Tramwaje Hyundai Rotem

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 lis 2021, 15:54

Ja osobiście uważam, że nic by się nie stało, gdyby w członach wiszących 14xN był układ siedzeń 2+1. Szerokość przejścia byłaby nie mniejsza, niż w członach wózkowych, choć oczywiście liczba foteli dramatycznie by od tego nie wzrosła - ze trzy w środkowym członie i po dwa w skrajnych i tyle.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7760
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 21 lis 2021, 19:42

Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 21 lis 2021, 19:53

R-9 Chełmska pisze:
21 lis 2021, 19:42
Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
Patologicznego jest to, że jak wsiada ktoś z wózkiem dziecięcym to nie może zająć miejsca dl niego przeznaczonego, gdy ktoś siedzi i uważa że mu się należy. Szczególnie jak dopadną te siedzenia tzw. mohery z wózkiem. I wózek blokuje przejście w okolicach drzwi. W godzinach szczytu teoretycznie składane siedzenie pozwala wejść kilku osobom więcej do pojazdu. Ale nie da rady, bo ważniejsze jest posadzenie tyłka. Ten co się nie zmieści, czeka na następny.
Niestety, nasze społeczeństwo coraz bardziej dziczeje.

mkm101
Posty: 992
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 21 lis 2021, 20:04

SławekM pisze:
21 lis 2021, 19:53
R-9 Chełmska pisze:
21 lis 2021, 19:42
Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
Patologicznego jest to, że jak wsiada ktoś z wózkiem dziecięcym to nie może zająć miejsca dl niego przeznaczonego, gdy ktoś siedzi i uważa że mu się należy. Szczególnie jak dopadną te siedzenia tzw. mohery z wózkiem. I wózek blokuje przejście w okolicach drzwi. W godzinach szczytu teoretycznie składane siedzenie pozwala wejść kilku osobom więcej do pojazdu. Ale nie da rady, bo ważniejsze jest posadzenie tyłka. Ten co się nie zmieści, czeka na następny.
To jedna strona medalu. Druga strona, choć zdecydowanie rzadsza to skargi "pasażerów" którzy musieli wstać z takiego siedziska i ustąpić miejsca rodzicowi z wózkiem dziecięcym lub skargi na fakt że inni (stojący) pasażerowie deptali po butach siedzącemu na rozkładanym siedzisku "pasażerowi"...

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 21 lis 2021, 21:17

SławekM pisze:
21 lis 2021, 19:53
R-9 Chełmska pisze:
21 lis 2021, 19:42
Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
Patologicznego jest to, że jak wsiada ktoś z wózkiem dziecięcym to nie może zająć miejsca dl niego przeznaczonego, gdy ktoś siedzi i uważa że mu się należy. Szczególnie jak dopadną te siedzenia tzw. mohery z wózkiem. I wózek blokuje przejście w okolicach drzwi.
Niestety, nasze społeczeństwo coraz bardziej dziczeje.
To było 10 lat temu, teraz najbardziej przyspawane do siedzeń są dziewczyny w wieku 16-25 lat. :P Przypatrz się kto siada najbliżej drzwi w tramwaju, metrze itp.

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 22 lis 2021, 20:08

Panie, najpierw rzucają wszystkie swoje bagaże na siedzenie od okna, a same siadają przy przejściu. Kiedyś wszedłem do autobusu i w ten sposób były zajęte wszystkie miejsca przez panie i ich torebki. Oczywiście oczy wlepione w smartfona.

michael112
Posty: 2812
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 22 lis 2021, 21:37

fluger pisze:
22 lis 2021, 20:08
Panie, najpierw rzucają wszystkie swoje bagaże na siedzenie od okna, a same siadają przy przejściu. Kiedyś wszedłem do autobusu i w ten sposób były zajęte wszystkie miejsca przez panie i ich torebki. Oczywiście oczy wlepione w smartfona.
Jeszcze niedawno takie zachowanie było pożądane, wręcz wymagane, bo nakazywano zostawiać połowę miejsc siedzących wolnych.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 lis 2021, 22:55

Ale już nie jest,więc mówi się "przepraszam" i siada.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1314
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 23 lis 2021, 23:09

michael112 pisze:
22 lis 2021, 21:37
fluger pisze:
22 lis 2021, 20:08
Panie, najpierw rzucają wszystkie swoje bagaże na siedzenie od okna, a same siadają przy przejściu. Kiedyś wszedłem do autobusu i w ten sposób były zajęte wszystkie miejsca przez panie i ich torebki. Oczywiście oczy wlepione w smartfona.
Jeszcze niedawno takie zachowanie było pożądane, wręcz wymagane, bo nakazywano zostawiać połowę miejsc siedzących wolnych.
Od początku uważałem to za idiotyzm, który przyniesie więcej szkody niż pożytku. W metrze jest podobnie, ludzie "zachowują dystans" kładąc swoje plecaki/torby/inne klamoty na siedzenie obok siebie. A jak podejdziesz i powiesz "przepraszam" masz 50% szans na awanturę.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 23 lis 2021, 23:14

R-9 Chełmska pisze:
21 lis 2021, 19:42
Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
Awantury typu: pan na wózku nie może wjechać bo pani się rozsiadła i ma w rzyci wstać; pani z wózkiem z dzieckiem nie może wjechać bo siedzący nie wstaną; motorniczy nie przegonił siedzącej młodzieży a miejsce mnie się należało; pani mi podeptała bucik, bo brak poręczy; spadający pasażerowie podczas hamowania, bo nie ma się za co trzymać; wnioski o poręcze, podpórki etc przy tych siedzeniach; reasumując - skargi, skargi, skargi. Dlatego out i koniec. I żeby nie było - jestem jednym z autorów ich likwidacji. Decyzja zapadła, większość pojazdów już ich nie ma, reszta straci szybko.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 23 lis 2021, 23:50

kocur pisze:
23 lis 2021, 23:09
michael112 pisze:
22 lis 2021, 21:37


Jeszcze niedawno takie zachowanie było pożądane, wręcz wymagane, bo nakazywano zostawiać połowę miejsc siedzących wolnych.
Od początku uważałem to za idiotyzm, który przyniesie więcej szkody niż pożytku. W metrze jest podobnie, ludzie "zachowują dystans" kładąc swoje plecaki/torby/inne klamoty na siedzenie obok siebie. A jak podejdziesz i powiesz "przepraszam" masz 50% szans na awanturę.
Na to była szansa i przed pandemią (choć mniejsza niż teraz). Generalnie łatwo nie jest w naszej pięknej ojczyźnie. Nawet studenci coraz częściej dobrego poziomu sprzed lat nie trzymają.

Łukasz
Posty: 10489
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 24 lis 2021, 5:35

Ale wiecie, że dystans, dezynfekcja i maseczka wciąż są aktualnymi hasłami?
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 lis 2021, 7:16

Tak, ale nie ma nakazu zostawiana wolnych miejsc.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 24 lis 2021, 11:35

Hultaje dostaniemy pewnie jako prezent pod choinkę. Może jako kumulacje miłych wiadomości razem z oddaniem do użytku tunelu w ciągu POW.
ZUS fundatorem emigracji

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 25 lis 2021, 10:00

Oczekujesz , że nowym tramwajem pojedziemy przez nowy tunel?
miłośnik 13N

ODPOWIEDZ