Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 kwie 2006, 20:10

Dziś 7/187 nie miał żadnych informacji o zmienionej trasie. Na wyswietlaczu 517 w południe zaobserowałem z kolei napis:
517 :arrow: URSUS
TRASA ZMIENIONA
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 05 kwie 2006, 23:15

Napisz coś o tym jak Odolany tętniły życiem [-o< a tak przy okazji to gdzie ta kładka? Pierwszy raz słyszę :shock:
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 kwie 2006, 23:19

Na Przycach...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27387
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 kwie 2006, 23:55

8315 pisze:bo tam jest dojazd dla pracowników do lokomotynowni PKP :)
Klasa im już nie wystarcza?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 06 kwie 2006, 0:35

nie wiem jaki jest sens, ale sama budowa i ergonomia przystanku "wagonownia" jest godna podziwu... prawda MZ?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 kwie 2006, 9:49

hafilip84 pisze:nie wiem jaki jest sens, ale sama budowa i ergonomia przystanku "wagonownia" jest godna podziwu... prawda MZ?
:arrow: Prawda. Być może kiedyś liczono na to, że będą na nim oczekiwały tłumy pracowników (a może przez jakiś czas nawet tak było). W każdym razie budowla jest bardzo przydatna... prawda, Filip?

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 06 kwie 2006, 11:32

MZ pisze:bardzo przydatna
zdecydowanie... i co by sie z terenem na okolo nie dzialo (i z linia 177) to przystanek powinien zostac :D

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 kwie 2006, 15:59

MZ pisze:
hafilip84 pisze:nie wiem jaki jest sens, ale sama budowa i ergonomia przystanku "wagonownia" jest godna podziwu... prawda MZ?
:arrow: Prawda. Być może kiedyś liczono na to, że będą na nim oczekiwały tłumy pracowników (a może przez jakiś czas nawet tak było). W każdym razie budowla jest bardzo przydatna... prawda, Filip?
Przystanek fajny :D A jeszcze jak czasem pies z działki obok szczeka i umila oczekiwanie na autobus ;-)

Co do meritum. To Odolany kiedyś były naprawdę miejscem tętniącym zyciem. 373 była jedną z niewielu linii okresowych, które kursowały cały dzień. W pewnym momencie aby ją wzmocnić uruchomino nawet linię 302 - pomijam, że upadła po paru tygodniach :-$
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2703
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 06 kwie 2006, 19:19

Podobnież KM ma obsłużyć jak najwiecej ludzi, więc Odolany też. Tylko czy jest tam potrzebna linia całodniowa? :-k

W 187 też jest błąd na kartce, więc podejrzewam, że jest we wszystkich. ](*,)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 kwie 2006, 19:59

Solaris U10 pisze:Podobnież KM ma obsłużyć jak najwiecej ludzi, więc Odolany też. Tylko czy jest tam potrzebna linia całodniowa? :-k
Odolany to pod tym względem trudny temat. Sądze, że gdyby linię tam zlikwidowano szybko podniosłyby się głosy, że ta linia jest tam potrzebna. Zresztą podejrzewam, że już niebawem tamte tereny odzyją ponownie. Tak samo jak powoli odżywaja tereny ZPC.
Na przykład przy skrzyżowniu Gniewkowska - Potrzebna jest spory plac, gdzie zapewne niebawem powstaną nowe bloki. Bo miejsce jest ciekawe. Zresztą sądze, tak jak już napisałem, że te terny jeszcze odżyją.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 kwie 2006, 21:54

Na Odolany mieli przenieść przecież Jarmark Europę ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Krzysiek_S
Posty: 5085
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 06 kwie 2006, 21:59

MeWa pisze:Na Odolany mieli przenieść przecież Jarmark Europę ;)
A ja słyszałem o Olszynce ;-)

ŁUKASZ_1
Posty: 117
Rejestracja: 16 sty 2006, 23:37
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: ŁUKASZ_1 » 06 kwie 2006, 22:30

R-11 Kleszczowa pisze:Zawsze mogą pojechać alejami Jerozolimskimi i przy Orlenie skręcić bezpośrednio w Spisaka.
Znów Masz Rację. Jednak Powód Jest - o Zgrozo - Identyczny: "Zdaniem ZTM nie ma możliwości bezpiecznego wykonania manewru prawoskrętu w ul. Spisaka przez autobusy 15-metrowe" :cry:
Rada: przebudowa geometrii skrzyżowania :neutral:
W 2004r. moi znajomi z "Niedźwiadka" wysłali kilka propozycji zmian w funkcjonowaniu transportu miejskiego na m.in. terenie dzielnicy Ursus do pani burmistrz Marii Łukaszewicz. Zarząd Transportu Miejskiego przesłał do Urzędu Dzielnicy następującą odpowiedź:
"(...) Istniejące uwarunkowania, a przede wszystkim ograniczenia w zakresie układu drogowego, nie pozwalają obecnie na wprowadzenie zaproponowanych przez Panią XY korekt trasowych na terenie Ursusa. Przykładowo dla realizacji postulatu w zakresie linii 401 i 517 [dotyczy dwukierunkowego poprowadzenia ich trasy ulicami: Kompanii Kordian - Spisaka - Kościuszki] konieczna byłaby korekta geometrii skrzyżowania ulic: Kompanii Kordian/Spisaka.
Poruszony problem geometrii skrzyżowań uniemożliwiającej wprowadzenie autobusów transportu zbiorowego dotyczy również zbiegu ulic: Aleje Jerozolimskie/Spisaka, o czym Państwo z pewnością pamiętacie ze wspólnych wizjii w terenie. Podobnie temat przeniesienia krańca GOŁĄBKI w rejon pobliskiego przystanku PKP już był przedmiotem naszych konsultacji, zakończonych opracowaniem dokumentacji projektowej. Oczekujemy więc od Urzędu Dzielnicy Ursus przekazania informacji o planowanym terminie realizacji tej inwestycji (...).
Odnośnie pozostałych postulatów Pani XY uprzejmie informujemy, że:
Celem uruchomienia dla linii 717 przystanku w zespole NIECAŁA [teraz STARODĘBY] jeszcze przed jego powstaniem podjęliśmy starania dla wyznaczenia nowej lokalizacji przystanku granicznego w Alejach Jerozolomskich, co jest warunkiem realizacji postulatu, jednak wymaga stosownego zarządzenia Prezydenta m.st.Warszawy" (...).
Podpisano:
DYREKTOR
Zarządu Transportu Miejskiego
Robert Czapla

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 kwie 2006, 8:35

=; Nie, dziękuję, Starodęby nie są potrzebne dla 717.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2703
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 08 kwie 2006, 9:22

Jeżeliby wymienić z Żywiecką, to czemu nie.

ODPOWIEDZ