[KM] Górny Mokotów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

[KM] Górny Mokotów

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 11:51

Przyszła nam (Dennisowi i mi) do głów koncepcja pewnego poporządkowania komunikacji na Mokotowie. Oto propozycje:

107 - skrócenie trasy ...Domaniewska - Wołoska (ew. przez Konstruktorską, Racjonalizacji i Woronicza dla poprawy dojazdu do zajezdni) - Rakowiecka-Kościół
(utrzymanie obsługi Domaniewskiej oraz połączenia Ursynowa i Służewia z Wołoską (m.in. szpital MSW))

108 - przedłużenie od Czerniakowskiej po trasie 107 na Esperanto
(dla zastąpienia 107 na tym odcinku oraz dla poprawy skomunikowania Siekierek z centrum)

117 - skierowanie na trasę ...Madalińskiego - Wołoska - Rzymowskiego - Gotarda - Bokserska (Wyczółki?)
(zastąpienie połączenia Wołoskiej ze Służewcem, obecnie realizowanego przez 138)

138 - skierowanie na trasę ...Waryńskiego - Rakowiecka - Al. Niepodległości - Odyńca - Racławicka - Żwirki i Wigury - Hynka - Al. Krakowska - Okęcie
(zastąpienie 301 linią stałą; w razie silnej potrzeby skierowanie przez Torwar, Czerniakowską, Gagarina, Spacerową)

141 - skierowanie na trasę ...Czerniakowska - Chełmska - Dolna - Puławska - Odyńca - Wołoska - Woronicza - Racjonalizacji - Konstruktorska - Postępu - Cybernetyki - Obrzeźna - Bokserska
(zastąpienie 107 na trasie Sielce - Wołoska, zachowanie połączeń Sielc ze Służewcem (nie dublując 189 i 401) i dzielnicy biurowej (rejon Postępu) na Służewcu z metrem (zastępstwo za 182))

158 - wzmocnienie dla utrzymania poziomu obsługi Witolina (z innego wątku: możliwość skierowania do Reduty)

182 - skierowanie na trasę Okęcie - Al. Krakowska - 17 Stycznia - Żwirki i Wigury - Sasanki - Marynarska - Al. Wilanowska - Wilanów
(zachowanie obecnego połączenia Okęcie - 17 Stycznia - GM oraz zastąpienie 117 w relacji GM - Wilanów; możliwe skierowanie przez Al. Lotników i Wałbrzyską)

301 - likwidacja (przejęcie trasy przez 138)

Dodatkowo być może przestałoby być potrzebne 165 na Służewcu - nad nią nie myśleliśmy.

Staraliśmy się porozcinać linie, pracujące obecnie odcinkowo (107, 117, 182), co by pozwalało na racjonalniejsze wykorzystanie brygad i zwiększenie elastyczności taborowo - częstotliwościowej, zarazem zachowując jak najszerszą gamę obecnie realizowanych połączeń (Mokotów - Okęcie, Okęcie - GM, GM - Wilanów, Sielce - Służewiec, Rakowiec - <M>Racławicka. To teraz proszę o zmasowaną krytykę :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lis 2007, 12:01

Ej - nie zabieraj Stegnom 141 =; Podoba mi się koncepcja wydłużenia 108 aczkolwiek nie kręci mnie wcale rozcinanie 107 na Mokotowie. Zamiast kombinowania ze 141 może warto 107 zostawić na dłuższej trasie tzn. nie do Rakowieckiej na np. do Torwaru. 107 to taka śmieszna linia - fakt pracująca szalenie odcinkowo, ale śmiem twierdzić, że ta odcinkowość jest jej szalenie mocną stroną. Nie unikniemy linii działających odcinkowo - a jeśli jest ona - fakt strasznie pokręcona - sprawnie działającym połączeniem to nie trzeba jej ruszać. Natomiast 138 wygląda zachęcająco O-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 12:50

R-11 Kleszczowa pisze:Ej - nie zabieraj Stegnom 141 =;
Stegny w każdą stronę po trasie 141 mają inne połączenia. W jedną stronę 189, w drugą 185. A na Grochów 148.
R-11 Kleszczowa pisze:107 to taka śmieszna linia
Od dawna przestałem traktować śmieszność jako wyznacznik jakości linii. 107 połączenie odcinkowe na południu by zachowało, na reszcie można je zastąpić. Z Ursynowa na Sielce się nim i tak nie jeździ!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lis 2007, 12:55

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Ej - nie zabieraj Stegnom 141 =;
Stegny w każdą stronę po trasie 141 mają inne połączenia. W jedną stronę 189, w drugą 185. A na Grochów 148.
Mimo wszystko jest to tamże popularna linia. Notabene chyba obaj możemy się zgodzić, że takie wycięcie byłoby szalenie kontrowersyjne.
Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:107 to taka śmieszna linia
Od dawna przestałem traktować śmieszność jako wyznacznik jakości linii. 107 połączenie odcinkowe na południu by zachowało, na reszcie można je zastąpić. Z Ursynowa na Sielce się nim i tak nie jeździ!
Jak najbardziej się nie jeździ. Co nie zmienia faktu, że linia tak jako "ogólnomokotowska" jest szalenie sprawdzającą się linią socjalną, której nie powinno się IMO zastępować - co by nie mówić - liniami tranzytowymi.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 27 lis 2007, 13:01

Zamierzamy więc upychać w Racławicką (mimo że jest ona wyremontowana i teoretycznie przejezdniejsza) kolejną linię :?:
Wydawało się że jak już zmaterializowało się tam 186-to szczyt szczęścia i niczego wam więcej do szczęścia na Racławickiej nie potrzeba...
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 13:05

R-11 Kleszczowa pisze:Co nie zmienia faktu, że linia tak jako "ogólnomokotowska" jest szalenie sprawdzającą się linią socjalną, której nie powinno się IMO zastępować - co by nie mówić - liniami tranzytowymi.
Ani trochę mnie nie przekonałeś. Nie można, jeśli wymaga to ich zakręcenia, bo wtedy szkodzi to funkcjom "dalekobieżnym". W tym przypadku byłoby to wręcz uproszczenie 141.

Stegnom 141 było przydatne w niektórych relacjach, ale doszły 148, 401, 416. Niektóre na samym osiedlu, niektóre obrzeżem, ale pozwalają one zdjąć z tej linii część zadań. Poza tym nie trzeba trzech (ze 117 nawet czterech) linii GM - Wałbrzyska - Nowoursynowska.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lis 2007, 13:09

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Co nie zmienia faktu, że linia tak jako "ogólnomokotowska" jest szalenie sprawdzającą się linią socjalną, której nie powinno się IMO zastępować - co by nie mówić - liniami tranzytowymi.
Ani trochę mnie nie przekonałeś. Nie można, jeśli wymaga to ich zakręcenia, bo wtedy szkodzi to funkcjom "dalekobieżnym". W tym przypadku byłoby to wręcz uproszczenie 141.
Uproszczenie trasy = zabieranie unikalnych połączeń stricte lokalnych.
Bastian pisze: Stegnom 141 było przydatne w niektórych relacjach, ale doszły 148, 401, 416. Niektóre na samym osiedlu, niektóre obrzeżem, ale pozwalają one zdjąć z tej linii część zadań. Poza tym nie trzeba trzech (ze 117 nawet czterech) linii GM - Wałbrzyska - Nowoursynowska.
Do 401 to Stegny mają szalenie "wygodny" dojazd :>
Idąc Twoim tokiem zapytam jasno: dlaczego więc nie wywalono ze Stegien 141 kiedy było tam 143 :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 13:15

R-11 Kleszczowa pisze:Uproszczenie trasy = zabieranie unikalnych połączeń stricte lokalnych.
Kleszczu, przejdźże z banałów na konkrety! Których połączeń ci brakuje?

Zwracam ci uwagę, że przekierowanie 141 umożliwi zachowanie połączenia Wołoskiej z TŁ. Na nim ci akurat nie zależy? :P
R-11 Kleszczowa pisze:dlaczego więc nie wywalono ze Stegien 141 kiedy było tam 143 :?:
Nie wiem, doprawdy. Wtedy dominowała koncepcja, że jeśli gdzieś jest jedna linia, to należy do niej dołożyć jeszcze ze dwie. A teraz jemy tę żabę.

Stegny - Dolna: 166, zapomniałem dodać. Być może powinno pojechać przez Bonifacego.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lis 2007, 13:22

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Uproszczenie trasy = zabieranie unikalnych połączeń stricte lokalnych.
Kleszczu, przejdźże z banałów na konkrety! Których połączeń ci brakuje?
Np. dlaczego z ciągu Madalińskiego miedzy Boboli/Wołoską, a al. Niepodległości do basenów na Warszawiankę mam jechać z przesiadką :?: Dlaczego matka z dzieckiem z rejonu skrzyżowania Boboli/Wołoska z Madalińskiego ma jechać do nowoczesnego placu zaabw z przesiadką :?: Dlaczego ma zniknąć bezpośrednie połączenie w zasadzie trzech szpitali :?:
Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:dlaczego więc nie wywalono ze Stegien 141 kiedy było tam 143 :?:
Nie wiem, doprawdy. Wtedy dominowała koncepcja, że jeśli gdzieś jest jedna linia, to należy do niej dołożyć jeszcze ze dwie. A teraz jemy tę żabę.

Stegny - Dolna: 166, zapomniałem dodać. Być może powinno pojechać przez Bonifacego.
166 przez Stegny brzmi zachęcająco.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 13:25

R-11 Kleszczowa pisze:Np. dlaczego z ciągu Madalińskiego miedzy Boboli/Wołoską, a al. Niepodległości do basenów na Warszawiankę mam jechać z przesiadką :?: Dlaczego matka z dzieckiem z rejonu skrzyżowania Boboli/Wołoska z Madalińskiego ma jechać do nowoczesnego placu zaabw z przesiadką :?:
Na przykład dlatego, że brygad i kasy zaczyna brakować na linie podstawowe, co widzimy po cięciach 190 i 512, a w przyszłym roku może być jeszcze gorzej? Czy jeszcze ci trzeba innych argumentów?
R-11 Kleszczowa pisze:Dlaczego ma zniknąć bezpośrednie połączenie w zasadzie trzech szpitali :?:
Chodzi ci o lekarzy na trzech etatach? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lis 2007, 13:26

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Np. dlaczego z ciągu Madalińskiego miedzy Boboli/Wołoską, a al. Niepodległości do basenów na Warszawiankę mam jechać z przesiadką :?: Dlaczego matka z dzieckiem z rejonu skrzyżowania Boboli/Wołoska z Madalińskiego ma jechać do nowoczesnego placu zaabw z przesiadką :?:
Na przykład dlatego, że brygad i kasy zaczyna brakować na linie podstawowe, co widzimy po cięciach 190 i 512? Czy jeszcze ci trzeba innych argumentów?
W obecnej sytuacji nie zastąpisz 107 bez dodatkowych kosztów np. w DS. Po co mieszać :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 13:28

Gdzie widzisz te koszty? 108 ani 141 nie trzeba uruchamiać, one już są.

Nie dodajemy nowych odcinków, przeciwnie, wycinamy duble: 138 Pl. Unii - GM, 141 Chełmska - GM, kawał 182. Ja tu widzę oszczędności, nie koszty.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lis 2007, 13:30

Bastian pisze:Gdzie widzisz te koszty? 108 ani 141 nie trzeba uruchamiać, one już są.

Nie dodajemy nowych odcinków, przeciwnie, wycinamy duble: 138 Pl. Unii - GM, 141 Chełmska - GM, kawał 182. Ja tu widzę oszczędności, nie koszty.
:bialaflaga:


^ co nie znaczy, że popieram majstrowanie przy 107.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2007, 13:35

R-11 Kleszczowa pisze:co nie znaczy, że popieram majstrowanie przy 107
No to tu mamy protokół rozbieżności, bo ja ze szczerą chęcią poprę każde majstrowanie przy tym potworku. Mam za to tę przewagę nad tobą, że jestem z Mokotowa :P


Zapomniałem wspomnieć, że Dennis proponował wydłużenie 107 na Ursynowie, poprawiając obsługę niektórych wschodnich jego rejonów (jak chce dokładniej, to niech napisze, bo ja nie pamiętam :P). Można też dyskutować nad zamiennością tras 117 i 141 - która przez Postępu, która przez Gotarda, w końcu która z nich na Wyczółki. Nie ukrywam, że napisałem wersję, którą sam preferuję, ale różnice są nieznaczne.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 lis 2007, 14:24

Widzę dwa problemy:
1. Połączenie północnych Stegien (Mangalia+Czarnomorska) ze Służewiem i Służewcem.
2. 141 w poprzek przez Marynarską przy Postępu, który to przejazd ma być skasowany. Wszak już obecnie nie jest on używany liniowo.
Poza tym jestem nastawiony bardzo optymistycznie do projektu.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ