Komunikacja w Legionowie i okolicach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 03 paź 2012, 23:13

Ze względu na to, że nie ma takiego tematu, co nie tylko mnie to zdziwiło, zakładam go :)

Chciałbym kontynuować wątek z tematu nieporęckiego.
Tyle, że to nie jest argument za tym, żeby dociągnąć autobusy podmiejskie ZTM-u do metra, tylko za tym, żeby Legionowo sprawiło sobie wreszcie jakąś porządną komunikację miejską, chociażby w formie L-ek.
Legionowo i tak mówi, że nie chcę eLki bo: sprzedaż biletów może spowolnić pojazd, brak możliwości użycia biletów minutowych, nie ma możliwości jeżdżenia na gapę (nie piszę swojego zdania, tylko zdanie innych mieszkańców). Oczywiście prezydent uważa, że autobus a'la dowozowy co 30 min w szczycie i co godzinę poza szczytem, jeżdżący tylko w dni robocze do 19 wystarczy BOO w Legionowie są jeszcze taksówki, no i rowerem można dojechać.

Ze strony Legionowa:
Pytanie:
Szanowny Panie maje pytanie związane jest z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej na terenie miasta. Czy my (gmina legionowo) jako płatnik do kasy ZTM mamy jakieś możliwości doradcze dotyczące rozkładów. Mam wrażenie że niestety nie bo co zmiana rozkładu jest coraz gorzej. Najbardziej irytującym jest fakt, iż z niewiadomych przyczyn nie ma synchronizacji autobusów z SKM a i ta dla jadących z Piasków jeździ coraz gorzej ( aby nie było pociągu pomiedzy 5 a 6 rano to jakas paranoja). czy miaso jest wstanie wpłynąć na warszawskiego przewoźnika aby rozpoczeto synchronizację połączeń tym bardziej ze w przypadku naszego miasta są to tylko dwie linie które mają styczność z SKM.
(Piotr, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, w ubiegłorocznych konsultacjach w sprawie połączeń ZTM przeważająca większość legionowian wybrała opcję drugą, czyli brak zmian w komunikacji. Mieszkańcy nie zgodzili się na zmiany, polegające na skróceniu tras autobusów 723 i 731 do pętli przy Mickiewicza oraz uruchomieniu linii dowozowej „L”. Zadecydowali więc, że nie potrzebują linii dowozowej po mieście, dowożącej m.in. do stacji PKP i są zadowoleni z obecnych połączeń. Linie ZTM są z założenia autobusami dowożącymi do Warszawy, a nie do pociągów w Legionowie i ani władze ZTM, ani Legionowa nie mają w planach koordynować ich ze stale zmieniającymi się rozkładami pociągów. Miasto nie może pozwolić sobie na uruchomienie kolejnej linii dowozowej ZTM gdyż wiąże się z finansowaniem tej linii w 100%, zamiast 40% jakie płacimy za zwykłe połączenia, a miasto ze swego budżetu finansuje już linię dowozową z Legionowa Przystanek oraz linię łączącą Grudzie i Piaski z centrum miasta. Po raz kolejny podkreślam także, że mieszkańcy osiedla Piaski są w uprzywilejowanej pozycji, gdyż mają dostęp do dwóch stacji PKP, do których spokojnie można dojść pieszo z każdego miejsca na osiedlu. Jeżeli nie odpowiada Panu chodzenie pieszo do stacji głównej, może Pan skorzystać z parkingów przy stacji (niedawno udało się pozyskać dodatkowy teren, dzięki czemu jest więcej miejsc, a już wkrótce od strony osiedla Piaski powstanie parking wielopoziomowy), można też na stację dostać się rowerem.
Oraz cała tajemnica pustych popołudniowych pociągów do Warszawy z Legionowa:
Pytanie:
Powiem prosto z mostu . Jaki sens ma darmowy autobus skoro np..SKM ze stacji Legionowo jest 14:58 a darmowy przybywa 14:11 (pierwsza kpina z ludzi) ,kolejny przypadek to juz jakaś kpina SKM ze stacji Legionowo odjeżdza 16:01 a darmowy przyjezdza 16:02 (ŻART TYGONIA bo następna SKM jest 16:58) pytam się po co taki autobus dowozowy chyba tylko żeby się popisać przed ludźmi
(Kamil , 17-05-2012)
Odpowiedź:
Panie Kamilu, w godzinach porannych autobus dowozowy ma za zadanie dowieść mieszkańców miasta do pociągu, natomiast w godzinach popołudniowych rozkład jest skorelowany z przyjazdami pociągów z Warszawy, gdyż większość mieszkańców wraca wtedy do domów. Nie jesteśmy w stanie zapewnić autobusów zarówno dowożących, jak i odbierających mieszkańców ze stacji. Proszę pamiętać, że do Warszawy jeżdżą także pociągi Kolei Mazowieckich, do których nie dowozimy mieszkańców. Poza tym nie wszyscy pasażerowie korzystający z tych autobusów jeżdżą do Warszawy.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 paź 2012, 0:59

michalek^ pisze:Panie Kamilu, w godzinach porannych autobus dowozowy ma za zadanie dowieść mieszkańców miasta do pociągu, natomiast w godzinach popołudniowych rozkład jest skorelowany z przyjazdami pociągów z Warszawy, gdyż większość mieszkańców wraca wtedy do domów. Nie jesteśmy w stanie zapewnić autobusów zarówno dowożących, jak i odbierających mieszkańców ze stacji. Proszę pamiętać, że do Warszawy jeżdżą także pociągi Kolei Mazowieckich, do których nie dowozimy mieszkańców. Poza tym nie wszyscy pasażerowie korzystający z tych autobusów jeżdżą do Warszawy.
A nie da się zrobić postoju pod dworcem - tak, żeby ten sam autobus dowoził, a następnie odwoził?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 04 paź 2012, 1:20

MeWa pisze:
michalek^ pisze:Panie Kamilu, w godzinach porannych autobus dowozowy ma za zadanie dowieść mieszkańców miasta do pociągu, natomiast w godzinach popołudniowych rozkład jest skorelowany z przyjazdami pociągów z Warszawy, gdyż większość mieszkańców wraca wtedy do domów. Nie jesteśmy w stanie zapewnić autobusów zarówno dowożących, jak i odbierających mieszkańców ze stacji. Proszę pamiętać, że do Warszawy jeżdżą także pociągi Kolei Mazowieckich, do których nie dowozimy mieszkańców. Poza tym nie wszyscy pasażerowie korzystający z tych autobusów jeżdżą do Warszawy.
A nie da się zrobić postoju pod dworcem - tak, żeby ten sam autobus dowoził, a następnie odwoził?
Jeden za mało, a dwa za dużo... Ale generalnie dwa autobusy to by była ilość optymalna bo można by było urealnić rozkład jazdy (jakiś czas temu ten autobus jeździł na styk lub nawet opóźniony).
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 04 paź 2012, 11:02

Patryk2222 pisze:(jakiś czas temu ten autobus jeździł na styk lub nawet opóźniony).
Aktualny przewoźnik jest taki poważny, że nawet niektóre kursy sobie odpuszcza, nie raz stałem jak dureń czekając na niego po 15, po czym i tak musiałem jechać 723/731 tyle, że tracąc czas na żmudne oczekiwanie. A zgłaszać tego już nie mam siły, robiłem to dość często (nie tylko ja), bez zamierzonego efektu. Nie można się dziwić zatem, że ludzie w Legionowie boją się przerzucenia tylko na transport szynowy.

A w weekendy (tak samo jak autobus dowozowy) pociągi nie powinny kursować (przynajmniej do Legionowa), patrząc na frekwencje w nim to tylko strata kasy.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem mogłaby być zmiana trasy 736 na: Pętla Mickiewicza-Sowińskiego-Krasińskiego-Sobieskiego-Piłsudskiego-Kościuszki i dalej swoją trasą. Doszły by kursy niedzielne (z braku i laku to i co 2h dobre, jeszcze jest L10, ale ono kursuje 4 razy dziennie...) oraz wzmocniło by kursy w tygodniu.

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 04 paź 2012, 12:54

michalek^ pisze:
Patryk2222 pisze:(jakiś czas temu ten autobus jeździł na styk lub nawet opóźniony).
Aktualny przewoźnik jest taki poważny, że nawet niektóre kursy sobie odpuszcza, nie raz stałem jak dureń czekając na niego po 15, po czym i tak musiałem jechać 723/731 tyle, że tracąc czas na żmudne oczekiwanie. A zgłaszać tego już nie mam siły, robiłem to dość często (nie tylko ja), bez zamierzonego efektu. Nie można się dziwić zatem, że ludzie w Legionowie boją się przerzucenia tylko na transport szynowy.

A w weekendy (tak samo jak autobus dowozowy) pociągi nie powinny kursować (przynajmniej do Legionowa), patrząc na frekwencje w nim to tylko strata kasy.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem mogłaby być zmiana trasy 736 na: Pętla Mickiewicza-Sowińskiego-Krasińskiego-Sobieskiego-Piłsudskiego-Kościuszki i dalej swoją trasą. Doszły by kursy niedzielne (z braku i laku to i co 2h dobre, jeszcze jest L10, ale ono kursuje 4 razy dziennie...) oraz wzmocniło by kursy w tygodniu.
Ja osobiście bym przywrócił 736 na os Młodych bo na brak pasażerów nigdy nie narzekał, wiele razy na tym jeździłem.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 04 paź 2012, 17:15

Osobiście sądzę że i 801 mogło by powrócić (w formie 7setki) :) ale to jest na tyle możliwe na ile możliwy jest powrót 736 na oś. Młodych.

Blotny
(plunio7)
Posty: 672
Rejestracja: 26 cze 2010, 20:27
Lokalizacja: Odolany

Post autor: Blotny » 04 paź 2012, 18:56

W autobusach 723 wisi kartka, że od 6 października będzie zmiana rozkładu. Trochę zabawnie brzmi odsyłanie do strony ztm w celu zasięgnięcia informacji, ale może tu ktoś wie, co to będzie za zmiana?

autobusomaniak
Posty: 1378
Rejestracja: 09 wrz 2011, 18:10
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: autobusomaniak » 04 paź 2012, 19:34

plunio7 pisze:W autobusach 723 wisi kartka, że od 6 października będzie zmiana rozkładu. Trochę zabawnie brzmi odsyłanie do strony ztm w celu zasięgnięcia informacji, ale może tu ktoś wie, co to będzie za zmiana?
W DP w zm. A dwa dodatki mają być na wysoką solówkę (bodajże 07 i 09). ;-)

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 05 paź 2012, 18:15

Z powodu, że nie jestem w tych określeniach za bardzo zorientowany, wytłumaczy mi ktoś znaczenie tych słów?:
autobusomaniak pisze:zm.
autobusomaniak pisze:solówkę

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 paź 2012, 18:17

Kpisz, czy o drogę pytasz? :>

W zmianie A (szczycie porannym) pojedzie autobus solo (krótki, nie przegubowy).

PS Skąd wiesz, co znaczy DP i dodatek? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

bartoni722
Posty: 12140
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 05 paź 2012, 18:17

Zmiana - A, poranna (zasadniczo około 4:30 - 9:00) i zm.B - popołudniowa (około 14:30 - 19:00). Solówka to autobus krótki, dwunastometrowy. (tak, Ikarusy mają mniej)
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 05 paź 2012, 18:21

Bastian pisze:Kpisz, czy o drogę pytasz? :>
Nie śmiałbym kpić, po prostu jestem zielony w tym Waszym slangu :D
Dzięki za wyjaśnienie.
A czy ta zmiana jest potwierdzona tym, że autobusy o tej porze jeżdżą słabo zapełnione, czy gdzieś potrzeba większy wóz i robią zamianę?

Bastian pisze: PS Skąd wiesz, co znaczy DP i dodatek? :>
akurat o dodatek już kiedyś się pytałem na forum, a o DP ktoś inny pytał :)

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 05 paź 2012, 18:23

Bastian pisze:PS Skąd wiesz, co znaczy DP
Dodatek Popołudniowy? :term:
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 05 paź 2012, 18:32

Pytanie:
Witam.Panie Prezydencie mam pytanie czy ma Pan świadomość że mieszkańcy miasta pracują w Warszawie od godz.6 rano i nie mają czym dojechać do stacji PKP z osiedla Sobieskiego.Jesteśmy zmuszeni jeżdzić zatłoczonymi autobusami , a pociągi są w miarę lużne tylko trzeba do nich dotrzeć to jest około 20 minut szybkiego marszu.Pozdrawiam
(urszula, 04-09-2012)
Odpowiedź:
Pani Urszulo, komunikacja publiczna nazywana jest publiczną, gdyż z założenia obsługuje większą ilość mieszkańców. Statystyki pokazują, że największa liczba dojeżdża z Legionowa po godzinie 6.00 i to dla nich funkcjonuje bezpłatny autobus dowozowy. Jeżeli dojeżdża Pani na 6.00 do Warszawy a nie chce Pani przejść tych 2 km do stacji, proponuję korzystać z autobusu ZTM linii 731 do Warszawy lub dojechać do stacji PKP rowerem.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 05 paź 2012, 18:36

Skąd ten cytat?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ