(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 mar 2021, 10:53

Owszem, są nowe tramwaje i nowa zajezdnia, ale 14 na Puławskiej jeździ puste jak bęben a i na północ od Bankowego nie ma co zbyt wielu tramwajów dodawać. Więc któraś z linii do centrum powinna z Puławskiej polecieć też.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 mar 2021, 10:57

Nowe tramwaje tak, ale można pomyśleć odwrotnie: tramwaje z Marszałkowskiej na południe zamiast na Puławską (bo nadpodaż) mogą jechać do Wilanowa (Czerniaków, Stegny).

Mam nadzieję, że 1 wydłużona do Okęcia nie będzie za długa - tym przecież argumentowano skrócenie 25 do Banacha.
Ale też mi się wydaje, że układ
1 Okęcie - Annopol,
9 silna jak najbardziej,
15 ciach do Banacha,
+41 Naruciak* - któryś Żerań (FSO lub Wsch.).
Tylko żeby się nie skończyło, że 9 to jest super tylko przez 20 min mikrozagęszczenia, a w weekendy co 15'.
Ogólnie jestem za 1 na Okęciu, ale lepiej kosztem 15 niż 7.
pod kątem potrzeb "9", na Gocławku jest bardzo ciasno.
Zgadzam się, że na Gocławku jest teraz bardzo ciasno - ale jak to się ma w kontekście budowy trama na Gocław (i skierowania tam 24) lub ew. wydłużenia do Płowieckiej?

* Czy już pozbywać się wszelkich nadziei na przywrócenie tych ~2-3 brygad na przywrócenie całości 1 na Banacha?</retoryczne>
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 mar 2021, 11:52

Tramwaj na Gocław wg poniedziałkowej deklaracji prezydenta powstanie po metrze na Gocław, a wg piątkowego komentarza wiceprezydenta wcale.

7 na Okęciu bardziej szkodzi, niż pomaga ze względu na nierównomierne zapełnianie 9 w śródmieściu. Powinna jeździć razem z 25 do Banacha.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 23 mar 2021, 15:32

Tak swoją drogą 1: jakie są szanse, że po wydaniu kolejnych 41 milionów na planowanie M2½ ktoś powie, że to nie ma sensu i jednak należy zacząć od tramwaju?
Tak swoją drogą 2: Tarchodwory tutaj są - oni znają Gocław tylko z wyświetlaczy 509 ;)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 mar 2021, 15:38

Jak stwierdzą, że M2½ bez sensu, to rozkopią MSN na cztery lata, żeby przejść na układ kierunkowy i wyciąć połowę kursów na Bródno, żeby można było jechać na Gocław bezpośrednio z Pól Kapusty im. Jarosława Osowskiego. W ramach przebudowy okaże się, że znowu zrobiono dziurę w Wiśle i stacja jest nie do odratowania, więc przez 14 lat będzie kursować ZM2 z CNK na Wileński, a w tym czasie na szybko zrobi się bajpas pod Różycem i będzie prawobrzeżne metro.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 23 mar 2021, 15:47

Ufam, że po otwarciu bródnowskiego M2 napełnienia zrobią się tak duże, że nikt nie będzie śmiał wycinać połowy kursów pod groźbą wywiezienia z ratusza na taczce. Inna sprawa, że warszawskie PO jest tak rozbisurmanione swoją nietykalnością, że praktyczie wszystko im wolno i gdyby nawet sprowadzili sto słoni, żeby nasrały na patelnię to i tak znowu prezydent będzie z PO.

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 23 mar 2021, 21:14

Glonojad pisze:
23 mar 2021, 11:52
Tramwaj na Gocław wg poniedziałkowej deklaracji prezydenta powstanie po metrze na Gocław, a wg piątkowego komentarza wiceprezydenta wcale.
Bo nie powstanie wcale. Nawet jeśli ktoś w końcu będzie chciał go zbudować, inwestycję zniszczą protesty.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 mar 2021, 9:08

fraktal pisze:
23 mar 2021, 21:14
Glonojad pisze:
23 mar 2021, 11:52
Tramwaj na Gocław wg poniedziałkowej deklaracji prezydenta powstanie po metrze na Gocław, a wg piątkowego komentarza wiceprezydenta wcale.
Bo nie powstanie wcale. Nawet jeśli ktoś w końcu będzie chciał go zbudować, inwestycję zniszczą protesty.
Protesty już były, sąd wszystkie oddalił.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 mar 2021, 9:11

Emyl pisze:
23 mar 2021, 15:32
Tak swoją drogą 1: jakie są szanse, że po wydaniu kolejnych 41 milionów na planowanie M2½ ktoś powie, że to nie ma sensu i jednak należy zacząć od tramwaju?
Im więcej wydadzą na prace przygotowawcze, tym mniejsze są szanse wycofania z pomysłu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 24 mar 2021, 9:45

Te 41 mln zł to mniej niż na przewymiarowanie Metra Stadion. A i tak dałoby się sfinansować P+R Marsa czy tramwaj na Rudę.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 24 mar 2021, 10:07

Tramwaj na Rudę IMHO powinien być realizowany równolegle z tramwajem do Wilanowa. Ale ja to się gówno znam ;)

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 26 mar 2021, 18:48

Na Wielkanoc mimo zawieszenia linii 18 oraz standardowego braku 31, ciąg ulicy Woronicza obsługiwać będzie 35, które krańcować będzie na pętli Woronicza. Zatem nie będzie powtórki z Bożego Narodzenia kiedy to ten ciąg obsługiwały tylko tramwaje wyjazdowe i zjazdowe.
ObrazekObrazek

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 26 mar 2021, 19:24

Ciekawe czy to 35 się przyzwyczai tu na dłużej... Wyglada jak docelowe połączenie 4 z 18 :)
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 mar 2021, 19:42

Wymiana 4 z 18 końcówkami jest potrzebna od lat - nie tylko ze względu na pory i godziny kursowania ale i ze względu na tabor - na 18 spokojnie mogą jeździć Ubooty czy krótkie Hultaje, o ile nie jedzie na Służewiec oczywiście. Do tego 18 ma na północy z 35 parę przystanków więcej, więc jest byłaby naturalną parą do koordynacji.

No ale kryterium minimalizacji zmian uwala tego typu pomysły.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 26 mar 2021, 23:04

Skoro 18 się tak łatwo zawiesza, to można ją zmienić na powszednią i faktycznie zamienić z czwórką.
ŁK

ODPOWIEDZ