Mówie tutaj o torach kolejowych, o przechodzeniu w niedozwolonym miejscu,ulica Wydawnicza bardzo duży ruch kołowy,brak świateł i w ogóle pasów.
A drugą alternatywą było podjechanie autobusem do Trawiastej,przejście przez kładke i wracanie w kierunku Strusia,ludzie wybierali głównie wersje pierwszą.
Z półtora roku temu Rada osiedla Zerzeń zwróciła się do ZTM-u o wygięcie linii142 ,żeby ta docierała również pod przychodnie na Strusia.
Jednak ta sprawa ucichła,według mnie nie dobry pomysł.
Jednak Rada dzielnicy Wawer wymyśliła nową koncepcje linii wzdłuż torów z Falenicy do Przychodni i taka linia miała w pierwszym projekcie powstać.
Jednak członkowie Rady osiedla Zerzeń rozpoczeli zbieranie podpisów wśród miszkańców wymienionych wyżej osiedli ,aby nowa linia została wygięta ,żeby kursowała przez Zerzeń,Zbytki,Zastów ,na Strusią.
I na to dzielnica poszła ale nie tak od razu,w końcu linia dostała numerek 305.
Pół roku jednak linia nie powstawała bo inżynier ruchu nie podpisywał zgody na zmiane organizacji ruchu.W końcu powstała.
Linia wozi powietrze 2-3 osoby,ale jak ma tak nie być jak dubluje się rozkładowo z 142 i nie rzadko z 521 i czasami 147 które stoi w korku przed szlabanem.
Jednak są takie kursy w strone Strusiej które mają zapełnienie ,są to kursy np w czasie dziury w rozkładzie 142,albo przed kursem 142.
W strone Falenicy linia prawie zawsze jest pusta, winną jest brak przystanku na trasie Trakcie Lubelskim.
Co zrobić.
Zlikwidować,na to nie zgodzi się Rada osiedla Zerzeń,będą bronić swoje pomysłu jak nie wiem czego.
W końcu mogą ulec,ale jak coś się poprawi na 142,bo o to też się zwracali do ZTM-u jednak ten się nie zgodził ,chodzi o odcinek rondo-Falenica-słabe zapełnienie.
Według mnie linia 305 powina zostać albo zlikwidowana,albo wydłużona np.Potockich-Korkową-i dalej po trasie 115 do Dw.Wschodniego.Ale nie wiem czy to dobry pomysł,bo i tak tym nie będą jechać np.mieszkańcy Zastowa,wybiorą szybsze 142.Zyska na tym południowy Marysin. Dla mnie linia 305 mogłaby został zlikwidowana,za to linia 142 powinna dostać lepszą częstotliwość np.co 30 minut w międzyszczycie,w szczycie mogłaby kursować jak teraz,wieczorem o jeden kurs dłużej,w weekend też co 30 minut ale to nie jest takie konieczne.
No i linia na Lucerny,tylko pytanie jaka.?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 sty 2006, 15:34

A może po prostu przenieść przychodnię w jakieś logiczne miejsce?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 05 sty 2006, 16:34

Andrzej pisze:
Proboszcz pisze:Nierealne. Nie ma czasu na przedłużenie żadnej z tych dwóch linii - 608 ma w Falenicy w porywach do 1 minuty postoju, a 612 na Wędkarskiej nie ma w ogóle postoju...
Drogi Proboszczu:P
W tym projekcie, jak i w tym dla Rembertowa zakładam dodanie wozu.
Wiem, że nie da się zrobić czegoś z niczego. Kilka wozów musi być dodane.
No to na drugi raz prosiłbym o to, żebyś to od razu wpisywał wtedy przestanę się z miejsca czepiać :wink:

Zablokowany