Baza rozkładów brygad

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
MilosnikKomunikacji
Posty: 1246
Rejestracja: 01 wrz 2015, 20:26
Lokalizacja: Bródno-Podgrodzie
Kontakt:

Post autor: MilosnikKomunikacji » 30 paź 2015, 14:15

Domas pisze:
MilosnikKomunikacji pisze:A może zamiast dodawać zaczniecie je uaktualniać?...
Jak już pisałem w innym wątku - redakcja strony, w tym ja, nie zawsze mamy czas, żeby wszystko na bieżąco prowadzić, w przypadku jakichkolwiek zapytań rozkładowych staram się odpowiadać w odpowiednim temacie na tym forum w sposób krótki i zwięzły podając rozkład brygad lub brygady o którą ktoś zapytał. W przypadku bazy rozkładów projekt ustał z powodu opracowania nowej formy prezentacji rozkładu w formie tabelarycznej.
Jacek Z. pisze:Czy potrzebni są ludzie, którzy wprowadzają do tabelek rozkłady i ew. konfrontują je z ogólnie dostępnymi w sieci bazami rozkładów/taboru, czy obserwacje z terenu, żeby wypełnić luki, czy jedno i drugie?
Przede wszystkim problem polega na braku czasu z mojej strony, jak już napisałem wyżej. Jeśli jesteś chętny do pomocy - napisz do mnie PW, opisz mi jak możesz pomóc i coś ewentualnie zaczniemy razem działać.
Jacek Z. pisze:Czy twórcy bazy rozkładów brygadowych mają np. jakieś gotowe arkusze excela do wprowadzania tego typu danych (do ewentualnej modyfikacji pod konkretny przypadek), czy jak kto zrobi tak będzie dobrze?
Jak również już napisałem powstał nowy wzór prezentacji rozkładu, którego próbkę prezentuję w załączniku (plik PDF). Jeśli do bazy miałyby trafiać rozkłady od kilku osób to jednak wolałbym, aby wszystko było jednolicie wykonane.
Jacek Z. pisze:Co z taborem szynowym, czy jest w jakiejś niełasce? - bazy linii SKM zapowiadane były (w tym wątku) w marcu, a nie widać, rozkład tramwajowy jest jeden (linia 14), innych archiwalnych nie widać - czyżby brak zainteresowanych?
Temat taboru szynowego (szczególnie SKM) upadł ze względu na brak jakichkolwiek danych ze strony przewoźników, szczególnie jeśli chodzi o godziny wyjazdów i zjazd poszczególnych brygad. Jakiś czas temu dostałem od jednego z użytkowników pełny wykaz obiegów SKM, jednak nie dałem rady go wprowadzić ze względu na brak czasu spowodowany wówczas moimi przygotowaniami do egzaminu dojrzałości.
A właśnie, pytałem jakiś czas temu Ciebie o coś, ale nie odpowiedziałeś, więc ponowię pytanie: Czym robicie te rozkłady brygad? Jakimś programem? Bo chętnie bym zrobił kilka lub uaktualniał niektóre.

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7374
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 30 paź 2015, 14:16

To są zwykłe arkusze z Excela.

Awatar użytkownika
MilosnikKomunikacji
Posty: 1246
Rejestracja: 01 wrz 2015, 20:26
Lokalizacja: Bródno-Podgrodzie
Kontakt:

Post autor: MilosnikKomunikacji » 30 paź 2015, 14:25

Domas pisze:
MilosnikKomunikacji pisze:A może zamiast dodawać zaczniecie je uaktualniać?...
Jak już pisałem w innym wątku - redakcja strony, w tym ja, nie zawsze mamy czas, żeby wszystko na bieżąco prowadzić, w przypadku jakichkolwiek zapytań rozkładowych staram się odpowiadać w odpowiednim temacie na tym forum w sposób krótki i zwięzły podając rozkład brygad lub brygady o którą ktoś zapytał. W przypadku bazy rozkładów projekt ustał z powodu opracowania nowej formy prezentacji rozkładu w formie tabelarycznej.
Jacek Z. pisze:Czy potrzebni są ludzie, którzy wprowadzają do tabelek rozkłady i ew. konfrontują je z ogólnie dostępnymi w sieci bazami rozkładów/taboru, czy obserwacje z terenu, żeby wypełnić luki, czy jedno i drugie?
Przede wszystkim problem polega na braku czasu z mojej strony, jak już napisałem wyżej. Jeśli jesteś chętny do pomocy - napisz do mnie PW, opisz mi jak możesz pomóc i coś ewentualnie zaczniemy razem działać.
Jacek Z. pisze:Czy twórcy bazy rozkładów brygadowych mają np. jakieś gotowe arkusze excela do wprowadzania tego typu danych (do ewentualnej modyfikacji pod konkretny przypadek), czy jak kto zrobi tak będzie dobrze?
Jak również już napisałem powstał nowy wzór prezentacji rozkładu, którego próbkę prezentuję w załączniku (plik PDF). Jeśli do bazy miałyby trafiać rozkłady od kilku osób to jednak wolałbym, aby wszystko było jednolicie wykonane.
Jacek Z. pisze:Co z taborem szynowym, czy jest w jakiejś niełasce? - bazy linii SKM zapowiadane były (w tym wątku) w marcu, a nie widać, rozkład tramwajowy jest jeden (linia 14), innych archiwalnych nie widać - czyżby brak zainteresowanych?
Temat taboru szynowego (szczególnie SKM) upadł ze względu na brak jakichkolwiek danych ze strony przewoźników, szczególnie jeśli chodzi o godziny wyjazdów i zjazd poszczególnych brygad. Jakiś czas temu dostałem od jednego z użytkowników pełny wykaz obiegów SKM, jednak nie dałem rady go wprowadzić ze względu na brak czasu spowodowany wówczas moimi przygotowaniami do egzaminu dojrzałości.
Dobra, to spróbuję zrobić jakiś rozkład :P

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 30 paź 2015, 15:20

Domas pisze:To są zwykłe arkusze z Excela.
Zwykłe jak zwykłe. Ostatnio gdy się postanowiłem nauczyć przeliczania formuł w których wartościami są nie liczby, a godziny odjazdów z kolejnych przystanków, jeden wieczór musiałem poświęcić :) Jeszcze mnie kusi kiedyś spróbować zrobić wykresy ruchu brygad (droga/czas) w excelu, pierwsze próby z oporem (od lat nie używam już worda/excela do celów zawodowych)...

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 623
Rejestracja: 16 sie 2012, 20:11
Lokalizacja: 東武東上線志木駅

Post autor: TranslatorPS » 31 paź 2015, 10:02

Ja akurat jak robiłem rozkłady na WGKM (dużo z moich to południowe rejony Warszawy), to osobiście pierw miałem rozkład gotowy w BusManie, a potem brygada po brygadzie przepisywałem godziny odjazdu z kursówek do Excela. Tak mi wychodzilo najprościej, a osobiście o wiele bardziej wolę pracować na wykresach, jakie są np. w BusManie. Niestety, od lutego praktycznie nic nie poczyniłem w kierunku aktualizowania warszawskiej bazy (z grubsza sprowadza się to do zajęcia poświęcanego czasu przez inne rzeczy), stąd też po części taka sytuacja.
Ten od cyferek i tłumaczeń.
Ostatni manual miejski: Kraków 12240 > 538-04, 23.07.2023
Ostatni wysokopodłogowy miejski: Kraków 12240 > 538-04, 23.07.2023
Ostatni 5B/6B: EN57-2070 > ROJ 30517, 22.02.2024
Ostatni pod banderą ZTM: 6208 > 13/189, 7.01.2023

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 31 paź 2015, 19:47

TranslatorPS pisze:Ja akurat jak robilem rozklady na WGKM (duzo z moich to poludniowe rejony Warszawy), to osobiscie pierw mialem rozklad gotowy w BusManie, a potem brygada po brygadzie przepisywalem godziny odjazdu z kursowek do Excela. Tak mi wychodzilo najprosciej, a osobiscie o wiele bardziej wole pracowac na wykresach, jakie sa np. w BusManie.
Ciekawy temat poruszyłeś. Zerknąłem sobie na stronę BusMana, i rzeczywiście, na pokazanych tam screenach interfejs i sposób zobrazowania danych robią całkiem przyjemne wrażenie :)

dev
Posty: 676
Rejestracja: 01 lut 2010, 18:17

Post autor: dev » 26 lut 2016, 14:58

Rozkład E-5 jest nieaktualny już niestety. Nurtuje mnie brygada 062 (albo 052).

Czy jest może jakiś rozkład BWLek albo chociaż spis? Nie można wyszukiwać 3 znaków, więc trudno szybko coś znaleźć...

diablo87
Posty: 230
Rejestracja: 09 wrz 2012, 0:01

Post autor: diablo87 » 26 cze 2017, 20:10

Gdzie można znaleźć aktualny wykaz brygad?

dev
Posty: 676
Rejestracja: 01 lut 2010, 18:17

Post autor: dev » 15 cze 2020, 11:34

Ja korzystam z tego: https://realbus.pl/rozklad

Walas
Posty: 17069
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 15 cze 2020, 14:29

dev pisze:
15 cze 2020, 11:34
Ja korzystam z tego: https://realbus.pl/rozklad
Odpowiadasz na post sprzed 3 lat
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

dev
Posty: 676
Rejestracja: 01 lut 2010, 18:17

Post autor: dev » 16 cze 2020, 22:09

Sorry, nie zauważyłem. Ale może komuś się przyda ta informacja.

SU89
Posty: 416
Rejestracja: 14 wrz 2016, 14:48
Lokalizacja: 400 metrów od R-5

Post autor: SU89 » 16 cze 2020, 22:43

Parę dni temu zrobiłem nowe narzędzie - tym razem bardziej pod rozkład konkretnej brygady: https://realbus.pl/rozklad/rozklad_brygad.html Na razie je testuję i poprawiam błędy, ale zasadniczo działa i nawet już osobiście z tego korzystałem :)

michael112
Posty: 2812
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 16 cze 2020, 22:52

Przydałoby się dodać wyszukiwanie także po numerze linii, które by wyświetlało wszystkie brygady kursujące na danej linii.

SU89
Posty: 416
Rejestracja: 14 wrz 2016, 14:48
Lokalizacja: 400 metrów od R-5

Post autor: SU89 » 16 cze 2020, 23:04

Jutro postaram się dodać przy innych poprawkach.

dev
Posty: 676
Rejestracja: 01 lut 2010, 18:17

Post autor: dev » 17 cze 2020, 11:06

Dawno nie korzystałem, a poprawiłeś to że po północy już nie pokazywał nocnych z danej nocy?
Oraz dodałeś może obsługę wjazdowych i zjazdowych tramwajów nie objętych na normalnych rozkładach?

ODPOWIEDZ