Reklamy na oraz w autobusach

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 22 lut 2011, 11:07

No to jeżeli mu nie pasuje, to może zabrać swoje złomy i zmienić miejsce świadczenia usług przewozowych. Im będzie lepiej a i nam, pasażerom też, jeśli nie będziemy musiali łapać za poręcze, które trzymaja się tylko na kablach biegnących w środku i zgadywać, jaka to linia, bo wyświtlacze psują się na potęgę.
No nie wiem czy to takie hop siup. Większość stawek wozokilometrowych była ustalana w oparciu o finansowanie ze źródeł również pozamiejskich - czyt. reklam.
Jak dla mnie jedyne do czego to doprowadzi to kolejna podwyżka cen biletów...
Zauważ że ten zam MZA któy pisze że dla nich straty będą "niewielkie" ma najwyższe ceny za wozokilometr przejechany po mieście.

Jak dla mnie miasto wyrządziło krzywdę samo sobie - bo więcej kasy wybuli na kontrakty, a i wystawia się na "koszty" - jeśli "Grodzisk" pójdzie do sądu to bardzo prawdopodobne że miasto będzie zmuszone wypłacić "PKS-owi" rekompensatę za koszty zmiany zasad realizowania usług (a jak Grodzisk wygra to i Twój "ITS" się upomni - "money is money" ).

Na marginesie pamiętam jak miasto swojego czasu walczyło z bilbordami na budynkach - też było bardzo odważne i waleczne, a bilbordy są do dziś :)
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 22 lut 2011, 11:57

Aligator pisze:Na marginesie pamiętam jak miasto swojego czasu walczyło z bilbordami na budynkach - też było bardzo odważne i waleczne, a bilbordy są do dziś
No tak. No i mamy Władykołchoz dzięki temu. Jeszcze tylko białych niedźwiedzi brak na ulicach, bo reszta jakby nie do odróznienia dzięki takiej polityce. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, zeby przewoźnik sobie umieszczał reklamy, tylko są od tego bardziej wyględne nośniki i mniej zatruwajce życie pasażerom (jak siaty reklamowe na oknach).
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 08 kwie 2011, 0:19

:arrow: W którymś z mobilisowych krótkich Solarisów (prawdopodobnie to był A323, ale teraz dokładnie już tego nie pamiętam) ktoś bezmyślnie zamontował ramkę na reklamę bezpośrednio nad drugimi drzwiami. Przykryła ona prawie w całości przycisk awaryjnego otwierania drzwi, więc w przypadku jakiegoś zagrożenia nie ma szans, żeby się do niego dostać.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 17 maja 2011, 20:03

:arrow: Na tyłach niektórych autobusów Mobilisu z serii A7xx pojawiły się niedawno nowe reklamy Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dotyczące zmiany przepisów odnośnie rowerzystów na drogach. Ma ktoś jakąś fotkę autobusu z taką reklamą (albo może ją zrobić)? Kolega (zapalony rowerzysta) potrzebuje takiego zdjęcia.

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 2285
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 18 maja 2011, 22:50

Ja nie mam ale kilka miesięcy temu zobaczyłem coś takiego. Akurat się z linią wpasowali :D
Załączniki
148 na 148.jpg
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 18 maja 2011, 22:54

O, wóz w wóz :P
NMSP

wincenty
Posty: 1309
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 09 paź 2018, 15:14

Awantura o polityczne reklamy na autobusach:
http://infobus.pl/kampania-2018-posel-p ... 08991.html
Po co spieszyć, przecież do końca życia mamy na to czas.

Krzysztof_J
Posty: 446
Rejestracja: 19 wrz 2018, 15:34
Kontakt:

Post autor: Krzysztof_J » 09 wrz 2022, 1:33

Jak to jest z reklamami całopojazdowymi, że na tramwajach i autobusach nie może ich być od dawna, a na wagonach metra nadal co jakiś czas się pojawiają (chociażby pod postacią pociągów "świątecznych")?
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... QcVuxWzhos

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 wrz 2022, 17:28

Świąteczny to co innego IMO, autobus i tramwaj świąteczne chyba też były.

Reklamy pod ziemią nie szpecą miasta, niemniej tu chyba przesadzili. No i ciężko ogólnie pomylić metro z pojazdem jakiegoś innego wiejskiego przewoźnika.
ŁK

ODPOWIEDZ