Porządki na południu (117, 519)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5242
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 23 sty 2011, 22:56

TGM pisze:
mgr Jarek pisze:123 nie jedzie do Wileniaka. Pewnie zostanie zmarszrutyzowane.
Może w końcu odpowiesz: kto zasługuje na bezpośrednie połączenia? Kogo można skazać na przesiadki? Jakie są dokładne kryteria?
Czyli mam rozumieć, że widzimisię i prywata panów urzędników :| .

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 sty 2011, 23:35

Urzędnicy kierują się wyłącznie prywatą i własnym widzimisiem - ta realnie trzymana w ręku władza, w połączeniu z wysokimi pensjami i rozbudowanym systemem socjalnym pozwala im poczuć się prawie, jak bogowie.


Mam nadzieję, że ta odpowiedź wreszcie cię usatysfakcjonuje.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 23 sty 2011, 23:40

Bastian pisze:Mam nadzieję, że ta odpowiedź wreszcie cię usatysfakcjonuje.
Nie kpij. Kolaga przejdzie jeszcze do obozu J. Kaczyńskiego. =;

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 sty 2011, 23:45

Póki ze stołecznym zbiorkomem nie mają nic wspólnego żadne samoloty, póty ten obóz nie będzie się interesował takimi problemami, jako zbyt przyziemnymi. Śpij więc spokojnie! =; ;)


EOT
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 24 sty 2011, 9:05

Lukasz436 pisze:I w dodatku dawnym 33 osoby jeździły do Metra Wilanowska. Za to obecnym 210 nie jeździ nikt...
Tu się nie zgodzę. Sam raz jechałem z Wołoskiej i jeszcze parę osób - w większości do Wierzbna:)

Może przede wszystkim dlatego, że coś w tramwajach akurat najpewniej pieprzło, a z daleka 210 wyglądał na 107, ale fakt jest faktem - jechałem ja i parę osób. Nawet kierowca wykonał manewr ominięcia korka przed Woronicza w wiadomy sposób

[ Dodano: |24 Sty 2011|, 2011 09:20 ]
Bastian pisze:154 też można puścić co 5 minut i pasażerów przyciągnie, tylko po co?
Jeśli dużo, znaczyć to będzie, że coś jest na rzeczy, że ludzie potrzebują akurat tam jeździć. Przecież jest oczywiste, że nawet linia co 3 minuty nie przyciągnie nikogo, jeżeli nie będzie nikomu potrzebna - przywołam raz jeszcze nieszczęsne 179 z pl. Unii, które jeżdziło częściiej niz teraz, a czasem tylko ja się tam zapolątałem jak mi się w śnieżycę nie chciało do metra przesiadać :)

[ Dodano: |24 Sty 2011|, 2011 09:31 ]
Rav5202 pisze:Ci co posiadają konto na portalu Facebook polecam zajrzeć w profil ZTM
Czy na tym profilu umieszczane sa przypadkiem rzeczy, które nie są dostępne osobom nieposiadającym konta na tym portalu i niezamierzającym tego czynić? I jak to się ma do walki z wykluczeniem cyfrowym? :-k
Popatrz, jaka franca!

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 24 sty 2011, 12:08

Rosa pisze:To właściwie kto zyska na tych zmianach? /.../ gdzie są beneficjenci zmian?
No właśnie, dla kogo te zmiany, kto zyska? Też się podłączam do pytania, kto będzie beneficjentem tych zmian, i zadam je oficjalnym pismem...
Flash8222 pisze:A po kiego? Z Wołoskiej do Centrum masz 17 oraz 16, z Puławskiej 4, 10 oraz 18. Jak ktoś z tych okolic będze chciał jechać do Waszyngtona to pojedzie 138.
A z Madalińskiego co będziesz miał do centrum, jak zabiorą 117, które jeździło tu niemal zawsze?
Jak mają skracać 117, to chociaż niech skrócą do Rakowieckiej - Kościół, żeby nie pozbawiać Madalińskiego linii do Centrum.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 24 sty 2011, 12:20

Piottr pisze:
Rosa pisze:To właściwie kto zyska na tych zmianach? /.../ gdzie są beneficjenci zmian?
No właśnie, dla kogo te zmiany, kto zyska? Też się podłączam do pytania, kto będzie beneficjentem tych zmian, i zadam je oficjalnym pismem...
Beneficjentem zmian będzie "system", "miasto", "społeczeństwo", itd. itp.
Tak w szczegółach to pewnie się okaże, że mieszkańcy Tarchomina :D :D

BP NMSP
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sty 2011, 12:33

Piottr pisze:A z Madalińskiego co będziesz miał do centrum, jak zabiorą 117, które jeździło tu niemal zawsze?
W sensie ZP Łowicka? Bo z ZP Madalińskiego-Szpital jest 118 :P


Ludzie z Różanej dochodzą pewnie do <M>Racławicka, ludzie z okolic Narbutta dochodzą do Pola Mokotowskiego. Strefa obsługi zmalała, to i zapotrzebowanie się zmniejszyło.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 24 sty 2011, 12:34

Miasto nie musi nagle zaczac oszczędzac brygad na południu skoro jeździ obecnie pelno wtyczek, zrobiono 360, częste 527 do Centrum a 508 ma nieco przesadzona czestotliwośc.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sty 2011, 12:35

Rosa pisze:Miasto nie musi nagle zaczac oszczędzac brygad na południu skoro jeździ obecnie pelno wtyczek
Jak zamkną Targową, to i tego będzie za mało.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8300
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 24 sty 2011, 15:37

drapka pisze: [ Dodano: |24 Sty 2011|, 2011 09:31 ]
Rav5202 pisze:Ci co posiadają konto na portalu Facebook polecam zajrzeć w profil ZTM
Czy na tym profilu umieszczane sa przypadkiem rzeczy, które nie są dostępne osobom nieposiadającym konta na tym portalu i niezamierzającym tego czynić? I jak to się ma do walki z wykluczeniem cyfrowym? :-k
1. Nie.
2. A to ZTM ogłosił, że walczy z wykluczeniem cyfrowym? Jaka jest Twoja definicja tego zjawiska? Bo jeśli posłużyć się choćby definicją z Wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wykluczenie_cyfrowe), to łapie się w nią choćby wrzucanie czegokolwiek na stronę ZTM bez wieszania tego na ścianach w POPach (czy spalonej siedzibie, heh ;) ).

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 24 sty 2011, 17:01

man1956 pisze: Kombinacje w stylu 138 co 8 min. na Utracie czy runda dla 117 wokół zakorkowanego ronda Marszałkowska/Jerozolimskie to jakiś ponury żart.
Mylisz się z Utratą. Poza tym przez jakiś czas nie będzie pewnie 338. Jest to też trochę zgodne z polityką większej liczby linii na Trasie Łazienkowskiej (Rozbrat-Metro).
A i rondo w Centrum akurat w tę stronę jest najszybszym skrętem Aleje - Mokotów,
bo i na degolu i przy Centralnym się nie daje skręcić na jednej fazie.
Problemem raczej są przystanki: w przypadku 138 nie ma wspólnego z innymi liniami w relacji Metro-Rozbrat, natomiast czekanie aż 117 zawróci (fakt, skrzyżowanie jest przejezdne, ale nie znaczy to, że to trwa minutę)...
No i ciekawe, za jaki czas to oznacza połączenie 151 i 117...

[ Dodano: |24 Sty 2011|, 2011 17:12 ]
primoż pisze:
ZTM pisze:Warto także wspomnieć, że od maja do końca października, do Parku Kultury w Powsinie pasażerowie będą mogli dojechać również linią 419, która będzie kursowała co 20 minut obecną trasą linii 519 (z centrum do pętli Powsin-Park Kultury).
Czy nie lepiej byłoby wydłużyć 519 w pewnych godzinach, zamiast robienia 419?
Na pewno nie lepiej - ale ja tu czuję inną rzecz. 219 (czy tam coś) + 419 + 519 co 30 minut przez cały dzień.

Może lepiej jakby 401 woziło powietrze do Powsina - albo po prostu pół na pół,
401 + 417 (nawet z 517 by konweniowało), 401 2 razy rzadziej, w to miejsce 417 do Powsina.
Oczywiście, koordynacji toto by nie miało, ale jak ładnie by na papierze wyglądało!

A w święto? Kto by tam jeździł w święto.

[ Dodano: |24 Sty 2011|, 2011 17:16 ]
Bastian pisze:
Rosa pisze:Miasto nie musi nagle zaczac oszczędzac brygad na południu skoro jeździ obecnie pelno wtyczek
Jak zamkną Targową, to i tego będzie za mało.
A jak otworzą metro to w ogóle każda linia będzie 10 razy częściej - i wszyscy do nowego metra, szuuuuuuuuur? Może gdyby tak było...

[ Dodano: |24 Sty 2011|, 2011 17:18 ]
Bastian pisze:
Piottr pisze:A z Madalińskiego co będziesz miał do centrum, jak zabiorą 117, które jeździło tu niemal zawsze?
W sensie ZP Łowicka? Bo z ZP Madalińskiego-Szpital jest 118 :P


Ludzie z Różanej dochodzą pewnie do <M>Racławicka, ludzie z okolic Narbutta dochodzą do Pola Mokotowskiego. Strefa obsługi zmalała, to i zapotrzebowanie się zmniejszyło.
A czy mi się wydaje, czy z ciągu Wołoskiej nie będzie można teraz dojechać do Śródmieścia? Bo tramwaje to za bardzo nie skręcają w Nowowiejską w prawo (a to by wystarczyło, choć teraz to chyba nawet tor jest niepodłączony). Najpierw 192, którym można było chociaż do Świętokrzyskiej/Centralnego dojechać, teraz 117. Nieładnie.
Ajj, zapomniałem o 107.
ŁK

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sty 2011, 18:24

Łukasz pisze:A czy mi się wydaje, czy z ciągu Wołoskiej nie będzie można teraz dojechać do Śródmieścia?
17 co 5 minut to mało do Śródmieścia? :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5242
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 24 sty 2011, 20:51

chester pisze:
Piottr pisze: No właśnie, dla kogo te zmiany, kto zyska? Też się podłączam do pytania, kto będzie beneficjentem tych zmian, i zadam je oficjalnym pismem...
Beneficjentem zmian będzie "system", "miasto", "społeczeństwo", itd. itp.
Tak w szczegółach to pewnie się okaże, że mieszkańcy Tarchomina :D :D

BP NMSP
Beneficjentem będzie Gocław, Wawer, Wesoła. Chodzą słuchy o wydłużeniu linii z Marysina. Chodzą słuchy o zwiększeniu częstotliwości (502 i/lub 411). No i 130 na Wawer. Jeszcze jakieś pytania?

rudy
Posty: 1801
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 24 sty 2011, 20:52

Bastian pisze:
Łukasz pisze:A czy mi się wydaje, czy z ciągu Wołoskiej nie będzie można teraz dojechać do Śródmieścia?
17 co 5 minut to mało do Śródmieścia? :shock:
Łukaszowi zapewne chodzi o ZP Centrum.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ