Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 kwie 2006, 12:47

Ale z Żywieckiej 717 to jedyny autobus do Zachodniego. Choć gdyby 177 zyskało przystanek przy WKD Opacz to może mieszkańcy przekonaliby się aby korzystać z tej linii w dojeździe do tramwajów na Okęcie. W czasie gdy Aleje Jerozolimskie bedą remontowane to w sumie byłaby dobra alternatywa. Wtedy rzeczywiście można by dla 717 zamienić Żywiecką na Starodęby :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 08 kwie 2006, 17:55

Dopóki Opacz nie zapłaci to nie będzie przystanków (casus Jabłonny się kłania), a władze tej gminy nie chcą płacic ZTM-owi mając WKD.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 09 kwie 2006, 15:49

Colony pisze:Dopóki Opacz nie zapłaci to nie będzie przystanków (casus Jabłonny się kłania), a władze tej gminy nie chcą płacic ZTM-owi mając WKD.
:arrow: Przypuszczam, że inicjatywa powinna wyjść od pasażerów, bo ani ZTM, ani władze gminy nie będą nikogo uszczęśliwiać na siłę, jeżeli nikt nie wychodzi z takim zapotrzebowaniem.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 kwie 2006, 15:59

Prędzej chyba będzie wspólna oferta WKD-ZTM...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2703
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 12 kwie 2006, 16:02

Od dnia 12.04.br. (środa) na trasie objazdowej linii 177 i E-5 w Ursusie obowiązywać będzie dodatkowy przystanek ADAMIECKIEGO 01 zlokalizowany na ul. Sławka za skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Warszawy. =D> =D>

W 517 pojawiły się kartki bez błędu. =D> =D>

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 12 kwie 2006, 19:28

A na Placu Tysiącelcia budowana jest zatoka przystankowa. Szkoda, że krotka. Gdyby ją wydłużyć, a można, wtedy jakaś linia mogłaby krańcować na Placu.

Linia TESCO natomiast tymczasowo krańcuje na przystanku Adamieckiego, przez co zastawia połowę zatoki przeznaczonej dla autobusów. Dobrze, że wnęka jest dość długa.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 21 kwie 2006, 9:11

:arrow: Jak w tej chwili wygląda sytuacja z remontem Bohaterów Warszawy? Czy wygląda na to, że objazdy skończą się w zaplanowanym terminie, czy wcześniej lub później?

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2703
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 21 kwie 2006, 13:09

Po jednej stroni erurami się jeszcze zajmują, po drugiej już układają kostkę i robią zatokę. (stan na wtorek)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 kwie 2006, 10:08

:arrow: Ale póki co nie ma na razie szansy na to, że wcześniej niż planowali przywrócą stałe trasy autobusów? Bo jeszcze tym objazdem nie jechałem, a planuję albo w najbliższy czwartek, albo w niedzielę.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 04 maja 2006, 19:25

Korzystając z ładnej pogody zaingurowałem dziś sezon rowerowy. Odwiedziłem więc remontowany Plac Tysiąclecia. To co zobaczyłem to porażka. Wnęka przystankowa ma mniej więcej 1 metr szerokości, a ulica jest na tyle wąska, że większy samochód np. mini van moze miec problem z ominięciem autobusu stojącego na przystanku. Uliczka została bowiem nieco zwęszona. Dodatkowo wnęka zamiast betonu została wykonana z kostki granitowej. Współczuję mieszkańcom- sam mam pod domem taka kostkę na przystanku i szum wozów po niej kursujących nie jest wcale sympatyczny.
Dodatkowo na środku nowego parkingu postawiono lampę uliczną ](*,) Sumując remont oceniam negatywnie. Niestety.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 maja 2006, 19:32

R-11 Kleszczowa pisze:Uliczka została bowiem nieco zwęszona.
Przez psy gończe? Sorry, że się czepiam, przestanę i się uspokoję, jak już zdasz tę maturę... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 04 maja 2006, 19:33

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Uliczka została bowiem nieco zwęszona.
Przez psy gończe? Sorry, że się czepiam, przestanę i się uspokoję, jak już zdasz tę maturę... ;)
E tam :P Już po polskim =P~
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26817
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 maja 2006, 17:56

Komunikat ZTM pisze: 10.05.2006
Zmiany przystankowe na linii E-5
Od dnia 15.05.2006r. od początku kursowania na trasie linii E-5 zostają wprowadzone poniższe zmiany przystankowe:
- uruchomione zostają dodatkowe przystanki ŻYWIECKA 01 i 02
- przestają obowiązywać przystanki SIŁACZKI 01 i 02
- zamiast przystanku ŁOPUSZAŃSKA 04 (kierunek URSUS-NIEDŹWIADEK) obowiązuje przystanek ŁOPUSZAŃSKA 02
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 maja 2006, 19:03

inż. Glonojad pisze: - uruchomione zostają dodatkowe przystanki ŻYWIECKA 01 i 02



](*,) ](*,) -kolejny idiotyczny przystanek dla tej linii- moze niech się jeszcze zatrzymuje przy Starodębach #-o A tak było kiedyś miło jak E-5 od Zachodniego nie zatrzymywało się do Kolorowej 8-[


inż. Glonojad pisze: - przestają obowiązywać przystanki SIŁACZKI 01 i 02




=D> A to jest z kolei bardzo dobra wiadomośc. Już dawno powinien zostać skasowany dla wszystkich linii czerwonych.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2703
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 10 maja 2006, 19:45

Komunikat ZTM pisze: 10.05.2006
- uruchomione zostają dodatkowe przystanki ŻYWIECKA 01 i 02
Stałe czy warunkowe? Mimo to beznadziejny pomysł. #-o
Co do przystanku Siłaczki to dobrze, ze skasowali. =D>

Byłem dzisiaj na placu i tam jest strasznie wąsko, zatoczka dla autobusów ma z metr szerokości, a ulica na oko z 2-3m. (jak to już R-11 mówił) ] #-o ](*,)

ODPOWIEDZ