Czasy przejazdu - 2022–2023

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1614
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 29 kwie 2023, 12:07

reserved pisze:
29 kwie 2023, 11:48
Ostatnio na 719 ja miałem dodatek i jeździłem na -20. Straciłem minuty stojąc w korkach a po potem po prostu nie chciałem jechać na wariata byleby by walczyć tylko jechałem spokojnie przepisowo jak zawsze. Jak mam wszędzie przystanki na żądanie to nie jadę szybko żeby ludzie nie przegapili swojego przystanku a i żebym ja mógł zareagować na STOP. Kierowca za mną - starszy driver - jednak był innego zdania i wolał cisnąć jak najszybciej byleby wrócić do rozkładu. I siedział mi na ogonie przez całe kółko. Tak sobie jechaliśmy razem. Już bym naprawdę wolał żeby mnie wyprzedził i pognał swoim tempem.
Tak ostatnio widziałem parę 719 i 714 w drugim 719 kierowca i JEDEN pasażer, popołudniowy sczyt kierunek Warszawa.
Korki w okoliczch obwodnicy i Starych Babic rozwalają rozkłady.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Łukasz
Posty: 10488
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 kwie 2023, 12:10

Nie chodzi o łamanie przepisów tylko o odrobine sprytu. Na takim 222 można spędzić pół dnia na prawym pasie przed Dolną, a można to zrobić sprytniej, bo zawsze ktoś wpuści autobus na przystanek, a z przystanku to już musi. Na 517 też kiedyś można było jechać godzinę, a można było dwie, jak się stanęło na środkowym na Targowej. 503 w Dolinkę też mogło stać na Rodowicza na prawym. Czasem mam wrażenie, że dla niektórych najlepsza linia to 136 w Mordorze, a jeszcze lepiej stare 308. 1 kółko z 3, 1.5h od Racjonalizacji do Domaniewskiej i do domu.
ŁK

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 29 kwie 2023, 12:15

Łukasz pisze:
29 kwie 2023, 12:10
Nie chodzi o łamanie przepisów tylko o odrobine sprytu.
Zależy co nazywasz sprytem. Ostatnio dogoniłem poprzednią brygadę na 167 na Pl. Unii Lubelskiej w stronę Bemowa. W mig mi znikła. Jak? Przed Waryńskiego jest wielki korek do skrętu w lewo. On pocisnął środkowym i ze środkowego skręcił sobie w lewo. Ja grzecznie stałem w korku a potem uważałem żeby nie zablokować skrzyżowania bo było naprawdę ciężko. Efekt taki, że poprzednia brygada bardzo szybko się oddaliła o jakieś 10-15 minut. Popierasz taki spryt? Dla mnie to dalej łamanie przepisów.

Łukasz
Posty: 10488
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 kwie 2023, 12:59

reserved pisze:
Łukasz pisze:
29 kwie 2023, 12:10
Nie chodzi o łamanie przepisów tylko o odrobine sprytu.
Zależy co nazywasz sprytem. Ostatnio dogoniłem poprzednią brygadę na 167 na Pl. Unii Lubelskiej w stronę Bemowa. W mig mi znikła. Jak? Przed Waryńskiego jest wielki korek do skrętu w lewo. On pocisnął środkowym i ze środkowego skręcił sobie w lewo. Ja grzecznie stałem w korku a potem uważałem żeby nie zablokować skrzyżowania bo było naprawdę ciężko. Efekt taki, że poprzednia brygada bardzo szybko się oddaliła o jakieś 10-15 minut. Popierasz taki spryt? Dla mnie to dalej łamanie przepisów.
Skręcanie ze środkowego nie, omijanie połowy korka żeby oszczędzić 10 minut i zmienić jak najdalej - popieram.

Akurat dobrze wyszło, ze się zrobił odstęp, ale ludzie raczej nie byli zachwyceni, że on pojechał a Ty nie. Zreszta pewnie to zrobił, bo go dogoniłeś.
ŁK

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 29 kwie 2023, 13:22

Łukasz pisze:
29 kwie 2023, 12:59
Skręcanie ze środkowego nie, omijanie połowy korka żeby oszczędzić 10 minut i zmienić jak najdalej - popieram.
Kiedyś też tak robiłem. Ale potem stwierdziłem że to bardzo nieuczciwe w stosunku do innych użytkowników ruchu. A ja nie mam w sobie żyłki cwaniactwa. Staram się iść przez życie uczciwie.

Łukasz
Posty: 10488
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 kwie 2023, 13:32

reserved pisze:
Łukasz pisze:
29 kwie 2023, 12:59
Skręcanie ze środkowego nie, omijanie połowy korka żeby oszczędzić 10 minut i zmienić jak najdalej - popieram.
Kiedyś też tak robiłem. Ale potem stwierdziłem że to bardzo nieuczciwe w stosunku do innych użytkowników ruchu. A ja nie mam w sobie żyłki cwaniactwa. Staram się iść przez życie uczciwie.
Myśle, ze jest to uczciwe i komunikacja powinna mieć bezwzględny priorytet też w mentalności wszystkich uczestników ruchu. Autobus jest bardziej kompaktowy w przeliczeniu na osobę.
ŁK

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 29 kwie 2023, 14:33

reserved pisze:
29 kwie 2023, 11:48
Ostatnio na 719 ja miałem dodatek i jeździłem na -20. Straciłem minuty stojąc w korkach a po potem po prostu nie chciałem jechać na wariata byleby by walczyć tylko jechałem spokojnie przepisowo jak zawsze. Jak mam wszędzie przystanki na żądanie to nie jadę szybko żeby ludzie nie przegapili swojego przystanku a i żebym ja mógł zareagować na STOP. Kierowca za mną - starszy driver - jednak był innego zdania i wolał cisnąć jak najszybciej byleby wrócić do rozkładu. I siedział mi na ogonie przez całe kółko. Tak sobie jechaliśmy razem. Już bym naprawdę wolał żeby mnie wyprzedził i pognał swoim tempem.
Z punktu widzenia pasażera to jest właśnie okropne, jak 40 minut nie ma autobusu, a później jadą w parze, bo kierowcy mieli różne wizje realizacji rozkładu jazdy... :-?

Łukasz
Posty: 10488
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 kwie 2023, 15:59

ashir pisze:
reserved pisze:
29 kwie 2023, 11:48
Ostatnio na 719 ja miałem dodatek i jeździłem na -20. Straciłem minuty stojąc w korkach a po potem po prostu nie chciałem jechać na wariata byleby by walczyć tylko jechałem spokojnie przepisowo jak zawsze. Jak mam wszędzie przystanki na żądanie to nie jadę szybko żeby ludzie nie przegapili swojego przystanku a i żebym ja mógł zareagować na STOP. Kierowca za mną - starszy driver - jednak był innego zdania i wolał cisnąć jak najszybciej byleby wrócić do rozkładu. I siedział mi na ogonie przez całe kółko. Tak sobie jechaliśmy razem. Już bym naprawdę wolał żeby mnie wyprzedził i pognał swoim tempem.
Z punktu widzenia pasażera to jest właśnie okropne, jak 40 minut nie ma autobusu, a później jadą w parze, bo kierowcy mieli różne wizje realizacji rozkładu jazdy... :-?
No tylko czyja to wina… Punktualnego czy skrajnie przepisowego. Wiadomo też, że ten z tylu ma coraz krótsze wymiany.

System pokazujący, że ile minut przed tobą jest poprzednia brygada, to jakiś XXII wiek.

A gdzie na 719 tak bardzo czas zależy od koncepcji?
ŁK

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 668
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 29 kwie 2023, 16:31

Na 719 @reserved Ci tłumaczył, że zależy od buta.

Co do cwaniactwa to że smakiem, zależy od miejsca. Na Prymasa rozumiem jak ktoś jedzie w kierunku Górczewskiej z ze środkowego na wprost to ok. Jednak jak ktoś skręca na 517 w lewo ze środkowego z Wawelskiej w Grojecką to już przeginka.

W tamtym roku pamiętam był fajny przypadek (jak były jeszcze utrudnienia w związku z tunelami na Prymasa) w którym pewne 523 jadąc od Zachodniego pojechało prosto jak 187/717 i skręciło w prawo w Prymasa. Zawodnik zablokował całe skrzyżowanie, osobówka go nagrała i wysłała nagranie zarówno na Waliców jak i na zajezdnię. W podzięce za gonienie rozkładu dostał mandat od policji, a od kierownika po premii za łamanie PRD.
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Łukasz
Posty: 10488
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 kwie 2023, 16:35

Zależy od buta - czyli wracamy do tematu wątku, trochę winy ZTM. Niemniej czy z tego się robi 20 minut różnicy?

517/523 to już patologia. Tym 523 jakoś zawsze się da wbić w skręt, bo skręcać o 90 stopni w ten sposób to jednak bym nie zaryzykował nawet osobówką :)
ŁK

mb112
Posty: 927
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 29 kwie 2023, 21:30

ZielonyJamnik pisze:
29 kwie 2023, 16:31
W tamtym roku pamiętam był fajny przypadek (jak były jeszcze utrudnienia w związku z tunelami na Prymasa) w którym pewne 523 jadąc od Zachodniego pojechało prosto jak 187/717 i skręciło w prawo w Prymasa. Zawodnik zablokował całe skrzyżowanie, osobówka go nagrała i wysłała nagranie zarówno na Waliców jak i na zajezdnię. W podzięce za gonienie rozkładu dostał mandat od policji, a od kierownika po premii za łamanie PRD.
Trochę bez sensu, bo w tym miejscu w razie zakorkowanego prawoskrętu już bardziej się opłaca skręcić w lewo na 3, w zasadzie to nawet zgodne z przepisami, kiedyś jeszcze za czasów Ikarusów pamiętam że jechałem jakimś 523, który tak właśnie zrobił. Ale ogólnie to teraz tutaj skręt w prawo idzie szybciej niż pasy na wprost/w lewo. Parę razy też widziałem podobny sposób skręcania na rondzie Tybetu czyli Kasprzaka/Prymasa w wykonaniu 178 i 184.

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 11 maja 2023, 12:37

karmat pisze:
20 kwie 2023, 8:11
Co do tego 189, to wczoraj przed północą kurs z Kleszczowej był na +4. więc to nie jest problem z ziomkami z Woronicza, tylko z rozkładem.
W którą stronę był ten przyśpieszony kurs? Generalnie wcale nie uważam żeby 189 miało rozwleczone późnym wieczorem przeloty - wręcz przeciwnie, trzeba jechać dosyć dynamicznie żeby być na 0. Więc chyba jednak problem jest z kierowcami.

Awatar użytkownika
karmat
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:25
Lokalizacja: Nowodwory
Kontakt:

Post autor: karmat » 11 maja 2023, 23:09

Autobus Czerwon pisze:
11 maja 2023, 12:37
karmat pisze:
20 kwie 2023, 8:11
Co do tego 189, to wczoraj przed północą kurs z Kleszczowej był na +4. więc to nie jest problem z ziomkami z Woronicza, tylko z rozkładem.
W którą stronę był ten przyśpieszony kurs? Generalnie wcale nie uważam żeby 189 miało rozwleczone późnym wieczorem przeloty - wręcz przeciwnie, trzeba jechać dosyć dynamicznie żeby być na 0. Więc chyba jednak problem jest z kierowcami.
W stronę Sadyby.

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 11 maja 2023, 23:51

Tym bardziej nie rozumiem, przeloty na Bemowie są dosyć ciasne.

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 01 lip 2023, 18:12

503 w godzinach wieczornych ma po minucie z Uniwersytetu do pl.Zamkowego i z pl.Zamkowego do pl.Krasińskich po minucie przelotu. Czyli łącznie na pokonanie 1,5 km są 2 minuty co daje średnią prędkość na poziomie 45 km/h. Szkoda tylko że po drodze jest przystanek, dwie sygnalizacje, kilka pdp na których to równie dobrze można stać i godzinę przepuszczając pieszych a na całym tym dystansie jest ograniczenie prędkości do 30 km/h XD Mam wrażenie że niewidomy 3 latek zaznaczający na oślep numerki na kuponie totolotka ułożyłby lepsze przeloty niż wysoko opłacani specjaliści zatrudniani przez organizatora.

Zablokowany