Co wolno motorniczemu?

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 30 cze 2010, 23:47

ŻW pisze:Paliła papierosa, potem groziła policją

mk , ng 30-06-2010, ostatnia aktualizacja 30-06-2010 21:40

Przez dwadzieścia minut ruch tramwajowy w okolicy ronda ONZ był zablokowany, a pasażerowie w upale utknęli na przystankach. Wszystko to efekt nietypowej awantury, do jakiej doszło w "siedemnastce".

Kierując tramwajem linii 17 motornicza paliła papierosa podczas jazdy, co wywołało wyraźne niezadowolenie podróżujących. Jeden z pasażerów podszedł do kabiny, by zrobić kobiecie zdjęcie i prawdopodobnie wykorzystać je przeciwko niej. Wtedy doszło do awantury. Motornicza zatrzymała pojazd tuż za rondem ONZ i zaczęła grozić wezwaniem policji.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika Tramwajów Warszawskich kobiecie, która naruszyła zakaz, może grozić kara regulaminowa. - Złamanie zakazu palenia, potwierdzone przez świadków lub innym dowodem, wiąże się z upomnieniem i utratą premii dla motorniczego, wynoszącej kilkaset złotych - powiedział nam rzecznik TW, Michał Powałka.

- W komunikacji miejskiej wiele lat temu wprowadzony został zakaz palenia papierosów. Ponieważ pasażerowie wielokrotnie skarżyli się na łamanie zakazu, w pojazdach umieszczone zostały specjalne piktogramy, informujące m.in. o zakazie palenia, czy zakazie spożywania alkoholu - dodał.

Każdy pasażer może zgłosić łamanie tego przepisu korzystając ze specjalnej infolinii ZTM działającą 24h/dobę: (22)194-84. Naruszenie regulaminu można też zgłosić osobiście.

Niecodzienna sytuacja na rondzie ONZ blokowała ruch tramwajów przez 20 minut. W kierunku Mokotowa utworzył się wielki korek - informuje Marcin Włodarski z "Raportu na gorąco".
:arrow: Wiem, że zaraz uaktywnią się obrońcy palących kierujących (bo stres, bo korki i nie wiadomo, co jeszcze), ale w wyżej wymienionym przypadku proponowałbym jednak dyskusję na inny temat. Nerwowa motornicza ma zostać ukarana za palenie. A czy przypadkiem nie powinna ponieść konsekwencji przede wszystkim za wstrzymanie ruchu wielu tramwajów? To nie autobus, który inne autobusy mogą ominąć! Jeśli kobieta, mimo próśb, a potem gróźb pasażerów (tak mówili w "Raporcie na gorąco") odmówiła dalszej jazdy (a tak naprawdę nie stało się nic uzasadniającego tę odmowę), to de facto odmówiła pracy. Ciekawe, jak skończy się ta sprawa...

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 30 cze 2010, 23:59

Zgadzam się, że konsekwencje powinny być i to solidne. Ale z drugiej strony jakby miała dalej z nerwem jechać to sam nie wiem...

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 01 lip 2010, 0:31

Śmiem poważnie wątpić czy ten postój przyczynił się do jej uspokojenia...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 lip 2010, 0:35

I czy bardziej, niż zwrócenie przez kogoś uwagi... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 01 lip 2010, 0:40

Co innego zwrócić uwagę a co innego robić zdjęcia. Jestem ciekaw czy ci wszyscy komunikacyjni purytanie też się tak nieskazitelnie zachowują podczas pełnienia swoich obowiązków...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 01 lip 2010, 1:43

Dobrze powiedziane. Społeczniarstwo i donosicielstwo to chyba cecha narodowa (celowo nie użyłem wyrazu "nasza").
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 01 lip 2010, 1:45

A ja się potem dziwię że mi ktoś z ryjem wyskakuje za zrobienie zdjęcia. Niektórzy ludzie to jednak mają nierówno pod sufitem - zamiast normalnie zwrócić uwagę, to odpieprzają takie akcje... ](*,)
noidea

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 lip 2010, 7:53

ZaciszaniN pisze:Społeczniarstwo i donosicielstwo to chyba cecha narodowa
Niestety nie. Raczej specjalizujemy się w kryciu i zamiataniu pod dywan.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 lip 2010, 8:38

A także w bagatelizowaniu wykroczeń, usprawiedliwianiu przestępstw i piętnowaniu współpracy ze służbami siłowymi, na których indolencje następnie narzekamy.

No i mentalność dresiarska wychodzi: "donosiciel" o pasażerze, który miał czelność odmówić motorowej prawa do dymka.

[ Dodano: |1 Lip 2010|, 2010 08:39 ]
JacekM pisze:Co innego zwrócić uwagę a co innego robić zdjęcia. Jestem ciekaw czy ci wszyscy komunikacyjni purytanie też się tak nieskazitelnie zachowują podczas pełnienia swoich obowiązków...
A to jest dziecinada typu "a bo u Was murzynów biją". (-(
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 01 lip 2010, 9:00

Bastian pisze:Niestety nie. Raczej specjalizujemy się w kryciu i zamiataniu pod dywan.
I dlatego w takim Mobilisie mogły sobie długi czas nie jeździć automaty biletowe, mogą sobie długo jeździć wozy z niekompletną albo "długopisową" dekoracją, może Knapik chodzić na piwo zamiast siedzieć w autobusie :)
Popatrz, jaka franca!

fraktal
Posty: 5475
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 01 lip 2010, 9:09

ZaciszaniN pisze:Dobrze powiedziane. Społeczniarstwo i donosicielstwo to chyba cecha narodowa (celowo nie użyłem wyrazu "nasza").
To Cię może zadziwi, ale w Wielkiej Brytanii jak popełnisz wykroczenie, na przykład rzucisz papierek na ulicę, to zaraz dostaniesz mandat, bo na pewno ktoś powie policjantowi o Twoim zachowaniu. I tam to się źle nie kojarzy, tylko u nas w Polsce.
drapka pisze:może Knapik chodzić na piwo zamiast siedzieć w autobusie
Akurat w Mobilisie zapowiedzi głosowe zazwyczaj działają w przeciwieństwie na przykład do takiego MZA.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 01 lip 2010, 9:30

fraktal pisze: To Cię może zadziwi, ale w Wielkiej Brytanii jak popełnisz wykroczenie, na przykład rzucisz papierek na ulicę, to zaraz dostaniesz mandat, bo na pewno ktoś powie policjantowi o Twoim zachowaniu.
Najpierw może niech londyńczycy zainstalują kosze na śmieci w centrum, a potem skarżą policjantom za rzucanie papierków na ziemię...

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 01 lip 2010, 10:14

fraktal pisze:To Cię może zadziwi, ale w Wielkiej Brytanii jak popełnisz wykroczenie, na przykład rzucisz papierek na ulicę, to zaraz dostaniesz mandat, bo na pewno ktoś powie policjantowi o Twoim zachowaniu. I tam to się źle nie kojarzy, tylko u nas w Polsce.
U nas się źle kojarzy z wiadomych względów.
Adam G. pisze:A ja się potem dziwię że mi ktoś z ryjem wyskakuje za zrobienie zdjęcia. Niektórzy ludzie to jednak mają nierówno pod sufitem - zamiast normalnie zwrócić uwagę, to odpieprzają takie akcje...
To samo było w przypadku tego kierowcy z ITS na 167, który palił podczas jazdy, a jakaś pinda postanowiła nakręcić film.

To jest CHORE.
Nie bronię motorniczej, bo nie powinna palić podczas jazdy. Umówmy się - każdy może wytrzymać tą godzinę bez dymka.
Ale to, że jakiś pajac w ogóle wpada na pomysł zrobienia filmu czy zdjęcia jest chore.
Wystarczy po prostu zwrócić uwagę. Dosadnie.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 01 lip 2010, 10:32

W takim razie, a contrario, czy ja mogę wejść do autobusu i od razu rozpocząć burdę, z powodu nagrywania mnie przez monitoring pojazdu?
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 01 lip 2010, 11:59

Glonojad pisze:który miał czelność odmówić motorowej prawa do dymka.
Zaraz zaraz, uściślijmy coś. Wcale nie odmówił jej tego prawa, tylko podszedł do kabiny i zaczął robić zdjęcia. A to właśnie jest absolutnie nienormalne i nie dziwię się motorowej, że się zdenerwowała.
chester pisze:W takim razie, a contration, czy ja mogę wejść do autobusu i od razu rozpocząć burdę, z powodu nagrywania mnie przez monitoring pojazdu?
Zupełnie idiotyczne porównanie. Wchodząc do pojazdu wiesz, że znajduje się tam monitoring, poza tym to zupełnie co innego niż podejście z komórką i sfotografowanie kogoś.
noidea

ODPOWIEDZ