PESA 120N - technika, eksploatacja, opinie

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26824
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 paź 2012, 20:43

Na zakładzie musi się zgadzać para uprawnienia motorowego - wóz. Jak się nie zgadza, to albo dostaje po tyłku dyspozytor, albo motorowy.

Na mieście- zmiany są zaplanowane z góry, kto kogo na czym. To nie busiarnia czy inne taksówki.

W jakichś ultrarzadkich przypadkach (typu dyspozytor wydał zastępczy wóz nie sprawdzając, czy będzie go mógł przejąć zmiennik) fakt, że ktoś na jakimś wozie jechał trzy lata temu na kursie naprawdę niewiele zmienia - pojechać i tak pojedzie, w razie awarii i tak będzie zielony jak szczypiorek.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 22 paź 2012, 1:56

Tylko że do tego musi mieć zaliczone jakiekolwiek szkolenie 3 lata temu.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 paź 2012, 1:57

Oj, ale przecież szkolenia na swingi jeszcze się nawet nie zakończyły...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25335
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 paź 2012, 7:32

Szeregowy_Równoległy pisze:Ciekawi mnie, czy ktoś na Mokotowie sam sobie życie utrudnia, czy ktoś komuś na Mokotowie życie utrudnia, czy faktycznie nie można w taki sposób, jak opisałem bo są jakieś obiektywne przesłanki, które takie podejście uniemożliwiają.
ZTM podaje zalecenia, na jakiej linii powinny być stare PESY, ale podesłanie tam nowej nie stanowi dla niego żadnego wykroczenia. Podaje też, na jakich liniach powinny być nowe PESY, ale wysłanie tam starej nie stanowi dla niego żadnego wykroczenia. Tyle tylko, że tu jeszcze dochodzą ograniczenia wynikające z projektów unijnych. A Mokotów potem próbuje to jeszcze pospinać ze stanem przeszkolenia swoich ludzi, przy czym jak ognia unika SWL-i łączących oba typy Pes.
Szeregowy_Równoległy pisze:To, że ktoś może być nie przeszkolony na Swinga mnie dziwi najbardziej. To nie jest krótka seria ani żaden wynalazek, więc chyba wszyscy powinni umieć tym jeździć? Bo wg MiśkaK to jest jeden z powodów dla których nie można puścić Swinga za starą Pesę. Bo to, że nie każdy starszą Pesą pojedzie jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale Swingiem?
Szkolenie na Swinga to 4 godziny teorii, cztery godziny praktyki i egzamin. Pomnożone przez 450 ludzi, którym musisz to zapewnić w godzinach ich pracy, powoduje, że ciągnąć się to będzie jeszcze długo.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Flash8222
Posty: 7601
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 23 lip 2014, 10:15

Wczoraj zauważyłem w członie B wagonu #3107 przepiękne purchle od rdzy nad oknami i niczym w dobrej stopiątce odpadający lakier, a pod tym rdzę :)

guzior
Posty: 33
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:37
Lokalizacja: "Jesteśmy z Grochowa [...]"

Post autor: guzior » 12 paź 2014, 18:35

Witam, Panowie. Mam ci ja mianowicie pytanko. Co to za zbiornik w kabinie starszej Pesy za fotelem motorowego?

Pablo-waw
Posty: 240
Rejestracja: 25 sie 2013, 13:28

Post autor: Pablo-waw » 12 paź 2014, 19:39

Cos od hamulcow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7668
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 12 paź 2014, 22:40

Pablo-waw pisze:Cos od hamulcow
ROTFL :) Zbiornik na olej do układu smarowania obrzeży...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Pablo-waw
Posty: 240
Rejestracja: 25 sie 2013, 13:28

Post autor: Pablo-waw » 12 paź 2014, 23:46

No to znaczy ze ktos jutro w leb dostanie. Btw: a to smarowanie obrzezy to kiedys dzialalo?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7668
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 13 paź 2014, 7:51

Pablo-waw pisze:a to smarowanie obrzezy to kiedys dzialalo?
Gdy wykonawca oddawał do użytku to działało. Dziś nie wiem (ale zapewne będzie działać).
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ