Komunikacja na Targówku

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 16 wrz 2009, 13:01

Bastian pisze:I chcesz z tego Bródna Wschodniego wozić co 10 minut z obertasami dookoła całego Targówka? :-s
Zawsze można skierować tam 162, bądź 162 puścić po obwodnicy do pętli, a 160 na skróty, na Bródno.
Ile kilometrów? Jakiej płynności ruchu spodziewasz się na Zabranieckiej i Kraśnickiej? Czym z ks. Ziemowita do szkoły na Targówku?
Na pewno byłaby to krótsza linia, niż np. 189, więc nie widzę problemu. Taka trasa przynajmniej gwarantowałaby dobrą frekwencję.
Linię 202 wywalczono m.in. jako dojazd z Radzymińskiej na cmentarz. Rozumiesz chyba, że ci pasażerowie nie życzą sobie się przesiadać? ;)
"Wywalczono" :?: Dość enigmatycznie to zabrzmiało. Chciałeś powiedzieć, że kto wywalczył - bo nikt tym nie jeździ, więc mieszkańcy raczej nie ;)
Tużycka i Tarnogórska są na minibusy.
Gdyby te midibusy, przejeżdżające tamtędy, miały jeszcze jakąś sensowną trasę, a nie pojawiały się tam niejako "przy okazji".
Trasowo wreszcie coś, co wygląda nieźle - tylko jakiej się tu spodziewać frekwencji? :>
Albo rybka, albo pipka. Narzekasz na zbyt długie 176, które na zainteresowanie na pewno by nie narzekało, ale kontrpropozycja krótszej linii (140) też Ci nie pasuje. Zdecyduj się. Albo przedstaw własny pomysł.
Co z dojazdem z Wygody do szkoły przy Strażackiej oraz do Urzędu dzielnicy? :P
Nawet nie miałem pojęcia, że na Strażackiej jest jakikolwiek obiekt użyteczności publicznej :roll:
Co do 176, to ciekawym pomysłem, jaki znam, jest zamiana ze 126: 176 od razu w Odlewniczą do tramwaju, podczas gdy 126 Marywilską do Bazyliańskiej lub Bartniczej...
Tylko po co :?:

Można byłoby zrobić jeszcze inaczej, skoro (wg mnie rewelacyjny) pomysł z wydłużeniem 176 nie podoba się wam:

140 - TARGÓWEK - Trocka - Pratulińska - Handlowa - Ossowskiego - Gorzykowska - Radzymińska - Kraśnicka - księcia Ziemowita - Zabraniecka - Strażacka - Chełmżyńska - Okularowa - Korkowa - Kościuszkowców - Pożaryskiego - al. Dzieci Polskich - MIĘDZYLESIE

338 - PL. HALLERA - ... - Zabraniecka - Strażacka - Chruściela - REMBERTÓW AON

lub

140: CH TARGÓWEK - Głębocka - Malborska - Kondratowicza - św. Wincentego - Borzymowska - Trocka - Radzymińska - Kraśnicka - księcia Ziemowita - Zabraniecka - Strażacka - Chruściela - REMBERTÓW AON

338 - PL. HALLERA - ... - Zabraniecka - Strażacka - Chełmżyńska - Okularowa - Korkowa - Kościuszkowców - Pożaryskiego - al. Dzieci Polskich - MIĘDZYLESIE

Jednak pierwszy wariant bardziej mi się podoba, ze względu na to, że z Kościuszkowców można wtedy wywalić 115. A najlepiej byłoby gdyby 140 mogło pojechać na trasie CH TARGÓWEK - MIĘDZYLESIE, a 338 REMBERTÓW AON - PL. HALLERA.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 16 wrz 2009, 13:03

@ Krzysiek_S
Niech zgadnę: czyżby to użytkownik EMYL, który kilka stron wcześniej to samo wypisywał na forum?

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 16 wrz 2009, 13:05

Lipa pisze:Niech zgadnę: czyżby to użytkownik EMYL, który kilka stron wcześniej to samo wypisywał na forum?
Wystarczy przeczytać podpis O-) Notabene nie musiałem tego czynić, by wiedzieć czyja to sprawka. Co by nie było, trochę sensu w tym jest.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 16 wrz 2009, 14:00

hahaa, pomysł był mój, ale petycje odwalił mój kolega ;D
z błędami zresztą!

Szanowny Panie Krzysiu eS, możesz wyedytować swojego posta i wywalić z niego moje dane? :D
bo bardzo się boję najazdu wawkomowiczów z przystnaku Stacja Krwiodawstwa...

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 16 wrz 2009, 14:21

emyl - sorry ale twoja petycja kupy się nie trzyma - wynika z niej tylko tyle że chcesz więcej i już bo ci się należy.
nie chcesz 160 a wolisz 517 to to napisz.
PURA VIDA!

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 16 wrz 2009, 14:31

nie tylko ze Stacji Krwiodawstwa ale i z całego Gocławia... ;-)
Ale teraz juz tak serio, to małe są szanse, że ZTM podaruje Targówkowi dwie silne, bezpośrednie linie do DwC.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 16 wrz 2009, 14:35

nie chcesz 160 a wolisz 517 to to napisz.
w sumie to napisałem...
Ale teraz juz tak serio, to małe są szanse, że ZTM podaruje Targówkowi dwie silne, bezpośrednie linie do DwC.
dobra, jestem tego świadom, nawet już się z tym przespałem :placze:

patryk148
Posty: 536
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 16 wrz 2009, 14:37

była mowa o zwiększeniu częstotliwości 138. może powinna jechać przez Ksiecia Ziemowita - Rzeczną - Księżnej Anny - Zabraniecką do UTRATY. Na omijanym odcinku są dwa małe zakłady i 3 domy mieszkalne wktórych łącznie mieszka 20 osób, a i tak są w strefie dojścia do innych przystanków.

co do Zacisza to może dowozówka na liberach lub SU10 (10/10/10/10) z Tulżyckiej Radzymińską - Kondratowicza - Codzienną - Rolanda - Gilarską - Jórskiego - Radzymińską - Kraśnicką - Swojską na ELSNERÓW.

dowóz do silnego 190 Elsnerowa, Lewinowa i całego Zacisza.
dodatkowo przez Zacisze poprowadzenie:
140 ... - Wincentego - Gilarską - Rolanda - Codzienną - Kondratowicza - ...
199 ... - Radzymińską - Jórskiego - Rolanda - Codzienną - Młodzieńczą - Radzymińską - ...

nie można wywalić z Elsnerowa linii jadącej przez całe miasta, a w zamian dać dowozówkę z taką samą czestotliwością. inaczej będą protesty. to samo z Zacisza. trzeba zaoferowac silne linie lokalne ale gdzieć jadące (np. UD lub supermarket).

z Targówka wywalamy 170 i 512.

przez Strażacką podoba mi się 176 jadące przez Bródno - Targówek do Rembertowa, ale czas przejazdu długi

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 16 wrz 2009, 14:41

emyl pisze:Cytat:
nie chcesz 160 a wolisz 517 to to napisz.
w sumie to napisałem...
to jeszcze przedstaw to tej pani z Targówka, Zawadzie zdaje się :D
PURA VIDA!

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 16 wrz 2009, 15:16

Gdzie jest to Bródno Wschodnie, bo nie spotkałem się z takim określeniem ani na planach miasta, ani na moim osiedlu?

Łukasz
Posty: 10540
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 16 wrz 2009, 16:17

patryk148 pisze:była mowa o zwiększeniu częstotliwości 138. może powinna jechać przez Ksiecia Ziemowita - Rzeczną - Księżnej Anny - Zabraniecką do UTRATY. Na omijanym odcinku są dwa małe zakłady i 3 domy mieszkalne wktórych łącznie mieszka 20 osób, a i tak są w strefie dojścia do innych przystanków.
Ale pozostali mogą nie chcieć jeździć dookoła.
patryk148 pisze: nie można wywalić z Elsnerowa linii jadącej przez całe miasta, a w zamian dać dowozówkę z taką samą czestotliwością. inaczej będą protesty. to samo z Zacisza. trzeba zaoferowac silne linie lokalne ale gdzieć jadące (np. UD lub supermarket).

z Targówka wywalamy 170 i 512.

przez Strażacką podoba mi się 176 jadące przez Bródno - Targówek do Rembertowa, ale czas przejazdu długi
Czas czasem, pewnie ok. 60-70 minut, do przeżycia, tylko po co.
ŁK

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 16 wrz 2009, 16:57

Tak się zapytam z ciekawości: skąd nagle takie zamiłowanie to chęci tworzenia połączeń Targówka z Rembertowem? Jakoś 199 tłumów w tej relacji nie wozi.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 16 wrz 2009, 19:45

ZaciszaniN pisze:Najbardziej optymalny układ to wg mnie:

140: do piachu
160: DW. CENTRALNY - ... - Kołowa - św. Wincentego - Przy Grodzisku (powrót: Kondratowicza) - BRÓDNO WSCHODNIE lub ...Głebocka - CH TARGÓWEK

Ile jeszcze czasu będziecie w projektach tworzyć linie z zadupia do Centrum? To jakaś patologia.

Websterek
Posty: 628
Rejestracja: 18 gru 2007, 21:02
Lokalizacja: ZP 1145

Post autor: Websterek » 16 wrz 2009, 19:54

Jeśli Bródno to zadupie, to ciekaw jestem, co dla Ciebie nie jest zadupiem? Może samo Centrum?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 wrz 2009, 20:19

ZaciszaniN pisze:Zawsze można skierować tam 162, bądź 162 puścić po obwodnicy do pętli, a 160 na skróty, na Bródno.
160 MUSI obsłużyć WITEBSKĄ. Dodam, że to nie moja opinia.
ZaciszaniN pisze:Na pewno byłaby to krótsza linia, niż np. 189, więc nie widzę problemu.
Piszesz, by pisać, czy też może masz jakiekolwiek podstawy? :roll:

Twoje 176 miałoby ok. 23 700 metrów, 57 minut.

189 ma 18 500 (czas dłuższy, to prawda - ale tu była mowa o kilometrach). Nawet przedłużone do Chomiczówki miałoby 22 300. Dla porównania: 107 i 168 mają po ok. 24 000. Doprawdy, starczy takich potworów. Zwłaszcza, gdy po drodze jest Marywilska i Strażacka.
ZaciszaniN pisze:Taka trasa przynajmniej gwarantowałaby dobrą frekwencję.
Podstawy takich rachub? :>
ZaciszaniN pisze:Chciałeś powiedzieć, że kto wywalczył - bo nikt tym nie jeździ, więc mieszkańcy raczej nie ;)
Ci mieszkańcy, którzy walczyli za pośrednictwem UD Targówek.
ZaciszaniN pisze:Albo przedstaw własny pomysł.
A niby czemu muszę? To ty chcesz zmieniać stan istniejący.
ZaciszaniN pisze:Nawet nie miałem pojęcia, że na Strażackiej jest jakikolwiek obiekt użyteczności publicznej :roll:
Może najpierw spiszmy rzeczy, o których nie masz pojęcia, a dopiero potem na ich podstawie stworzysz projekt? :P
ZaciszaniN pisze:140 - TARGÓWEK - Trocka - Pratulińska - Handlowa - Ossowskiego - Gorzykowska - Radzymińska - Kraśnicka - księcia Ziemowita - Zabraniecka - Strażacka - Chełmżyńska - Okularowa - Korkowa - Kościuszkowców - Pożaryskiego - al. Dzieci Polskich - MIĘDZYLESIE
Ile linii planujesz na Chełmżyńskiej, a ile na Kajki?
ZaciszaniN pisze:338 - PL. HALLERA - ... - Zabraniecka - Strażacka - Chruściela - REMBERTÓW AON
Ile minut się jedzie koleją z Rembertowa do Wschodniego?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ