Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

Moderatorzy: JacekM, Dantte

fraktal
Posty: 5475
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 27 cze 2020, 18:26

tomstak pisze:
27 cze 2020, 17:44
Czy uważacie że tylko młodzi wiekiem są bez doświadczenia??
Popatrzcie na ludzi w tramwajowych "eLkach", popatrzcie na Autosany Lider A10 różnych OSK, przewijają się tam także ludzie 45+
Ten argument podały niektóre media, że kierowca po szkoleniu bez doświadczenia rozpoczął jazdę z pasażerami . Chyba część ludzi dotąd sądziła, że aby zostać kierowcą autobusu, trzeba mieć już prawko na ciężarówki - tak jak było dawno temu. Bo inaczej tego argumentu zrozumieć nie sposób.

mkm101
Posty: 993
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 27 cze 2020, 19:47

Tu jest chyba jeszcze ciekawszy, choć z innego ujęcia tematu:
http://www.brd24.pl/infrastruktura/sied ... tragedii/

1000
Posty: 622
Rejestracja: 23 wrz 2006, 22:09

Post autor: 1000 » 27 cze 2020, 20:53

Jeszcze w temacie infrastruktury.
To miejsce na S8 jest bardzo niebezpieczne także ze względu na nieintuicyjny układ pasów. Szczególnie nieprzemyślany jest ten do zjazdu w kierunku centrum.
Krótki pas, ostry zakręt, wielu kierowców się myli. Oto miejsce, w którym doszło do wypadku
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... su-4621577

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3073
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 28 cze 2020, 1:44

Wszyscy, dosłownie wszyscy zatrudniają kierowców bez doświadczenia. Sam byłem kiedyś takim przykładem. Najpierw OSK MZA i po kursie automatycznie na R1. Firmy będą to robić, bo są ogromne braki a wzkm trzeba wyjeździć.
No i niby gdzie mają zdobywać te doświadczenie? W KM najłatwiej i najszybciej można je zdobyć.
Zobaczycie, że po miesiącu każdy będzie miał to wszystko w czterech literach.
Pamiętacie wypadek przeładowanego busa w Nowym Mieście nad Pilicą? Przez miesiąc były kontrole drogowe, potem każdy to już olał.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1597
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 28 cze 2020, 6:27

fraktal pisze:
27 cze 2020, 14:01
Najgorzej będą mieli teraz młodzi, początkujący kierowcy, bo już media huczą o zatrudnianiu kierowców bez doświadczenia.
To świadczy tylko o żenującym poziomie mediów*. Dopóki sztuczna inteligencja Muska nie ma prawa jazdy kat. D, cała nadzieja w młodych adeptach związanych cyrografem z przewoźnikiem sponsorujácym kurs na uprawnienia autobusowe.

*Ktoś się chyba naoglądał "Katastrof w Przestworzach", bo to tam głównie poruszany jest temat doświadczenia obsługi. Tylko, że SU18 to nie F16, a omsi to nie symulator samolotu :>
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

fraktal
Posty: 5475
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 28 cze 2020, 8:03

Daniel_FCB pisze:
28 cze 2020, 6:27
fraktal pisze:
27 cze 2020, 14:01
Najgorzej będą mieli teraz młodzi, początkujący kierowcy, bo już media huczą o zatrudnianiu kierowców bez doświadczenia.
To świadczy tylko o żenującym poziomie mediów*. Dopóki sztuczna inteligencja Muska nie ma prawa jazdy kat. D, cała nadzieja w młodych adeptach związanych cyrografem z przewoźnikiem sponsorujácym kurs na uprawnienia autobusowe.

*Ktoś się chyba naoglądał "Katastrof w Przestworzach", bo to tam głównie poruszany jest temat doświadczenia obsługi. Tylko, że SU18 to nie F16, a omsi to nie symulator samolotu :>
90 procent ludzi nie miało dotąd pojęcia, jak wygląda proces kształcenia kierowców, więc to dla nich nowość. Niestety widać, że przydałyby się jakieś zmiany. Na przykład opieka patrona powinna trwać dłużej niż tylko kilkanaście dni na początku pracy. Może gdyby ten gość przychodząc do pracy, miał z tyłu głowy, że może go odwiedzić patron.... Ale wątpię, by coś się zmieniło - chyba że sprawa stanie się polityczna i Ministerstwo Infrastruktury postanowi coś pozmieniać, co nie jest takie zupełnie wykluczone.
vernalisadonis pisze:
28 cze 2020, 1:44
No i niby gdzie mają zdobywać te doświadczenie? W KM najłatwiej i najszybciej można je zdobyć.
Zobaczycie, że po miesiącu każdy będzie miał to wszystko w czterech literach.
Pamiętacie wypadek przeładowanego busa w Nowym Mieście nad Pilicą? Przez miesiąc były kontrole drogowe, potem każdy to już olał.
No właśnie niestety nikt z nie powiedział, gdzie młodzi kierowcy po zdobyciu uprawnień, mają zdobywać doświadczenie.

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 28 cze 2020, 8:43

Jaki patron, gość jeździł już ponad rok. Tego nie obejmą procedury. Natomiast wydawało mi się, ze na Szczesliwicach jest ekspedycja, a on jechał ostatni kurs - to czy nie powinien podbijać karty? Spodziewał się że nikt nie zauważy?
ŁK

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 28 cze 2020, 8:50

Łukasz pisze:
28 cze 2020, 8:43
Jaki patron, gość jeździł już ponad rok. Tego nie obejmą procedury. Natomiast wydawało mi się, ze na Szczesliwicach jest ekspedycja, a on jechał ostatni kurs - to czy nie powinien podbijać karty? Spodziewał się że nikt nie zauważy?
Pewnie się spodziewał, że nikt nie zauważy. Nie sądzę, że to był jego pierwszy raz z amfetaminą.

kajo
Posty: 2793
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 28 cze 2020, 9:01

SławekM pisze:
28 cze 2020, 8:50
Łukasz pisze:
28 cze 2020, 8:43
Jaki patron, gość jeździł już ponad rok. Tego nie obejmą procedury. Natomiast wydawało mi się, ze na Szczesliwicach jest ekspedycja, a on jechał ostatni kurs - to czy nie powinien podbijać karty? Spodziewał się że nikt nie zauważy?
Pewnie się spodziewał, że nikt nie zauważy. Nie sądzę, że to był jego pierwszy raz z amfetaminą.
Nie wiem czy kiedykolwiek widzieliście kogoś po amfetaminie ale ja bym nie był w stanie kogoś takiego poznać na oko. Jak kogoś znasz to tak, ale tak po wyglądzie, szczególnie przy małej dawce? Nie ma szans. To nie alko, że widać to w zachowaniu i czuć zapach. Po tym człowiek jest po prostu bardziej ożywiony.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Walas
Posty: 17079
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 28 cze 2020, 9:43

Łukasz pisze:
28 cze 2020, 8:43
Jaki patron, gość jeździł już ponad rok. Tego nie obejmą procedury. Natomiast wydawało mi się, ze na Szczesliwicach jest ekspedycja, a on jechał ostatni kurs - to czy nie powinien podbijać karty? Spodziewał się że nikt nie zauważy?
Teraz nie ma obowiązku meldowania się na ekspedycjach przez wirusa
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 28 cze 2020, 14:54

kajo pisze:
SławekM pisze:
28 cze 2020, 8:50
Pewnie się spodziewał, że nikt nie zauważy. Nie sądzę, że to był jego pierwszy raz z amfetaminą.
Nie wiem czy kiedykolwiek widzieliście kogoś po amfetaminie ale ja bym nie był w stanie kogoś takiego poznać na oko. Jak kogoś znasz to tak, ale tak po wyglądzie, szczególnie przy małej dawce? Nie ma szans. To nie alko, że widać to w zachowaniu i czuć zapach. Po tym człowiek jest po prostu bardziej ożywiony.
Źrenice?
ŁK

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 28 cze 2020, 19:23

Pytanie kto miał to rozpoznać? Jedni ludzie mają mniejsze źrenice inni mniejsze a to nie świadczy o zażywaniu narkotyków. Nieprzeszkolona osoba nie ma szans poznać się na tym. A jak na razie nie było jakiś spektakularnych wypadków zawodowego kierowcy po narkotykach więc nikt nie widział potrzeby szkolenia dyspozytorów/ekspedytorów w tym zakresie. Z resztą skoro prawie całą zmianę przejechał bez problemu to najpewniej zarzywał w czasie jazdy.
Daniel_FCB pisze:
28 cze 2020, 6:27
To świadczy tylko o żenującym poziomie mediów*. Dopóki sztuczna inteligencja Muska nie ma prawa jazdy kat. D, cała nadzieja w młodych adeptach związanych cyrografem z przewoźnikiem sponsorujácym kurs na uprawnienia autobusowe.

*Ktoś się chyba naoglądał "Katastrof w Przestworzach", bo to tam głównie poruszany jest temat doświadczenia obsługi. Tylko, że SU18 to nie F16, a omsi to nie symulator samolotu :>
Przy obecnych brakach kierowców na rynku pracy mogłoby się okazać, że gdyby nie młodzi i niedoświadczeni kierowcy nie miałby kto wozić. Inna sprawa dlaczego tak się dzieje.

wincenty
Posty: 1319
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 28 cze 2020, 20:33

Łukasz pisze:
28 cze 2020, 8:43
Jaki patron, gość jeździł już ponad rok. Tego nie obejmą procedury. Natomiast wydawało mi się, ze na Szczesliwicach jest ekspedycja, a on jechał ostatni kurs - to czy nie powinien podbijać karty? Spodziewał się że nikt nie zauważy?
Widziałem go rano na Światowida, gdy jechał po 7:30 z Nowodworów. Trochę luźno prowadził, z lewą ręką wystawioną na zewnątrz...
Po co spieszyć, przecież do końca życia mamy na to czas.

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 28 cze 2020, 20:54

wincenty pisze:
28 cze 2020, 20:33
Łukasz pisze:
28 cze 2020, 8:43
Jaki patron, gość jeździł już ponad rok. Tego nie obejmą procedury. Natomiast wydawało mi się, ze na Szczesliwicach jest ekspedycja, a on jechał ostatni kurs - to czy nie powinien podbijać karty? Spodziewał się że nikt nie zauważy?
Widziałem go rano na Światowida, gdy jechał po 7:30 z Nowodworów. Trochę luźno prowadził, z lewą ręką wystawioną na zewnątrz...
Ja zawsze tak prowadzę, czy to znaczy że biorę amfe?

kajo
Posty: 2793
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 28 cze 2020, 21:19

Łukasz pisze:
28 cze 2020, 14:54
kajo pisze: Nie wiem czy kiedykolwiek widzieliście kogoś po amfetaminie ale ja bym nie był w stanie kogoś takiego poznać na oko. Jak kogoś znasz to tak, ale tak po wyglądzie, szczególnie przy małej dawce? Nie ma szans. To nie alko, że widać to w zachowaniu i czuć zapach. Po tym człowiek jest po prostu bardziej ożywiony.
Źrenice?
I byłbyś w stanie to wyłapać tak po prostu na przypadkowej osobie, że jest po narkotykach?
Jeszcze jakbyś specjalnie szukał podejrzeń, to może, ale na codzień, jak każdy się spieszy? Bez szans.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

ODPOWIEDZ